Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Dublin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jurand
    Junior
    • 01-2003
    • 20

    Jurand, Dublin

    Nowe piwo - odpowiedź BWM na Irish'a BK. Nazwa sugeruje, że mamy doczynienia z piwem irlandzkim.
    Wrażenia - po nalaniu powstaje piana bardzo intensywna, średnioziarnista, o lekko brązowawym odcieniu. Szybko opada, na szczęście w pewnym momencie proces opadu ulega spowolnieniu.
    W smaku wyczywalny doskonale palony słód, ale piwo nie jest gorzkie czy cierpkie. Może trochę za dużo słodkawych nutek, ale delikatna goryczka przyjemnie pieści podniebienie. Kolor czarno - wiśniowy, klarowny, o fajnym refleksie. Średnio nagazowane.
    Ekstrakt 11,5%, alkohol 5,3% - odrobinkę za niski, przydałoby się 12,5% / 6% - poprawiłoby to mocno głębię smaku. Ale ocena ogólna walorów smakowych bardzo pozytywna - to po Bocku zdecydowanie najlepsze piwo BWM.
    No i przydałaby sie lepsza etykieta - jak za cenę 2,40 możnaby sie spodziewać czegoś lepszego, niż zwykłego papieru, i do tego fatalnie przyklejonego. Brak firmowego kapsla także rzuca się w oczy.
  • Cyrkonia
    Senior
    • 10-2001
    • 1936

    #2
    widać w Ostródzie łatwiej dostać Dublin'a
    w Olsztynie w moich okolicach - no i nieco dalszych, wszędzie króluje BK.
    A Jurand jak jest to tylko Mocne i Premium
    Gratulacje dla fachowców od dystrybucji

    Nic, trzeba będzie przejść się do Jurandowego Źródełka
    www.stat-gra.pl

    Comment

    • Jurand
      Junior
      • 01-2003
      • 20

      #3
      Nie w Ostródzie, kupiłem w Szczytnie! Jak chcesz, mogę Ci jedno podrzucić w Olsztynie, kupiłem parę butelek!

      Comment

      • Cyrkonia
        Senior
        • 10-2001
        • 1936

        #4
        Spokojnie
        w Biskupcu jest
        ale dzięki za propozycję
        www.stat-gra.pl

        Comment

        • Cyrkonia
          Senior
          • 10-2001
          • 1936

          #5
          Refleksje po degustacji...
          Piana jak opisał Jurand - tyle że mi zniknęła całkowicie i to bardzo szybko.
          Kolorek - ciemny, ale do CZARNEGO to jeszcze mu trochę zostało
          Smak - mógłby być jakiś bardziej wyrasisty. Może rzeczywiście ta moc pomogłaby
          Ogólnie - bardzo przyjemne piwko
          Feler - kiepska etykieta, nie zachęcająca do zakupu, papier najgorszy chyba jaki może być. No i faktycznie brak kapsla. Do tego cena: 2,60 zł w Biskupcu, 2,80 zł w Olsztynie. Widać im dalej od źródełka tym taniej.
          Jeśli Dublin pokaże się w wersji "beczkowej" to może zawojować rynek. Póki co knajp z Jurandem w Olsztynie jak na lekarstwo, za to BK ze swoim Irishem świetnie sobie radzi.

          Attached Files
          www.stat-gra.pl

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            #6
            Gdzies do roku 1996 piwo o nazwie Dublin było produkowane przez Browary Lubelskie (Zwierzyniec, Jatutowo ?)
            Było bardzo udaną odpowiedzią na Belfasta z Jabłonowa.
            W Lublinie jeszce niedawno mówiło się o ewentualnym wznowieniu produkcji Dublina, nie będą tam więc zachwyceni posunięciem Juranda.
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              Cyrkonia! z etykietami marsz do działu kolekcjonerskiego!
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Cyrkonia
                Senior
                • 10-2001
                • 1936

                #8
                z taką brzydką pogniecioną??
                ble
                www.stat-gra.pl

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Czes napisał(a)
                  Gdzies do roku 1996 piwo o nazwie Dublin było produkowane przez Browary Lubelskie (Zwierzyniec, Jatutowo ?)
                  A już nadzieja zaświtała w moim sercu... Niestety, to nie stary dobry lubelski Dublin
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    Ja także miło wspominam Dublina z Jatutowa, choć już ładnych kilka lat minęło. Niestety był to tylko jeden egzemplarz zakupiony przejazdem w Łodzi. Później to piwo zniknęło z rynku...

                    Comment

                    • EwaGryglicka
                      Junior
                      • 02-2003
                      • 6

                      #11
                      Witajcie Smakosze
                      Dla mnie Dublin to perełka wśród piw - nie ma odpowiednika na polskim rynku - a do tego ten smak, niepowtrzalny. Kosztowałam nie raz więc nie zgadzam się co do Waszej opinii na temat piany - ONA NIE OPADA - JEST GĘSTA I BARDZO DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE.
                      Cyrkonio - masz rację - miałam koazje i wielka przyjemność pić Dublina z beczki -tego smaku nie sposób opisac słowami - po prostu cymes, pyszności. delicje.Pytajcie w pubach - gorąco polecam.

                      Comment

                      • Cyrkonia
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 1936

                        #12
                        Z beczki??
                        He He
                        pewnie prosto z browaru
                        z chęcią tam zawitam

                        P.S. A może tak adresik jakiejś knajpy z Dublinem w Olsztynie.....
                        www.stat-gra.pl

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          @EwaGryglicka:
                          proszę jednak starać się opisywać doznania smakowe w sposób bardziej obiektywny.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • EwaGryglicka
                            Junior
                            • 02-2003
                            • 6

                            #14
                            Witam Art
                            Nie rozumiem "w sposób bardziej obiektywny"? Uważam,że to piwo jest bardzo dobre - piję je więc wiem. To nie jest odpowiedx na Irich Beer BK - to poprostu pierwsze w Polsce czarne piwo. BK warzy piwo mocne a to jest lekkie - 11,5 Blg. więc nie ma innego na rynku do porównania.
                            Cykorio
                            Jesli chodzi o pub z Dublinem - pytaj w Olsztynie w Grill House a za chwilę będzie "coś" na Targu Rybnym.

                            Pozdrawiam złociście

                            Comment

                            • Cyrkonia
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 1936

                              #15
                              W Grill House nie ma na 100%. BYłam przedwczoraj i wczoraj. Na dodatek wogle nie było gdzie siedzieć bo jacyś panowie zabrali wszystkie krzesełka i stoliki. Wczoraj co prawda pokazały się nowe.
                              A stare z chęcią bym zakosiła
                              Last edited by Cyrkonia; 25-06-2003, 08:21.
                              www.stat-gra.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎