Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oettinger (Schwerin), Oettinger Hefeweissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Oettinger (Schwerin), Oettinger Hefeweissbier

    Bardzo cienki pszeniczniak, zdecydowanie najgorszy jaki piłem. Nie tylko nie smakuje jak pszeniczniak, ale wręcz wogóle nie ma smaku.
    Ale uwaga - na górze etykiety miało napis: Gebraut in Mönchengladbach. Nie znam niemieckiego, ale to chyba nazwa miejscowości. Albo przenieśli produkcję, albo warzą je w kilku browarach.
    Last edited by jerzy; 04-09-2004, 12:22.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    No więc mój kosztował aż 0,39 Euro. I nie narzekam - dobry ma stosunek ceny do jakości.
    Piana zupełnie dobra - drobna i trwała. Zapach drożdżowo goździkowy, w tle banany plus jakieś inne nutki. I bynajmniej nie słaby. Kolor jasny, ale bez przesady - w normie dla stylu. To jest jasny pszeniczniak. Nagazowanie może ciut za słabe. Smak lekki, przyjemny. Słodowość, raczej wytrawna, leciutka goryczka. Opakowanie przeciętne, ale przy tej cenie nie narzekam.
    Ogólnie uważam, że to całkiem przyzwoite piwo. Na pewno warte swojej ceny.

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Mętność jak na pszeniczniaka faktycznie niewielka:
      Attached Files

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #4
        W przeliczeniu ceny do jakości bije o głowę większość dostępnych u nas pszeniczniaków niemieckich. Za każdym pobytem po lepszej stronie granicy przywożę przynajmniej jedną kastę tego piwa ( ostatnio właśnie ze Schwerina, ale zdaża się i Gotha, i Moenchengladbach, i oczywiście Oetting) Cena 1,61 zł ( z butelką) za 0,5 litra nienajgorszego w końcu pszeniczniaka jest baaardzo atrakcyjna.
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #5
          Zakupiłem puszkowego w Kauflandzie za 3,99.

          Piana to chyba najsilniejsza strona tego piwa, niezwykle trwała i wysoka, nawet jak na pszeniczkę. Kolor jasny słomkowy i niezbyt duże zmętnienie. Gazu w sam raz jak na mój gust. Zapach to lekka kwaskowość i bardzo ulotny aromat bananowo-goździkowy. Smak orzeźwiający, kwaskowy, delikatnie drożdżowy. Smaczne i lekkie.
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19168

            #6
            co ciekawe też chciałem zakupić, ale kiedy przyszedłem był już tylko w tej samej cenie (a przedtem go nie było) Adler Hefe-Weizen (Brauerei Schwarzen Adler), a na doklejce importera pisało, że to piwo Oettinger.

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Kupiliśmy z Renią za 3,99 PLN puszkę w dąbrowskim KAUFLANDZIE.
              Kolorek miodowy, metność średnia, wonna piana o przemiłym zapachu drożdży.
              Smaczek - delikatna ale wyrazista nutka drożdżowy, sama przyjemność picia.
              Najważniejsze jest jednak to, że pucha nie zepsuła jego smaku. Warte polecenia.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Zakupione za 4zł w Auchan. Wersja puszkowa o której wspominał e-prezes

                Ogólnie jest to najgorszy pszeniczniak (o ile tak to można nazwać) jakiego piłem. W smaku nie ma za grosz pszenicy. Minimalnie czuć drożdże oraz metaliczny posmak i kwaskowatość. Dość mocno gazowany. Czując ładny drożdżowo bananowy aromat przy otwieraniu spodziewałem się smacznego piwa. Niestety. Jedyne za co można pochwalić tą niby pszenice to piana która jest typowa dla tego rodzaju piw. Kolor żółty, mętny. Dodam jeszcze że podjeżdża mi jakimś winem. Nigdy więcej nie wezmę tego czegoś do ust. Nie polecam.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • snorre
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 655

                  #9
                  Kupione gdzieś w Bawarii (nie pamiętam) za cenę ok. 0,40 euro. Na mojej etykiecie nie ma żadnych informacji gdzie to było warzone. Smak całkiem miły, choć nie było czym się podniecać, w pewnym momencie ten smak po prostu znikał i końcówka wrażenia była lekko "wodnista"! No ale co ja będę wybrzydzał za tą cenę...
                  Last edited by snorre; 08-08-2006, 08:17.
                  Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    #10
                    Wersja butelkowa. Otrzymana od Pogoniarza.

                    Niższa klasa pszeniczniaka. Średnio metny, z dobra pianą. W smaku dominują drożdże. Jak dla mnie za dużo gazu. Bez rewelacji...
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #11
                      Piwo zakupione w Lubelskim Leclercu na Zana, puszka za gdzies 4 złote, nawiasem mówiąc chyba nie warte tej ceny, Obolon czy Faustus jest lepszy i nawet puszkowy Kaiser.
                      A co do piwa:
                      Ładna sztywna piana, do końca pozostają resztki.
                      Barwa lekko mętna koloru miodowego.
                      W pierwszej chwil smak wydaję się dośc poprawny pszeniczny, jest lekko kwaskowaty, bardzo lekka goryczka w tle, po kilku łykach zanikają pszeniczne smaki i piwo staję się wodniste i bez wyrazu.
                      Ogólnie jak na pszenice to jest to słabe piwo, za tą cene można mieć lepsze.
                      Last edited by kishar; 31-01-2007, 23:52.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                        Z tego co wiem to napewno robiony jest przez Gotha, o czym piszą moi przedmówcy, ale widziałem go również jako produkowany w Schwerinie i Oettingen (nie wiem czy to to samo piwo, a smakach nic powiedzieć nie mogę)
                        Ja piłem tego ze Schwerina i był całkiem dobry.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • wedge7
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 217

                          #13
                          Zakupiony we wrocławskim Kauflandzie za 3,99
                          całkiem dobry pszeniczniak z bardzo trwałą i gęstą pianą. W smaku całkiem przyjemny, dobrze nagazowany.

                          Gdyby nie to, że jest w cenie Paulanera (który oczywiście jest lepszy od Oettingera) myślę, że częściej bym go kupował. Dziwne.. w Niemczech różnica cenowa między tymi piwami jest znacząca, a u nas wychodzi na to samo
                          Last edited by wedge7; 24-02-2007, 22:21.

                          Comment

                          • Kamień
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 361

                            #14
                            Piwo kupione w Leclercu za 3, 99zł. Opakowanie - pucha. Skosztujmy więc......

                            Kolor:Pomarańczowy, bursztynowy. Piwo jest mętne jak należy. Wygląda ładnie i do niczego nie można się doczepić. Kolor oceniam na 5
                            Piana:Na początku prześliczna, wysoka, bielutka i puszysta. Po chwili zmniejsza się lecz wciąż jest jej dosyć dużo ale nie ma już tak kremowej konsystencji. Utrzymuje się do końca. Piana jest na 4,5
                            Zapach:Niezły, drożdżowo-bananowy ale jakiś taki ubogi. Słabo czuć zapachy goździkowe. Daję 4.
                            Smak:Drożdżowo-bananowo-pszeniczno-kwaskowy. Gdzieś tam czuć również goździki a także aklochol. Pozostawia leciutki posmak chmielowy. Niestety jest dosyć wodnistyi ubogi (co zwiastował zapach). Podejrzewam, że jest to wina braku silniej zaakcentowanych aromatów goździkowych. Trochę rozczarowuje ale jednak postawię 4.
                            Wysycenie CO2:Duże ale bąbelki są malutkie.Typowe dla piw pszenicznych. Dzięki temu przyjemnie orzeźwia. Niestety zmniejsza się trochę za szybko. Daję 4.
                            Opakowanie:Design puszki jest przeciętny, niczym specjalnym się nie wyróżnia ani nie zachwyca ale też nie ma nic co można skrytykować. Żółty kolor ładnie pasuje do piw pszenicznych. Opakowanie jest na 3,5.

                            I po wszystkim. W sumie dobre piwo, choć nie ma co się rownać z np. Paulanerem. Trochę zbyt duża strata jakości jak na zaoszczędzone pieniądze. Szkoda, że jest zbyt wodniste w smaku. Ogólnie mam wrażenie, że ktoś tam dolał nieco piwa typu pils. Mimo wszystko, warto było je spróbować. Zachęcam do degustacji

                            Comment

                            • Qbasmuggy
                              Member
                              • 06-2005
                              • 82

                              #15
                              najgorszy pszeniczniak(jeśli wogóle można to określić takim mianem) jaki kiedykolwiek piłem. Jest niby jakiś nikły aromat pszenicy, ale podejrzewam że sztuczny. Natomiast w smaku, nie ma nic z pszenicy (widocznie łątwiej jest nadać sztuczny zapach niż smak). W ogóle to piwo praktycznie jest bez smaku, zabarwiona woda.
                              I to wszystko za "jedyne" 4,9 zł.
                              Pluje sobie w brode bo mogłem kupić Faustusa czy Paulanera, a zachciało mi się degustować nowego piwa.
                              Zdecydowanie nie polecam, a już na pewno nie po takiej cenie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎