Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Super Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Jabłonowo, Super Mocne

    Tym razem "zemsta Jabłonowa" w litrowym pecie. Alkoholu 10%, ekstraktu 18. Piany brak (1), gazu takoż (1), kolor miedziany, ale jakiś taki przybrudzony (2). Zapach nieprzyjemny słodkawo-stęchły (2), smak takiż sam, choć lepiej się to pije niż wącha (2,5). Opakowanie nie odbiega poetyką od innych wynalazków tego typu (super mocne, niska cena, luks torpeda i t. p.) (2). Ocena - 1,75.
  • szarpik
    Senior
    • 02-2002
    • 676

    #2
    Piłem to piwo przedwczora, ale odwage pisać o tym mam dopiero po dwóch dniach , gdyż wtedy pod napływem emocji napisałbym tu wiele nicenzuralnych słów. I mimo że jestem jednym z niewielu obrońców browaru Jabłonowo to jednak o tym specyfiku dobrego zdanuia nie napisze. Zapach stęchło-kwaśno-ohydny. Smak straszny , dało sie to wypić tylko duszkiem i bardzo zimne , te zabiegi zabiły troche smak , o pianie można zapomnieć, po prostu
    WWW.EKSTRAKLASA.NET

    Comment

    • astan
      Gość
      • 09-2003
      • 1

      #3
      Jedno z nielicznych jasnych piw, które posiadają zrównoważone parametry mocy i ekstraktu

      Moja ocena: [3.925]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        #4
        astan napisał(a)
        Jedno z nielicznych jasnych piw, które posiadają zrównoważone parametry mocy i ekstraktu

        Moja ocena: [3.925]
        I to jest argument! Problem w tym, że ja go nie rozumiem
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          a ja chyba rozumiem. koledze pewnie chodzilo o to zeby z jak najnizszego ekstraktu wyciagnac jak najwiecej woltow, przez co te widelki sie zmniejszaja i nastepuje wspomniane zrownowazenie. aaach gdyby tak piwo mialo 15% ekstraktu i 15% alk. to ocena bylaby 5.0 za zrownowazenie w pelni idealne
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Czyżby Imperator i Mega Watt miały nowego brata


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Opis wyżej. Teraz tylko maluję szarą kreskę na czerwono.

              Moja ocena: [2.05]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny bursztyn. Dość ciemny i odpowiedni do mocnego piwa a nie super mocnego. Powinien być ciemniejszy. [3.5]
                Piana: W bardzo małej ilości była tylko w samym momencie nalewania. Po ok. 2 sekundach po nalaniu już jej nie było. Jak na wodzie mineralnej. Nie daję 1 bo miałem już piwa, które i takiej piany nawet nie miały. [1.5]
                Zapach: Słodowo alkoholowy. Sam słodowy zapach jest do zaakceptowania, ale alkohol skutecznie psuje efekt. Czuć też trochę plastykowej nuty. Początkowo zapach jest dość mocny i wyraźnie jabłkowe akcenty pojawiają się. Szybko jednak słabnie, a po jabłku ślad ginie. [3]
                Smak: Tak jak zapach słód i alkohol. Do tego ma typowy posmak piw z plastyku. Goryczki brak. Po przełknięciu mocny słodowy posmak z alkoholem w tle. [2.5]
                Wysycenie: Bardzo słabe. Prawie go nie czuć już od samego początku. [2]
                Opakowanie: Daję tak wysoką ocenę, mimo, że butelka jest plastykowa (już za samo to powinno być ok. 1,5), bo: Etykieta nie jest tragiczna, raczej dość typowa dla mocnych tanich piw a 10% jest tylko dość mocno wyeksponowane, a nie ordynarnie; Parametry są podane; Zakrętka firmowa (chyba tylko Colt 45 miał jeszcze nadruk) i Jabłonowo jako jedyny browar wprowadziło swojego firmowego PETa. [3.5]
                Uwagi: Kiepskie bardzo mocne piwo, czuć to. Te 0,9l ciężko wypić. Jak by ktoś szybko chciał się rozgrzać, to Jabłonowo Super Mocne jest w tym dobre.

                Moja ocena: [2.65]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • peterpan16
                  Junior
                  • 05-2009
                  • 1

                  #9
                  A ja piję...

                  A ja piję z Tedim tegoż browarxa od paru dobrych lat i jest zajebiście, co do piany to nie zgodzę się, bo zawsze jak otwieramy tego bronxa to za każdym razem musim upierdolić podłogę, może dlatego, że pijemy go na ciepło, nie wiem dlaczego, ale ten browar, pomimo to, że ma 10% to nie klepie, ale jak wstaję rano do roboty to mam zajebistego kaca, uwielbiam Super Mocne, ale bardziej polecam 2xKarpackie - lepiej klepią a kaca ni ni słychu, ni widu

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peterpan16 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja piję z Tedim tegoż browarxa od paru dobrych lat i jest zajebiście, co do piany to nie zgodzę się, bo zawsze jak otwieramy tego bronxa to za każdym razem musim upierdolić podłogę, może dlatego, że pijemy go na ciepło, nie wiem dlaczego, ale ten browar, pomimo to, że ma 10% to nie klepie, ale jak wstaję rano do roboty to mam zajebistego kaca, uwielbiam Super Mocne, ale bardziej polecam 2xKarpackie - lepiej klepią a kaca ni ni słychu, ni widu
                    peterpan16, cóż..., głębokie . Taaa..., znaczy..., witamy na forum .

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Jak widać Jabłonowo bardzo dobrze potrafi namierzyć swój target.

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak widać Jabłonowo bardzo dobrze potrafi namierzyć swój target.
                        No i trafiony zatopiony
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Se kupie, kuuna, se kupie..., tylko na podłogę muszę uważać... Aaaale: kto mnie pozna z Tedim?

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #14
                            Na zlocie przetestowaliśmy jeden egzemplarz w litrowym pecie i cóż...
                            ten smak, ten aromat... Ja osobiście wziłąłem nie więcej niż trzy łyki, najwyraźniej nie byłem godzie tego trunku. Piecia dał radę wiecej, a Iron ciągnął niemal jak smok. Znaczy dobre jest
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny, głęboki bursztyn. [4]
                              Piana: Jaka piana? Nie było jej nawet podczas nalewania... [1]
                              Zapach: Słodowo - alkoholowy, typowy dla taniego piwa "super mocnego". [2.5]
                              Smak: Woda ze słodem i alkoholem, brak goryczki. [2]
                              Wysycenie: Praktycznie zerowe, bąbelki idące w górę można policzyć na palcach jednej ręki. [1.5]
                              Opakowanie: Jako że jest to piwo z plastiku, nie mogę dać wysokiej oceny, etykieta nie ładna, bardzo rzucający się w oczy napis 10% ALKOHOLU... Ku mojemu zdziwieniu podany ekstrakt, więc jedynie to jest na plus. [2.5]
                              Uwagi: Ciężko się to pije, nawet mocno zmrożone.

                              Moja ocena: [2.175]
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎