Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Granat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    Staropramen, Granat

    Staropramen Granat but 0,33 cena: 15 Kc
    Alkoholu 4,8% , wagowego brak danych .
    Barwa ciemno bursztynowa ( polotmavy) , zapach mocno chmielowy , piana mizerna szybko znikająca . W smaku wyczuwalny smak chmielu , lekko gorzkawy . Ogólnie dobre piwo dla smakoszy lubiących piwa o lekkiej goryczce .
    Ogólna ocena 4
    Last edited by And69; 16-09-2002, 17:10.
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    "Granát" to od koloru piwa (barva granátová), ale chodzi tu na pewno o owoc granatu, a nie o odcień niebieskiego.

    Bardzo gorzkie i cierpkie, nie smakowało mi, ledwo wypiłem.

    Ale może ja się nie znam?

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Po pierwszych paru łykach stwierdziłem, że mógłby ten Staropramen być bardziej tmavy (tmavszy? ) Po kilku kolejnych wyczułem jednak lekką paloność, a tak od połowy kufla goryczka zlała się z palonością w jedno i piwo zaczęło mi tak wchodzić, że hej. Lepsze od lanego U Chylku, pewnie tam było zbytnio schłodzone.

      Piana niezbyt mocna, ale po zejściu zostawia cienkie płaty na powierzchni piwa i osadza się na ściankach.
      Last edited by żąleną; 15-05-2003, 00:33.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Piana ładna, biała, gęsta ale niestety szybko opada. Barwa jak to u polotmavego (zmieszajcie ciemne z jasnym w proporcjach więcej jasnego to otrzymacie taką właśnie). Smak goryczkowy, bardzo orzeźwiający szczypiący w język. Pijąc jedną butelkę ocena w okolicach 4 ale dla mnie jak zresztą wszystkie polotmave które piłem pod koniec butelki już ciężko wchodzi (zapełnia żołądek i zalega) więc więcej niż jednej butelki nie jestem w stanie wypić. Ale jedną z przyjemnością.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • yendras
          Senior
          • 12-2001
          • 2052

          #5
          Bardzo mi smakowało: delikatne, w pierwszym momencie słodko - owocowe, dopiero potem pojawia się lekka goryczka. Sporo gazu. Piana utrzymuje się do końca w postaci cienkiego kożuszka. Kolor niezbyt mocnej herbaty, z owocami granatu raczej się nie kojarzy.
          Dobre, na pewno jeszcze powtórzę przy nadarzającej się okazji.
          U mnie również wystąpił opisany przez Zythuma efekt uboczny czyli zaleganie.
          Cena 14,50 CZK.

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            Pierwsze piwo wypite po wjechaniu do Czech zakupione na stacji benynowej OMV, kosztowało ze 25 koron.
            Pite z butelki w autobusie, w smaku bardzo fajne, lekkgoryczka,mi dobrze wchodziło, smaku palonego słodu raczej nie wyczułem.
            ocena to 4,1

            Comment

            • Petrax
              Senior
              • 12-2001
              • 662

              #7
              Oceniana wersja beczkowa, w firmowym szkiełku 0,4l

              Kolor: jasny bursztyn, klarowne
              Piana: piękna, gruba, drobnoxiarnista, bardzo lepka
              Gaz: trochę za mało
              Zapach: mizerny, lekko drożdzowo-chmielowy
              Smak: delikatny chmielowy, lekko słodkie, słaba goryczka, nuta palonego słodu, ale wszystko bez wyrazu, spodziewałem się czegoś więcej

              Ogólnie: 3,0 (1-5)
              In cervisia veritas
              http://www.ptxc.de.vu
              Пиво - вот мое экотопливо

              Comment

              • Piotras
                Senior
                • 08-2003
                • 307

                #8
                bardzo dobry, ze stajni smichowskiego Staropramena chyba najlepszy,poltmavy- czyli ciemno jasny, i tak wlaśnie smakuje.wyczuwalny smak palonego slodu charakterystyczny dla czeskich lekkich ciemniakow(a moze wszytkich ciemnych? duza goryczka (to plus) ale zarazem bardzo orzezwiajace i lekkie,ladna gesta piana,kolor na zdjeciu nie oddaje rzeczywistosci-jest jasniejsze niz na fotce(problemy z oswietleniem)
                na etykiecie sa wymienine 4 rodzje slodu:czesky,bawarsky,karmelowy,barweny.
                Ja stawiam 4.5 za smak, choc moze brak mi obiektywizmu gdyz czeskie piwa to dla mnie mistrzostwo swiata.Warto go bylo trzymac do świat od listopadowego wypadu do Pragi.
                Wyjatkowo dobry z proza B.Hrabala("Czuly barbarzynca"- polecam polecam)
                niewiem jak fotka wyjdzie,dopiero sie ucze obrobki...
                Attached Files

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Piwo naprawdę dobre.Szkoda tylko,że ceną trochę odstaje od innych piw.No ale trudno się mówi i pije się dalej.

                  A fotka nie jest najgorsza.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Piwo otrzymane od Marka Suligi z Łódzkiego Kręgu Bractwa Piwnego.

                    Kolor troszkę mnie rozczarował - spodziewałem się ciemniejszego, a tu coś jak w Dobrym Mocnym.
                    Piana mizerna, szybko opada i niewiele po niej zostaje.
                    Zapach wyraźny, chmielowy.
                    Smak wyraźnie goryczkowy, czuć też posmak chmielowy. "Tmavość" wyczuwa się dopiero po jakimś czasie, ale jest przyjemna. Bardzo sympatyczne piwo, chętnie powtórzę jak nadarzy się okazja.
                    Nagazowanie ciut za słabe.
                    Opakowanie rewelacyjne! Bardzo fajny pomysł z "refleksami" na etykiecie. Szkoda tylko, że kapsel goły...
                    Nie chce mi się stawiać ocen cząstkowych, ale ogólnie około 4.

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Gdy je kupując, poprosiłem o "Granata" otrzymałem Łomżę Mocną w baczku. Musiałem pokazać pani paluchem o co mi chodziło.

                      Piwko o imponującej pianie, umiarkowanym nagazowaniu. Przyjemny lekko przypalony zapaszek. Smak mniej sympatyczny. Zbyt duża jak dla mnie goryczka, ale całość sprawiała pozytywne wrażenie.

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #12
                        alk. 4,8%, but. 0,33 l
                        Delikatne piwo o bardzo bogatym bukiecie smaków.
                        Piana dość szybko znika pozostawiając lekki ślad na ściankach szklanki, a spod niej wyłania się piękny, ciemnoherbaciany kolor piwa. Nagazowanie słabiutkie, dające bardzo delikatny i gładki smak.
                        Niedosyt bąbelków pozwala lepiej odczuć bogaty aromat tego piwka, kojarzący się z zapachem lasu (zapach dymu?). Pojawia się też dość ciekawa, słabo wyczuwalna goryczka, ale nie mająca nic wspólnego z goryczką chmielową, która przychodzi trochę później.
                        Niewątpliwie ciekawe piwko, na zdjęciu w nowej szacie graficznej
                        Attached Files
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • Tomasz2
                          Junior
                          • 02-2003
                          • 1

                          #13
                          niewiedziałem że staropramen praga zmienił szatę graficzną strasznie dawno ie popijałem piwka a to ze względu na operację od przyszłego tygodnia muszę zacząć nadrabiać zaległości. Oile staropramen praga jest dostępny w sieci marketów albert o tyle ze staropramenem granat jeszcze się nie spotkałem może któryś z braci lub sióstr piwnych pomorze i podpowie gdzie szukać granata?

                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            #14
                            Piłem je jakieś 2 lata temu w małej knajpce w Czechach, oczywiście prosto z beczki. Barman polecał je jako oryginalne piwo, czyli "zmieszane jasne z ciemnym". Pamietam że niestety się rozczarowałem. Było ono najdroższe w ofercie lanych a smakowało dokładnie jakby ktoś ot tak po prostu zmiksował te jasne z ciemnym. Zawsze to jakaś "oryginalność" ale dalej już zamawiałem Krakonoszka.
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • andnier
                              Junior
                              • 05-2005
                              • 4

                              #15
                              Nazwa pochodzi od kamienia szlachetnego, który ma podobny kolor.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎