Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
    Bo nie powinien byc
    Jak w nazwie jest Imperial i jeszcze do tego Grand, to powinien, powinien
    A tak całkiem serio, to wiele osób (jak można przeczytać tu i ówdzie) dopatruje się tu czarnego koloru. Z czym trudno się zgodzić.

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      Grand ostatnio bardzo się poprawił, jest palony, czekoladowy, lekko słodki, ale jest to słodycz zdecydowanie czekoladowa i jest świetnie kontrowane mocniejszymi, bardziej wytrawnymi nutami. Sprawa też wrażenie całkiem przyzwoicie nachmielonego. Złożony, a przy tym ułożony, aksamitny i gładki. W sobotę miałem okazję porównywać go z Okocimiem i podbił go o głowę. Grand wyrazisty, aromatyczny, Okocim bez aromatu, o smaku niemal słodowego lagera.

      Comment

      • satek
        Member
        • 03-2014
        • 66

        Grand Imperial Porter w nowej etykiecie. Po jego wypiciu bolała mnie głowa niemal zaraz po wypiciu i jeszcze przez drugi dzień. Potwierdzone jeszcze u dwójki moich znajomych. Czyżby wadliwa warka? Czy ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenia?

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          Po jednym?
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • satek
            Member
            • 03-2014
            • 66

            Tak, po jednym, to było jedyne piwo tego dnia. Degustowane normalnie po kolacji.

            Comment

            • SeeJay
              Senior
              • 04-2016
              • 239

              Nie wiem jak z GIP'em, ale w koźlaku nowa etykieta = inny smak... poważnie...

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                Wyciągnięta z piwnicy butelka z datą 13/11/2016 (etykieta stara)
                Mało porterowy, miałem skojarzenia z jakimś dunkelem a nie bałtykiem. Wiem, że tylko 18 plato, ale i tak odniosłem wrażenie, że strasznie "cienki" ten porter.
                Aromat nie powala intensywnością, ale też niczym nie zniechęca. Ciemne słody plus nuta owocowa w kierunku wiśni, no może trochę sos sojowy, alkoholu nie czuć.
                W smaku poprawny, niezły, ale tylko tyle. Bardziej owocowy niż czekoladowy, słodkawy (a może nawet więcej). Za wysoko wysycony jak dla mnie. Na plus alkohol, którego nie czuć.
                W tej cenie w jakiej bywa np. w Kauflandzie GIP ujdzie, da się go wypić z umiarkowaną przyjemnością. Ale rasowy porter bałtycki to nie jest.

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Piłem wczoraj w lokalu, już z nową etykietą. Wodnisty, ciemny lager. Całkiem pijalny co prawda, ale bałtyk był z niego żaden. Nawet barwa zbyt jasna i ze zbyt dużymi "prześwitami".
                  A wspomniany Okocim wrócił do formy, więc nie ma co porównywać ich teraz. Prędko do Granda nie powrócę.
                  Last edited by Dukat_WSI; 03-12-2016, 10:13.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Warka: 02/04/2017 pite 26/11/2016

                    Łatwy w piciu lekki porter bałtycki.
                    Jest śliwka i słodka czarna kawa.
                    Alkoholu praktycznie nie czuć.
                    Niby lekki ale nie jest pusty.
                    Strawny "stołowy i codzienny" porter.
                    Nie jest źle.

                    Fotka, bo nowa etykieta
                    Attached Files
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Krokiet
                      Junior
                      • 12-2016
                      • 17

                      Kolor: Czarny, brunatne przebłyski. Klasyka
                      Piana: Obfita, drobno pęcherzykowa, niezbyt trwała.
                      Zapach: Przykro mi to mówić, ale ostry diacetyl, estry. No a poza tym słodowość, również ze słodów palonych oczywiście.
                      Smak: Słodowy, maślany od diacetylu, paloność w niewielkim stopniu, goryczka niska do średniej. Fajna faktura, ale piwo miało za mało ciała i smaku, które by tej fakturze nadało pozytywów.
                      Wysycenie: Nie przeszkadzało, było git.
                      Uwag: Nie jest nie dobre, ale jak na portera bałtyckiego było kiepskie. Chyba legendarne Grand imperial porter poszło w zapomnienie. Etykieta jest ładniejsza, ale zawartość mierna.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Warka : 15/01/2016 pity 11/01/2017 czyli rok po terminie.


                        Piana drobniutka i trwała.
                        Aromat: sos sojowy, pumpernikiel, wiśnie i śliwki, czekolada.

                        Smak: o dziwo nabrało charakteru. Pełne, lekko palone, gorzka czekolada i czarna leciutko posłodzona kawa. Nutka wiśnióweczki. W tle pałęta się lekko uwędzona śliwka.
                        Wysycenie idealnie połączone z płynem. Aksamitne i jak na te 18blg wydaje się treściwsze. Na finiszu lukrecja i ciemny chleb. Posmak gorzkiej czekolady i kakao. Skojarzenia z cukierkami kukułka. Alkohol niby obecny lecz jest w przyjemnej likierowej formie. Nie wierzyłem w leżakowanie tego piwa, bo pamiętam, że rok temu wydawało mi się troszkę jednowymiarowe i lekko rzadkie. Dobrze, że mam jeszcze sztukę czy dwie to na jesieni znowu je wysmakuje. Tani i bardzo solidny porter (przynajmniej ta warka). Polecam kupować trójkami pić dziś, za rok i za dwa. Zdrów !
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny, z rubinowymi refleksami, wygląda na klarowny. [5]
                          Piana: Obfita, ciemno-kremowa, wystarczająco(średnio) trwała, drobne pęcherzyki, delikatny lacing. [4.5]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, niespecjalnie porterowy, trochę żelaza, trochę jak zwykły ciemny lager, może lekkie ciemne pieczywo i trochę ciemnych słodów, może lekka czekolada, ale nic się specjalnie nie wybija przed szereg, na plus alkohol dobrze ukryty. [3]
                          Smak: Dość wytrawny, średnie ciało, delikatnie kwaskowy, ciemnie pieczywo, czekolada, trochę żelaza(wyraźniej w posmaku), goryczka co najwyżej średnia, ale nie zwraca na siebie uwagi. Może być. [3.5]
                          Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje. [4.5]
                          Opakowanie: Prosta, ale całkiem przyzwoita etykieta, brakuje dokładnego składu. [3.5]
                          Uwagi: Ogółem ujdzie, ciężko o superlatywy, ale złe nie jest, co najwyżej mogę się przyczepić do tego, że bardziej smakuje(i pachnie) jak mocniejszy ciemny lager. To kolejna 18-tka, która utwierdza mnie w przekonaniu, że najlepsze portery zaczynają się od 21° blg. Warka do 07.05.2017.

                          Moja ocena: [3.55]

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            13/10/2017 - całkiem "pełny" w smaku w porównaniu do ostatnich warek, które piłem (chociażby wyżej wspomniana 07/05/2017), jakby ostrzejszy, czuć nawet suszoną śliwkę. Nieźle jak na osiemnastkę.

                            Comment

                            • KlossJ23
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 136

                              Potwierdzam, ta sama warka i czuć wyraźny śliwkowy smak oraz aromat. Jak na mój gust trochę za dużo w nim słodyczy ale smak ma pełny i jak na swoją lekkość jest zupełnie treściwe. Po narzekaniach forumowiczów z przeszłości sądzę, że albo ta warka jest jakaś niezwykle udana albo ja się na porterach nie znam, co całkiem być może bo pijam je sporadycznie.

                              Comment

                              • Dukat_WSI
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 781

                                Grand ma tak, że czasem trafi mu się warka potrafiąca pozamiatać.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎