Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Sean

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Sean

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #2
    Zapach trochę nikły (ale ja mam kiepski węch) - trochę gorzkiej czekolady i kawy. W smaku najpierw czuć lekką wodnistość, ale szybko wchodzi gorzka czekolada i kawa. Jest paloność, kwaskowatość mała, goryczka delikatna. Bardzo pijalne (w dawnej nomeklaturze "wchodzi jak oranżada") .
    Jak dla mnie bardzo dobre - smaczne "zwykłe" codzienne piwo jakich jeszcze nie ma za dużo na polskim rynku. Będę wracał.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Smolisty. Pod światło - mocna kawa fusiasta. [5]
      Piana: Beżowa, obfita po nalaniu. Dość szybko redukuje się do stoutowej - niepokaźnej. Lacing przyzwoity. [4]
      Zapach: Cierpka kawa, ciemne kakao. Wytrawny. Po ogrzaniu delikatnie alkoholowy i wchodzi jakiś taki ziołowo-słodkawy blend. [4]
      Smak: Po stronie wytrawności, ale jednocześnie bardzo pijalne. Słody palone podbite cierpkością parzonej kawy. Niczego nie urywa, ale jest dowód, że krajowe stouty mogą trzymać poziom. [4]
      Wysycenie: Raczej niskie, zgodne stylowo. [4.5]
      Opakowanie: Seria z wąsem. Kapsel czarny, skład podany. Zastanawiam się jaką rolę odegrały płatki jęczmienne błyskawiczne.. [4.5]
      Uwagi: Z uwagi na deklarowane IBU 25 i 5% alko piwo stanowi niezły materiał na jesienny trunek sesyjny.

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Galangal
        Junior
        • 05-2014
        • 9

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
        Zastanawiam się jaką rolę odegrały płatki jęczmienne błyskawiczne..
        Płatki jęczmienne daje się zwykle na wzmocnienie piany, która w stoucie jest bardzo ważna.

        Nie znam się na piwie, ale ja czułem w aromacie bardzo silne nuty maślane. Właściwie zniechęcało mnie to zupełnie do picia, choć myślałem, że na diacetyl nie jestem wyczulony. Piwo piłem z beczki, możliwe, że w butelkach nie ma tego problemu. Ciekaw jestem, czy ktoś potwierdzi ten diacetyl, bo może zwyczajnie mam omamy.

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Dzięki za info odnośnie płatków. Dobrze wiedzieć.
          W butelce żadnego masła nie wyniuchałem. Bardzo smakował mi ostatnio butelkowy stout od Wrężela (nie mogę dodać opisu, bo nie widzę w bazie), ale ten też jest OK. Taki soft-stout. Gładko wchodzi, nie zostawia szczególnych wrażeń.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Beżowa, średnioobfita, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
            Zapach: Średnio intensywny, głównie kawowy z nutką mlecznej czekolady. [4]
            Smak: Mocno palone, kawowe z przyjemną palona goryczką. Bardzo dobrze pijalne. [4.5]
            Wysycenie: Średnie. Jak na styl dość wysokie, ale przyjemne. [4]
            Opakowanie: Typowe czarne dla piwa z wąsem, to akurat chyba najmniej udane. Zawiera komplet informacji. [4]
            Uwagi: Warka z datą do 16.05.2015. Kolejne bardzo dobre piwo z wąsem.

            Moja ocena: [4.275]
            Attached Files
            Last edited by Klatak; 19-09-2014, 21:53. Powód: foto

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarna, nieprzejrzysta niczym otchłań; [5]
              Piana: Początkowo nieduża, kremowa, drobna; z czasem okazuje się, że jej brak. No dobra krążek! Ciut za słabo; [3]
              Zapach: Nie za mocny, kawa, kakao, czyli stoutowo; [4]
              Smak: Pierwsze wrażenie gładki, mało kwaskowy, niezbyt gorzki. Finisz wyraźnie wytrawny, czekoladowy; [4.5]
              Wysycenie: Niskie, ale OK; [4]
              Opakowanie: Minimalistyczna, ale wszystkie potrzebne informacje są; [4.5]
              Uwagi: Nie tak gładkie i aksamitne jak stout Ninkasi i piana zbyt słaba, ale do powtórzenia.

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
                Piana: niska, drobno pęcherzykowa, niezbyt trwała. [2.5]
                Zapach: niezbyt intensywny, kawowy z lekko wyczuwalną czekoladą. [3.5]
                Smak: początkowo kwaskowy, który po chwili przechodzi w smak kawy z palonością i posmakiem czekolady. Na finiszu lekka i przyjemna goryczka. Niska treściwość. [4]
                Wysycenie: niskie [4.5]
                Opakowanie: pite w pubie. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne. Nie przejrzyste nawet pod mocne światło. [5]
                  Piana: Drobna, niewysoka, koloru jasnego brązu. Szybko się redukuje. [3.5]
                  Zapach: Ciemne słody, delikatna kawa z mlekiem, szczypta czekolady i orzechów. Mało kwaskowaty od słodów palonych choć nieznaczenie jest. [4.5]
                  Smak: Wytrawne, choć z niewielką słodyczą. Delikatna kwaskowość od ciemnych słodów. Na pierwszym planie kawa zbożowa i słody palone, troszkę ziołowe, dalej gładkie ciut wodniste ale taki powinien być dry stout. Finisz czysty delikatnie palony wraz z chmielową zielenią. Piwo bardzo pijane. Goryczka jak na zadeklarowanym IBU niska. [4]
                  Wysycenie: Poprawne, niewysokie. [5]
                  Opakowanie: Jakoś tak do mnie trochę nie przemawia. Na kontrze stosowne informacje. [3.5]
                  Uwagi: Dobry stout, nie jest to może wybitny egzemplarz ale mierzy wysoko.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarne. nieprzejrzyste [5]
                    Piana: niska, drobnoziarnista. żadnych śladów nie zostawiała. czyli płatki - przynajmniej u mnie - nie pomogły... [3.5]
                    Zapach: na pierwszym miejscu rzucił mi się do nosa prażony jęczmień, który kojarzy mi się jak w mordę strzelił jedynie z kawą zbożową. pięknie wypalone słody. czekolada i kawa [4]
                    Smak: porządny stoutowy smak - kwasek od palności, gorzka czekolada i kawa. Goryczkę oceniłbym jako średnią [4.5]
                    Wysycenie: niskie. i bardzo dobrze [5]
                    Opakowanie: bardzo uboga. z wąsem. ale w porządku. info pełne na kontrze [4]
                    Uwagi: bardzo solidny dry stout. do powtórzenia. ja również żadnego masła nie wyczułem

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerń, ale pod światło można ją nieco zbrązowić. [4]
                      Piana: Beżowa, drobna, niewysoka. [3]
                      Zapach: Karmel z lekkim akcentem winnym, mleczna czekolada, w sumie - bardzo delikatny... [4]
                      Smak: Ściągająca kawowa goryczka, ślad owoców minimalny, dla mnie jednak trochę zbyt "draj"... [4]
                      Wysycenie: Niewysokie. [4]
                      Opakowanie: Elegancka i ironiczna prostota tej serii robi wrażenie, teraz dodatkowo kojarzy mi się ze szkockim referendum . [4]
                      Uwagi: Piwo niezłe, ale osobiście skłaniam się jednak do nieco mniej wytrawnych stoutów.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • Jerry_Brewery
                        Member
                        • 02-2014
                        • 69

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Drobna, gęsta, jasnobrązowa, niemal betonowa. [5]
                        Zapach: Najsłabszy element tego piwa, gdyż dają tu o sobie znać wady: aromat mokrego słodu i sporo diacetylu. Obok nich - paloność, czekolada i kawa. [3]
                        Smak: Wytrawny i nieco oleisty. Brawa dla Marynki, która nadaje Seanowi miłą goryczkę. Oprócz niej, oczywiście, zasmakujemy w czekoladzie, zbożu i kawie z mlekiem. [4]
                        Wysycenie: Dość spore, ale przyjemne. [4]
                        Opakowanie: Trochę już mnie te brody nudzą - w Gościszewie robią to lepiej [3.5]
                        Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj -> http://bit.ly/1qQjRva

                        Moja ocena: [3.775]
                        jerrybrewery.wordpress.com

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Prawie idealnie czarny. [5]
                          Piana: Słaba! Wcale nie jest mocną stroną tego piwa, co sugeruje tekst na etykiecie. Średnio-niska, niezbyt trwała, chociaż ładnie osadza się na ściankach. [2.5]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny, palony, kawowy. [3.5]
                          Smak: Poprawny. Gorzka czekolada, kawa, nawet wyraźna goryczka, w ustach taka "gładkość". Lekki kwasek, paloność. Wytrawne. Gdzieś w tle majaczy posmak wiśniowego likieru. [4]
                          Wysycenie: Dosyć wysokie. [4.5]
                          Opakowanie: Podoba mi się, szerzej rozpisywałem się na ten temat w przypadku innego piwa z tego browaru. [4.5]
                          Uwagi: Poprawny stout do sesyjnego popijania.

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • Mawel
                            Member
                            • 04-2014
                            • 65

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nieprzejrzyście czarne, z małym rubinowym refleksem u spodu kieliszka. [5]
                            Piana: No to nie jest to co zapewniano na etykiecie. Kiepska szybko się redukuje. [3]
                            Zapach: Mocno palone. Mocny zapach sugeruje, że piwo będzia aż kwaśne od paloności. Chmielu nie wyczuwam. Może lekki diacetyl. [3.5]
                            Smak: Jak w zapachu, wyraźnie palone. Trochę wodniste i brakuje pełni. Goryczka niska i raczej głównie pochodząca ze słodów palonych. Smak pochodzący z zasypu mi odpowiada. Nie zaszkodziłoby piwu wyższy ekstrakt i solidniejsza goryczka chmielowa. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Krzywo nalepiona i powycierana etykieta. Pełen skład. [3]
                            Uwagi: Warka 16.06.2015

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [4.5]
                              Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa i obfita. Utrzymuje się dość krótko ale za to ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                              Zapach: Ciemne słody, trochę paloności, kawa i delikatne masło. [3.5]
                              Smak: W smaku czekolada, kawa palona i palone słody. Goryczka średnie ale nieco cierpka. [4]
                              Wysycenie: Jakby było niższe nadałoby nieco treściwości temu piwo, co by pozytywnie wpłynęło na jego teksturę. [3.5]
                              Opakowanie: Jak cała reszta serii. Średnie. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.775]
                              Last edited by YouPeter; 04-10-2014, 00:02.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎