Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Ktoś tam był i piwo prosto z tanku pił, zatem wygląda że pewna.
    Niestety, do wyboru w tej chwii tylko jasna 14-tka i pszenica... dolnofermantacyjna.
    Last edited by Pendragon; 21-02-2015, 21:10.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Chyba tego jeszcze nie było:



      No to się wreszcie Świętokrzyskie doczeka.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Przy okazji poszukiwania danych do listy kontraktowych browarów tknęła mnie jedna rzecz. 9 browarów restauracyjnych (choć jakby nie liczyć kolaboracji Widawy to 8) udziela się użyczając kraftowym kontraktowcom swoich niewykorzystanych mocy produkcyjnych. W przypadku 7 (6 bez Widawy) z nich dostawcą jest Kaspar Schulz. Przypadek?

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Przy okazji poszukiwania danych do listy kontraktowych browarów tknęła mnie jedna rzecz. 9 browarów restauracyjnych (choć jakby nie liczyć kolaboracji Widawy to 8) udziela się użyczając kraftowym kontraktowcom swoich niewykorzystanych mocy produkcyjnych. W przypadku 7 (6 bez Widawy) z nich dostawcą jest Kaspar Schulz. Przypadek?
          Sprzęt nie warzy?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Albo handlowcy od Szulca wszystkim sprzedają za duże browary.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • Biniauer
              PremiumUżytkownik
              • 06-2013
              • 123

              Wiadomo tak jak zgoda pisze producenci chcą sprzedać jak najwięcej i tym samym jak najwięcej zarobić.
              Myślę też, że jednak chodziu tu też o kwestię, że inwestorzy zakładają sobie niewiadomo jak dużą sprzedaż. Producenci mamią ich złotymi górami (że to samo będzie szło), a rzeczywistość jest już zupełnie inna.

              Comment

              • oberzine
                Senior
                • 02-2012
                • 228

                kaspar ma dobrego przedstawiciela w Polsce jak widać, sprzedał w Polsce więcej browarów schulza niż inni przedstawiciele w pozostałych krajach na świecie (pomijając niemcy)

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  To fakt!
                  BTW, jeszcze we wrześniu zeszłego roku KS ogłosił ambitny plan na ten rok - 4 nowe restauracyjne:
                  - Olsztyn (Zamkowy Młyn) 10 hl (relacja browarnika Tomka z budowy z końca listopada 2014);
                  - Zawada k. Opola (Peregrinus) 10 hl, to chyba utknęło...;
                  - Poznań (Stary Browar) 20 hl;
                  - Starogard Gdański (Kowal) 15 hl;

                  Wisi co najmniej od 2012 roku start browarku w Łukowie, ale w aktualnych ofertach pracy w uruchamianych browarach KS podano lokalizację Biała Rawska 5 hl (nie ma jej w newsach na WWW KS).

                  Na liście minibrowarów Andrzeja Gałasiewicza chyba też pojawiły się jakieś nowe, bo nie kojarzę wcześniej lokalizacji Zawiercie i Szczecin (to już trzeci restauracyjny, a ma tam jeszcze powstać rzemieślniczy KS). Poza tym Gdańsk-Garnizon (czyżby to na Kilińskiego czy jakiś kolejny?).
                  Last edited by e-prezes; 28-02-2015, 20:40.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    - Starogard Gdański (Kowal) 15 hl;
                    A te nazwę skąd wziąłeś? Nie mówię, że nie jest prawidłowa, ale nie pasuje do niczego, no i nie było tego na stronie KS. Przynajmniej tego nie zarejestrowałem, a potem zniknęło.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdańsk-Garnizon (czyżby to na Kilińskiego czy jakiś kolejny?).
                    Jeszcze jeden.
                    Last edited by Pendragon; 28-02-2015, 20:43.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      A te nazwę skąd wziąłeś? Nie mówię, że nie jest prawidłowa, ale nie pasuje do niczego, no i nie było tego na stronie KS. Przynajmniej tego nie zarejestrowałem, a potem zniknęło.
                      Było ogłoszenie o pracy z tą nazwą.

                      Jeszcze jeden.
                      Toż on będzie bardzo blisko tamtego.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Nie tak znowu blisko, jakieś 2 km.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) Poza tym Gdańsk-Garnizon (czyżby to na Kilińskiego czy jakiś kolejny?).
                          Nie, kolejny. Mieścić się ma przy ul. Słowackiego.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            No tak wyczytałem, ze gdzieś na rogu Słowackiego i al. Grunwaldzkiej.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Na rogu Słowackiego i owszem, ale nie Grunwaldzkiej.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Tomas73
                                Member
                                • 08-2013
                                • 40

                                info z gw
                                planowany kolejny browar w Gdańsku
                                niezłe zagłębie się zapowiada wokół Dworca Głównego


                                (...)
                                Powierzchnia użytkowa według wstępnych projektów obiektu liczyłaby 3800 metrów kw. Budynek ma mieć dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Właściciel chce, by w części podziemnej znalazł się browar restauracyjny o nazwie Bastion św. Elżbiety. Urządzenia do produkcji zostaną sprowadzone z Austrii. Powierzchnia dla klientów ma wynieść około 800 metrów kw.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎