Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, [Piwoteka] Zacny Zalcman

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, [Piwoteka] Zacny Zalcman

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, całkowicie mętny. Świetny! [5]
    Piana: Po nalaniu - niewielka, zbita, z małymi pęcherzykami. Utrzymała się w tym stanie przez większą część mojej konsumpcji, zniknęła dopiero pod koniec. [4]
    Zapach: Dominuje kolendra, na drugim planie pszenica. Piwo to ma rześki, przyjemny aromat o niewielkim stopniu intensywności. [4.5]
    Smak: Lekko kwaśny, lekko słony, wszystko w świetnych proporcjach. Do tego posmak cytrusowy. Zostawia w ustach mineralny posmak. [5]
    Wysycenie: Niskie. Idealnie! [5]
    Opakowanie: Ładne, chociaż napis z przodu dość chaotyczny i męczący przy odczytywaniu. Minus za brak dedykowanego kapsla. [4]
    Uwagi: Po paru wpadkach, browar Piwoteka znalazł się już u mnie na czarnej liście, jednak obok tak ciekawego piwa jak gose nie mogłem przejść obojętnie. Na 6WFDP kupiłem 0,2l. i bardzo mi smakowało, ale jako że festiwal to nie miejsce dla uważnej degustacji, zdecydowałem się na powtórzenie tego doświadczenia w domowym zaciszu.

    Jest to zdecydowanie najciekawsze piwo z Piwoteki, jak i jedno z lepszych piw, jakie piłem w tym roku. Chciałoby się, żeby nasi rzemieślnicy dostrzegli piękno gose i odważniej, w większych ilościach warzyli piwo tym stylu. Mi bardzo smakowało.

    Minusem jest oczywiście cena (8,50 zł za butelkę).

    Moja ocena: [4.675]

    Comment

    • pavlo11111
      Member
      • 11-2014
      • 78

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mocno zamglona jasna brzoskwinia, biszkoptowy kolor [4]
      Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa; całkiem trwała i do tego ładnie zdobi szkło [4.5]
      Zapach: Intensywna kolendra po ogrzaniu wychodzi też lekka owocowość; w aromacie wyczuwalny też słony charakter piwa [4.5]
      Smak: Lekka kwaśność połączona z słonym posmakiem osadzającym się na ustach, ciekawe mineralne odczucie sprawiające wrażenie lekkiego "zapychania" [3.5]
      Wysycenie: Niskie, nie przeszkadzało ale stanowiło przyjemne orzeźwienie [5]
      Opakowanie: Mieszane uczucia, z jednej strony bardzo ładnie przedstawione wszystkie informacje i ciekawy pomysł, natomiast szata graficzna lekko przekombinowana i nieczytelna [4.5]
      Uwagi: Piwo na pewno ciekawe i warte spróbowania, tym bardziej że nie jest to zbyt popularny styl w naszym kraju. Ta mała popularność jednak nie może dziwić, piwo to nie podejdzie każdemu, charakterystyczny smak i aromat ustawia je jako wybitnie degustacyjne

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
        Piana: Niska, szybko opada. [3]
        Zapach: Głównie pszeniczny, ale też słonawy - jak niektóre whisky. Niezbyt silny. [4]
        Smak: Kwaśny, pszeniczny, końcówka lekko kolendrowa, w ustach pozostaje niezbyt silny, słony posmak. [4.5]
        Wysycenie: Niskie/średnie. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo lubię styl etykiet Piwoteki, oryginalny i klimatyczny. Szkoda, ze kapsel czarny golas. [4.5]
        Uwagi: Smaczne, orzeźwiające piwo. Dominuje kwaśność, całkiem wysoka, moim zdaniem bardziej kwaśne od Kwasu Beta Pinty. Szkoda, że nie jest bardziej słone, ale i tak jest ok. Polecam.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
          Piana: Niska, szybko opada. [3]
          Zapach: Głównie pszeniczny, ale też słonawy - jak niektóre whisky. Niezbyt silny. [4]
          Smak: Kwaśny, pszeniczny, końcówka lekko kolendrowa, w ustach pozostaje niezbyt silny, słony posmak. [4.5]
          Wysycenie: Niskie/średnie. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo lubię styl etykiet Piwoteki, oryginalny i klimatyczny. Szkoda, ze kapsel czarny golas. [4.5]
          Uwagi: Smaczne, orzeźwiające piwo. Dominuje kwaśność, całkiem wysoka, moim zdaniem bardziej kwaśne od Kwasu Beta Pinty. Szkoda, że nie jest bardziej słone, ale i tak jest ok. Polecam.

          Moja ocena: [4.15]
          Oceniłeś chyba warkę, która już była uwarzona w browarze Jan Olbracht, w Piotrkowie Trybunalskim. Ale dzięki za dobre słowo!
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎