Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jako Kokanin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Jako Kokanin

    Bardzo proszę niechaj ktoś dobrze zorientowany napisze nieco o firmie Jako Kokanin. Jak na razie zauważyłem jedynie tyle że zlecali wielu browarom produkcję piwa pod swoją marką np, Jako Mocne. Czy ów twór zajmuje / zajmował się także rozlewem i / lub także warzeniem piwa?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    JAKO zajmuje się tylko i wyłącznie rozlewem piwa oraz jego dystrybucją i innymi napojami b/a.(może ma jeszcze jakieś pozapiwne zainteresowania ale o tym nic nie wiem).
    Nigdy jeszcze nie uwarzył piwa (choć może kiedyś...).

    Opis z wizytówki Handlowej:
    Firma JAKO Andrzej Jaworowicz
    Kokanin
    Rozlew piwa oraz handel hurtowy piwem i bezalkoholowymi
    napojami orzeźwiającymi.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #3
      Czy Browary Dolnośląskie, które warzyły piwo dla JAKO to Browary Dolnośląskie PIAST?

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        sam Piast jako Piast Wrocławski nie, Jako rozlewał Zakrzów
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Petrax
          Senior
          • 12-2001
          • 662

          #5
          Dla niezorientowanych - Kokanin znajduje się parę kilometrów na północ od Kalisza.
          In cervisia veritas
          http://www.ptxc.de.vu
          Пиво - вот мое экотопливо

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            ja dodam że właściciel miał zamiar otworzyć browar mniej więcej w tym czasie gdy Kiper przekształcił sie w browar ale nic z tego nie wyszło .taka ciekawostka dotyczaca właściciela jest zapalonym mysliwym i stąd te rogi w herbie rozlewni!
            Last edited by cororo; 04-08-2004, 22:27.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              cororo napisał(a)
              właściciel (...)jest zapalonym mysliwym
              i pewnie szuka jeleni którzy uwierzą w tą historyjkę o reaktywacji rozlewni w browar
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                nie na temat

                Cooper...
                Yelonki czy Velonki (wiesz o co chodzi)
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  ...Yasne że Y...
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Odoakr
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 330

                    #10
                    Czy ma ktos adres tej rozlewni? szukam, szukam i znaleźć nie mogę

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #11
                      Z tego co mi jest wiadomo to nie miał przekształcić rozlewni w browar tylko planował kupno browaru w Ostrowie Wlkp. Jednak umowa sprzedaży była tak sporządzona, że nie mógłby tam warzyc piwa , i sprawa padła.
                      Odoakr co do adresu to jak chcesz pisać wystarczy rozlewnia piwa Jako, Kokanin i na pewno dojdzie, a jak chcesz pojechac to jedź do Kokanina - tam oprócz tej rozlewni właściwie nic nie ma.
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • Odoakr
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 330

                        #12
                        hmm... ciekawe. Dziei za informacje To pewnie taki budynek w szczerym polu

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #13
                          Adres jako@pro.onet.pl , ale nie wiem czy jeszcze aktualny.

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #14
                            Ostatnio Jako zajmowało się rozlewem browaru Belgia sprzedając je pod swoimi nazwami:Hubert pils,Full,Jako Mocne,Jako Pils,Luzak,Mocne Polskie z wyrażnym zaznaczeniem producenta na kontrze.Teraz kupiłem "Mocne Polskie" i na kontrze jest napisane:"wyprodukowano:Jako Kokanin".Nie wiem co o tym sądzić chociaż wątpię w zamianę rozlewni w browar w sytuacji gdy browary raczej padają.

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #15
                              Przejeżdżając przez Łabiszyn (albo Lubostroń), widziałem przy jakiejś knajpie czy sklepie ogródek z parasolami Jako.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎