Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Częstochowa, Korczaka 14, Browar Czenstochovia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
    A butelka ?
    Od soboty.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Czemu nowe? Inne niż rok temu?
    Nowe bo go dawno nie było

    Podobno to samo co rok temu.
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • albeertos
      Senior
      • 10-2001
      • 2313

      W jakiej cenie porter butelkowy?
      (_)>
      Nigdy się nie poddawaj!!!
      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
      Lech jest tam gdzie jego wiara
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
        W jakiej cenie porter butelkowy?
        Butelkowy 11 zł.
        W kuflu 10 zł.
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          Czy jest jeszcze ten porter w butelkach?

          Comment

          • beerek62
            Senior
            • 04-2010
            • 1036

            Kupowałem wczoraj, w lodówce jeszcze trochę stało.
            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              Dzięki, jutro wyślę tam mojego człowieka.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                Mojego też wyślij .

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Wystrój to nie moja bajka ale pewnie większości się będzie ta elegancja - francja, skóra i komóra podobała
                  Obsługa miła, ładna i konkretna. Jedzenie - standardowy ser smażony ale i pyszna słusznej wielkości golonka.
                  Piwo - jasne dla mnie zbyt słodowe ale generalnie smakowało. Miodowe - niezłe, bez sztucznych akcentów i z delikatnym posmakiem miodu. Niezły porter -na początku wręcz wydawał się świetny ale niestety pod koniec doszły do głosu nuty apteczne.
                  Niestety pszenica poleciała do zlewu (ale tu akurat jako jedyne pite w domu na drugi dzień więc transport mógł mieć wpływ).
                  Ogólnie wrażenia z jedzenia i picia pozytywne, z obsługi też. Trochę tylko zbyt klubowo-restauracyjnie.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Arco
                    Junior
                    • 11-2012
                    • 9

                    Ceny nie pomogą jak towar jest średniej jakości ...

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      Jeśli coś krytykujesz, to wysil się trochę i uzasadniaj swoje zdanie.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Odwiedzony lokal 02.05.2013.
                        W ofercie 3 piwa, pils, miodowe i pszeniczne. Jako kierowca oczywiście brać nie brałem. Na wynos: butelki 1l z kaucją 10 zł skutecznie mnie zniechęciły, gdyby sprzedawali w 0.5l jak to drzewiej bywało wziąłbym ze sobą.
                        Kuchnia niestety obniżyła loty.
                        Gulasz po węgiersku, nawet smaczny ale dziwny, od kiedy to w gulaszu po węgiersku są kiszone ogórki?
                        Kolejne danie to gęś faszerowana grzybami z modrą kapustą i sosem z czerwonego wina, puree ziemniaczane, sama gęś nieźle zrobiona, kapusta sucha i nieprzyprawiona, puree ledwo ciepłe, jakby kuchence mikrofalowej nie starczyło już siły na lepsze podgrzanie.
                        Natomiast sałatką z gęsią pieczoną na różowo to totalna porażka, plastry prawie surowej gęsi z tłuszczem i skórą. Na nasze uwagi co do tej gęsi kucharz twierdzi, że taka musi być. Może on lubi na wpół surową gęsinę, my nie koniecznie. Gęś jest takim ptakiem, który trzeba umieć zrobić.
                        Z lokalu wyszliśmy bardzo zdegustowani
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          Na jesień planowane jest przy browarze otwarcie hotelu z piwnym spa.
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2837

                            Browar odwiedziłem w sobotę, 14 września. W ofercie dostępne trzy piwa : jasne ( 0,3/0,5 – 6,00/8,00 ), miodowe ( 0,3/0,5 – 6,50/9,00 ), bursztynowe ( 0,3/0,5 – 6,00/8,00 ).
                            Bursztynowe - piwo dolnej fermentacji, dzięki specjalnie dobranej mieszance słodów jasnych i ciemnych uzyskaliśmy smak i zapach typowy piw bursztynowych. Barwa jest adekwatna do nazwy, a naturalne wysycenie dwutlenkiem węgla ułatwia wyczucie w smaku nut słodowo-karmelowych
                            – czyżby jakiś zamiennik ciemnego ? … moja wina nie spytałem
                            Piwa moim zdaniem przeciętne ( ale bez przykrych posmaków i wad ) – cóż mam dość wysoko zawieszoną poprzeczkę po wizycie w pewnym mini browarze na Śląsku. Jasne – jak dla mnie zbyt niska goryczka, miodowe z kolei zbyt słodkie ( choć paradoksalnie goryczka bardziej wyczuwalna niż w jasnym ), bursztynowe jakieś takie nijakie.
                            Piwo dostępne w butelkach 0,33l na wynos – po7,00 zł, a w czteropaku po 6,50
                            Do jedzenia zamówiłem smakowite śliwki w bekonie, oraz „kotlety z prosiaka na grubo tartych plackach ziemniaczanych w sosie z borowików” – dobre, ale mogło być to danie wybitne.
                            Ogólne wrażenia pozytywne, miła obsługa, przyjemny wystrój – podczas pobytu w Częstochowie zajrzeć trzeba.
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • Arco
                              Junior
                              • 11-2012
                              • 9

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli coś krytykujesz, to wysil się trochę i uzasadniaj swoje zdanie.
                              Naprawdę mam to pisać. Mogę. Przyjąłem jednak zasadę by chwalić jedynie i być neutralnym jeśli jest smutek i ... odwiedzać drugi i trzeci raz i dopiero pisać ewentualnie krytycznie. Jak już pisałem byłem we wszystkich w Polsce. Tam dwa razy. Było beznadziejnie pod każdym względem. A moje specjalizacje do oceny to: jedzenie, jakość obsługi i ... chęć wypicia piwa po raz kolejny. W żadnej moje kategorii to nie wygląda dobrze. W piwie gorszy w Polsce jest tylko Kalisz. Byłem we wszystkich 43 browarach restauracyjnych. W niektórych kilka razy. A teraz o konkretach: przegrzebki spalone na smalec, piwo ciepłe (pisałem), smutne (za karę pracujące) kelnerki, niedogrzana sala (za każdym razem). Picie piwa to nie tylko piwo... Choć ono jest najważniejsze.

                              Comment

                              • BeerGryls
                                Junior
                                • 11-2015
                                • 5

                                Częstochowa - piwne SPA

                                Jeśli chodzi o miejsca w Częstochowie, to polecam przede wszystkim niejaką Czenstochovię. Mówia o sobie Browar Czenstochovia - ja tam nie wiem jak jest z tym browarem, ale na pewno coś swojego warzą. W każdym razem klimatycznie miejsce na spotkania ze znajomymi przy piwie. Niektórzy mówią na to PUB OSLO, w sumie nie wiem czy to alternatywna nazwa, czy pub ma osobna nazwę, czy to jakiś staroć , ale nadal wykorzystywany w nazewnictwie. Adres - Korczaka 14

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎