Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klášter, Klášterní Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Klášter, Klášterní Bock

    Ekstrakt tego koźlaka to 19% a alk. 7,5% czyli praktycznie podwójnie rogaty
    i niepasteryzowany

    Dostępny sezonowo w beczce od stycznia 2013, a na święta pojawił się w czteropaku grupy Lobkowicz wraz z Lobkowiczem, Amber Alem z Vysokiego Chlumca i wędzonką w Uherskiego Brodu.

    O tym, że ten styl kompletnie nie jest znany za południową granicą świadczy tłumaczenie po słowacku na kontrze "pivo tmave porter". Po czesku oznaczono je jako "polotmave specialni"
    choć to zdecydowanie ciemne piwo.

    Dlatego opis na stronie dużo wyjaśnia czeskim piwoszom:



    Do rzeczy:

    Aromat - stylowy: owoce (wiśnia z nutą alkoholu), czekolada, karmel
    Barwa - ciemny brąz wiśniowymi refleksami
    Piana - wysoka, średniotrwała, zostaje obwódka
    Wysycenie - umiarkowane, przyjemnie musuje umiejętnie "rozruszając" piwo
    Smak - dość słodkie czerwone owoce - wiśnie, śliwkie, trochę jakby kandyzowane, ale z wyczuwalną świeżą i przyjemna owocową cierpkością i lekkim kwaskiem, wyczuwalne tony czekolady.
    Treściwość - wysoka

    Przypomina mi nieco Koźlaka z Herrnbräu, który dostępny jest w Polsce. Tamten jeszcze bardziej wydaje się dubeltowym /doppelbockiem/. Ten jest gładszy i nieco lżejszy.

    W każdym razie jest to piwo smaczne i bardziej koźlakowe niż inny przedstawiciel czeskiej, jakże skromnej niestety rogacizny:


    Mam nadzieję, że pojawi się na stałe w butelkach, albo przynajmniej częściej.
    Attached Files
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pobrałam wczoraj próbkę w Kontynuacji - całkiem udane piwo.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6114

      #3
      Piana - wielka, szybka... jak na coli... znika do zera.
      Barwa - ciemny rubin.
      Aromat - karmel, suszone ciemne owoce egzotyczne, figi, wiele miłych owoców...
      Gaz - średni.
      Smak - mało słodkie potem trochę więcej, dobry karmel, mini goryczka, fajna owocowość.

      Fajne piwko.
      Attached Files

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2836

        #4
        Moje pierwsze spotkanie z tym piwem miało miejsce w opolskim 4bas-ie ... 16 sierpnia ubiegłego roku. Na dworze ponad 30 "gradusów " - a tu koźlak 19-tka
        Wtedy było to właściwie koźlątko - młode, nieułożone.
        W grudniu tegoż roku beczka trafiła też do naszej Ludovej - to był koźlak pełną gębą - gęsty, złożony w smaku, pomimo swojej mocy dobrze pijalny.
        Wersja butelkowa wypita w marcu (12.03) okazała się nieco uboższa smakowo - może trzeba było przetrzymać nieco dłużej (warka z datą do 14.03.14).
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎