Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Poseł z Albionu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jan Olbracht, Poseł z Albionu

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny rubin. [5]
    Piana: Ładna, drobna piana. Redukuje się do solidnej warstwy. [5]
    Zapach: Pierwsze wrażenie to mocny diacetyl. Następnie aromat przechodzi w czekoladę mleczną. Obecny też akcent laktozowy charakterystyczny dla milk stoutów. W mildzie takich rzeczy być nie powinno. [2]
    Smak: Najfajniejsze są pierwsze dwa łyki w których czuć przyjemną czekoladowość. Potem jest już tylko gorzej - smak staje się cierpkawy, kwaskowy i pusty. Ciężkie do dopicia. [2.5]
    Wysycenie: Umiarkowane, zgodne ze stylem. [5]
    Opakowanie: Pite z beczki. Wersja butelkowa w stylistyce wspólnej dla serii specjalnych Olbrachtów. [4]
    Uwagi: No szkoda Twili, że to piwo okazało się niewypałem...

    Moja ocena: [2.9]
    Attached Files
    Last edited by docent; 12-09-2013, 11:23.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      I znowu mam zagwozdkę - piłem to czy nie na zlocie? Kiedy to było podłączone?

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        I znowu mam zagwozdkę - piłem to czy nie na zlocie? Kiedy to było podłączone?
        Widać po zdjęciu, że za dnia
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Poseł był podpięty niedługo po przyjeździe z browaru.
          Ja za to kompletnie nie wiem co piłem po Artezanie (jasne, chyba niefiltr).
          Czy Złote Lwy lub Rynek były podpinane w sobotę popołudniem?
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            A w temacie dodam, że początkowo piwo zalatywało piernikiem, jak to ktoś mówił. A z czasem nużyło i jak docent pisze trochę ciężkie do dopicia.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
              Poseł był podpięty niedługo po przyjeździe z browaru.
              Ja za to kompletnie nie wiem co piłem po Artezanie (jasne, chyba niefiltr).
              Czy Złote Lwy lub Rynek były podpinane w sobotę popołudniem?
              Amber podobno nie dojechał. Promil robił listę piw więc powinien wiedzieć co i kiedy.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Dziesiątka nużąca i trudna do picia... A co było podpięte przed nim? Może czarno-wiśniowo-miodowa Fortuna i wam się smaki powichrowały

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dziesiątka nużąca i trudna do picia... A co było podpięte przed nim? Może czarno-wiśniowo-miodowa Fortuna i wam się smaki powichrowały
                  Żartujesz? Komesa od rana łoiliśmy
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #10
                    Piłem wczoraj w ZUPie. W smaku bardzo pełny jak na tak lekkie piwo. Sporo aromatu karmelowego i niewielki dodatek kawy zbożowej. Świetne, lekkie, bardzo pijalne piwo.

                    Comment

                    • serdelzajety
                      Junior
                      • 09-2013
                      • 19

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubin wpadający w brąz (jakkolwiek to nie zabrzmiało). [4.5]
                      Piana: Gęsta, kremowa, ale o dość krótkim żywocie. [3.5]
                      Zapach: Czekolada, ale mleczna (płci pięknej odpowiadało, mi mniej). Nie ewidentne masło, ale coś w okolicach. [3.5]
                      Smak: Słodkoczekoladowe, potem nieco kwaskowate. Zapach nie męczył, smak już nieco tak. [3]
                      Wysycenie: OK, nie nabija brzucha. [4]
                      Opakowanie: Jak zwykle u Olbrachta (właściwie bez wpływu na moją ocenę, piłem w czasie wizyty u znajomych w Toruniu). [5]
                      Uwagi: Na miejscu sporo drożej niż w dystrybucji (ale za to w te kilka dni po premierze zawsze jest w lokalu).

                      Moja ocena: [3.45]

                      Comment

                      • nie_wiesz
                        Member
                        • 01-2013
                        • 45

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno rubinowe. [5]
                        Piana: Niska, brzydka, lekko szara. Szybko zanika. [2.5]
                        Zapach: Kawa z mlekiem. Czekolada, trochę karmelu. Przypomina raczej mleczny stout. [3]
                        Smak: Średnia słodycz. Lekko palone, lekko czekoladowe. Całkiem pijalne. Trochę nijakie, ale raczej sprawdzi się jako piwo sesyjne, a takie jest przeznaczenie tego stylu. [4.5]
                        Wysycenie: Niskie. [4]
                        Opakowanie: Stylistyka znana z innych piw tego browaru. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mocna herbata, wpadająca w brąz. [4]
                          Piana: Beżowa, grubopęcherzykowa, niska, utrzymująca się bardzo krótko, nie pozostawiająca po sobie większych śladów. Czyli w sumie w porządku jak na ten styl. [4]
                          Zapach: Mleczna czekolada oraz toffi. Diacetyl na umiarkowanym poziomie. [3.5]
                          Smak: Pierwszych kilka łyków smakuje bardzo obiecująco. Jest kawa, czekolada, toffi, nieco palonych nut. Piwo dość treściwe jak na 10. Goryczka na niskim poziomie, krótka, nieco niezharmonizowana. [4]
                          Wysycenie: Przyjemne niskie wysycenie dodatkowo podnosi pełność [5]
                          Opakowanie: Ładna stylizowana etykieta, gustowna i z klasą [4]
                          Uwagi: W sumie nie takie złe piwo jak się spodziewałem po poprzednich wpisach. Nie jest to może majstersztyk sztuki piwowarskiej ale jak najbardziej do dopicia.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Foto...
                            Attached Files
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Piwo jest niestety kwaskowe, może nie dramatycznie, ale jednak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎