Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Porter 18°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Lwówek, Lwówek Porter 18°

    Porter Bałtycki

    18,1% wag. 8,5% obj.

    Niezły porterek...

    Słodkawy ale w normie, karmelek w normie...
    Piana nie szokuje ale koronka jest...
    Aromat karmel i landrynki...

    Spora pijalność.
    Attached Files
  • chris1985
    Senior
    • 07-2011
    • 227

    #2
    Pewnie to samo co Ciechan.
    Tylko moje piwo mnie rozumie...

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Wg info z fb porter 18 będzie teraz robiony w Lwówku, a 22 w Ciechanowie. Receptura jest stara ciechanowska.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Jak na 18 to jest lekki w odbiorze. W zapachu czuję wyłącznie kawę, piana słabiutko klei się do szkła i szybko opada. Kolor, jak dla mnie, troche za jasny, ciemny burgundowy . W smaku czuć lekkie orzechy, jest za słodkie, wolę wytrawniejsze, bądź lepiej skontrowane goryczką. Cena, 5 zł, do zakceptowania.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny z brunatnymi przebłyskami. Pity z szerokiego szkła, co z pewnością miało wpływ na odbiór barwy, choć ta miło mnie zaskoczyła, bo nie spodziewałem się tak ciemnego koloru przy osiemnastce. [4]
          Piana: Ciemno beżowa z brązowym odcieniem, drobnopęcherzykowa. Niestety nie jest zbyt obfita i utrzymuje się bardzo krótko, nie pozostawiając większych śladów na ściankach szkła. [3]
          Zapach: Nie jest intensywny, można powiedzieć, że nawet słabo wyczuwalny. Żeby coś poczuć trzeba naprawdę dość mocno wsadzić nos w kufel. Jest trochę palonych słodów ale przede wszystkim czuć orzechy. Pojawiają się również aromaty wyższych alkoholi. [4]
          Smak: Bardzo poprawnie prezentuje się to piwo w smaku. Brakuje mu oczywiście podobnie jak w zapachu tzw. pazura, jednak wszystko jest w nim na swoim miejscu i żadne wady nie zakłócają odbioru. Jest palony słód, jest trochę popiołu, pojawia się również kawa i orzechy. Pomimo, że ekstrakt nie jest zbyt wysoki, a alkohol ma swoje 8,5%, to nie jest on wyczuwalny, a jedynie delikatnie rozgrzewa. Goryczka średnia, zaokrąglona, krótka. [4]
          Wysycenie: Nie za wysokie, optymalne. [4.5]
          Opakowanie: Standardowa lwówecka etykieta, ani nie zachwyca, ani nie odpycha. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.9]
          Last edited by YouPeter; 11-12-2013, 21:02.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • szalina
            Member
            • 01-2010
            • 42

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnobrązowy, mocna kawa [5]
            Piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, beżowa [5]
            Zapach: palony, kawowy, lekko słodowy, z nutą ciemnego kakao [5]
            Smak: palony, wytrawny, ciemne kakao, długa przyjemna goryczka. przyponina stoty, ale jest mocniejszy. super pijalne! [5]
            Wysycenie: słabe, ok, podnosi pijalność [5]
            Opakowanie: linia nowych et z lwówka nie powala na osłodę info na kontrze i dedykowany kapsel [4]
            Uwagi: Nie spodziewałem się tak pijalnego portera. Tak wiem, że to nie 22 a 18 ale przy 8,5 alc jest nadzwyczaj pijalny...no i wytrawny! Dla miłośników słodkości nie polecam. Chociaż można nim popijać słodycze

            Moja ocena: [4.95]

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #7
              Jak o gdzieś mówili: rozrzut macie fatalny
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Wydaje mi się że Szalina ma za mało doświadczenia... daje na prawie wszystko 5-ki
                Bezwzględnie są lepsze portery od tego... jaką notę by dał lepszemu porterowi?

                Bardzo mnie ciekawi jak pachnie jasne kakao... prawdziwe jest ciemne... może chodzi o takie ekspresowe dla dzieci?
                Ale ono pachnie słodkim mlekiem z kakao...

                W kwestii etykiet w tej linii to już ho ho... no będzie od wczesnej wiosny 2013... szmat czasu w browarnictwie

                Comment

                • gramak
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 267

                  #9
                  Według mnie lepsza była wersja z Ciechanowa. Tutaj jakoś za dużo alkoholu w zapachu i smaku. (dla pewności jeszcze raz wsadziłem nochal do szklanki - no i czuję ten woltaż, który jest słabo maskowany aromatami kawowymi). Jakiś taki rozwodniony ten porter, może przez to niepotrzebnie wychodzą %. Smak- głównie kawa, może też lekkie orzechy, ale generalnie raczej płasko.Krótkoterminowa piana, po której zostaje tyle co nic. Wysycenie ok, etykieta lwówecko - nijaka. Wypite bez bólu, ale i bez uniesień. Cena 5,4 pln
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Zgadza się, głównie kawa. Wypite, zaliczone, brakuje treściwości i złożoności smaku Łodzi, Ciechana,. Portera Warmińskiego, a chyba wolałbym też Żywca. Nie to, bym wieszał psy, ale przy takim wyborze raczej nie postawiłbym na porter z Lwówka, póki co przynajmniej...

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemny brąz. [5]
                      Piana: Niska i niezbyt okazała, raczej drobnopęcherzykowa, szybko redukuje się do cienkiego kożuszka, a następnie do obręczy. [3]
                      Zapach: Trochę rozczarowujący: niby przyjemny: palona kawa z orzechami, ale aromat jest tak słaby, że pomoczyłem sobie nos próbując wyczuć coś więcej. I nie wyczułem. [3]
                      Smak: Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Mocno kawowy, trochę orzechów, do tego jakby lekki kwasek, a całość pustawa. Alkohol wyczuwalny na niskim poziomie, ale jednak. [3.5]
                      Wysycenie: OK. [5]
                      Opakowanie: Fajnie, że na butelce (zwrotnej!) jest nazwisko piwowara i ogólnie podoba mi się konwencja etykiet z Lwówka. Ale informacji mogłoby na nich być więcej. [4.5]
                      Uwagi: To nie tak, że piwo jest niesmaczne czy ma wady, bo tak nie jest. Po prostu na rynku są lepsze portery.

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: prawie czarny ale pod światło ma rubinowe refleksy [4]
                        Piana: beżowa, drobna, opada zbyt szybko [3.5]
                        Zapach: popiołowo-wiśniowy [3.5]
                        Smak: dośc pełne ale jak na porter dla mnie zbyt duże wrażenie rozwodnionego, zbyt mocna palona i wytrawna gorycz, która zabija pozostałe smaki, dlatego dopiero daleko w tle czuć fajną słodowość, odrobinę gorzkiej czekolady i znów niestety wiśniowe akcenty, które momentami są zbyt mocne i zbyt winne. przez nie to piwo jest w smaku podobne do leżakowanych kilka lat porterów.... [3.5]
                        Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
                        Opakowanie: zbyt smutna etykieta, bardziej by sie nadawał kolor czarny, nie brązowy [4]
                        Uwagi: Ten porter w ogóle mi nie podszedł, mając na rynku inne raczej po niego już nie sięgnę

                        Moja ocena: [3.6]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 20-12-2013, 21:03.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          Kolor: prawie czarny, ale są przebłyski
                          Piana: beżowa, niewielka, opada bardzo szybko do zera
                          Zapach: po ogrzaniu wiśniówka, popiół, lekka kawa

                          Smak: Smakuje jak konkretny stout. Jest dość mocno zaznaczona paloność, niby wodniste, ale tylko w pierwszych 3 sekundach. Później nadchodzi słodowość i odrobina karmelu. na bank nie jest ulepkiem itp.

                          Zdecydowanie pierwszym smakiem jest paloność, czekolada gorzka, gorzka kawa. Później wiśniówka i karmel. Alkohol dla mnie prawie niewyczuwalny. Tylko poprzez lekką nutę wiśniówki da się odczuć, że tam jest alkohol

                          Wysycenie: średnie do niskiego

                          Opakowanie: Etykieta jest jaka jest. typowa dla Lwówka, niezbyt marketingowa.

                          UWAGI: mi posmakował bardzo, ale bardziej jako konkretny stout z porterowym zacięciem.
                          Jak ktoś szuka "typowego porteru" może się zawieść.

                          Warka 14.06.2014
                          Ja powtórzę. Cena ok 5zł
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: W zasadzie czerń nieprzejrzysta, choć mam wrażenie odblasków brązowo-rubinowych... [4.5]
                            Piana: Beżowa, drobna, całkiem wysoka, ale nietrwała. [3.5]
                            Zapach: Słód, powiew zbożowy, kawa, karmel - ale taki przypalony. [4]
                            Smak: Popiół, suszone śliwki, kawa, gorzka czekolada, lekki alkohol. [4]
                            Wysycenie: Nieduże, wiadomo... [4]
                            Opakowanie: Dopracowane, całkiem eleganckie wzornictwo, kapsel browaru, kolorystyka "porterowa", naprawdę OK. [4.5]
                            Uwagi: Z jednej strony wrażenie lekkości, z drugiej przeczy temu solidność smakowa piwa.
                            To całkiem inna waga niż mój faworyt z Łodzi, ale i tak smaczny .

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brunatny, bardzo ciemny, pod światło ciemne rubinowe prześwity. [5]
                              Piana: Beżowa, średniotrwała, średnio wysoka. Przeciętna [3.5]
                              Zapach: Mało intensywny, palone słody, delikatne kakao. Przyjemny [4]
                              Smak: Bardzo wytrawne, palone słody, słaba kawa, dość aksamitne, gładkie przypomina mi coś pomiędzy stoutem a porterem bałtyckim. Smaczne [4]
                              Wysycenie: Średnie, w porządku, poprawia teksturę i pijalność. [5]
                              Opakowanie: Kolorystyka pasująca do stylu, nawet ładne to. [4]
                              Uwagi: Nie jestem jakimś wielkim wielbicielem Portera Bałtyckiego ale to piwo mi zasmakowało, może właśnie dlatego że trochę ucieka w kierunku stoutu. Dla mnie to najlepsze piwo z Lwówka.

                              Moja ocena: [4.05]
                              Last edited by Gringo; 27-12-2013, 11:47.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎