Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Jako Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Belgia, Jako Mocne

    Nabyte w Sterdyni, sklep na przeciwko wspomnianej knajpy.

    Producent Belgia Browar w Kielcach dla Jako Kokanin. Jak na mocne przystało 7 %alk./ 15,0 ekstraktu.

    Kolor ciemnozłoty. Piana nawet przyzwoita, jednak z czasem się zmniejszyła. Lekki, przyjemny,słodowy zapach. Smak jednak jak na "15", dość słaby. Dla mnie piwo trochę za płaskie. Krzysiowi pewnie by smakowało - wyczułem niemałą goryczkę i jakiś odległy słodowy smaczek, ale słabiutki .
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Poszukam i skosztuję

    Comment

    • prima
      Senior
      • 06-2001
      • 148

      #3
      Nic dodać nic ująć . Po prostu przeciętne piwo . Dosyć popularne w Sieradzu . Cena 2 zł za butelkę zwrotną 0,5 litra. Nie należy mylić z innym produktem Jako o podobnej nazwie -- ako Mocne polskie ,produkowane w Koszalińskich Zakładach Piwowarskich.

      Z produktów Jako najpopularniejszy jest Hubert Pils w cenie 1,20 zł za butelkę 0,33 l . O smaku zupełnie akceptowalnym.

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Inne piwo tego producenta(?) :

        JAKO Pils

        Piwo jasne pasteryzowane.
        Warzone również w Browarze Belgia, Kielce.
        Zawartość alkoholu do 5,5% objętości,
        ekstraktu - 10,4% wagowo,
        butelka - 0,5 l.

        Barwa - jasnozłota,
        piana - niemałe bańki, sporo dziur, ale dużo jej i dosyć trwała,
        zapach - typowy,
        smak - lekka goryczka, odnosi się nawet wrażenie, że piwo jest rozwodnione.

        Lekki, dosyć smaczny pilsik. Byłby chyba idealny na upały.

        Napój ten jest dostępny na ziemi kaliskiej i sieradzkiej. Kokanin to wieś pod Kaliszem, a JAKO to nazwa jakiejś firemki tam zlokalizowanej.

        A gdyby ktoś nie wierzył, że takie dziwne produkty istnieją, to :
        Attached Files

        Comment

        • Cezar
          Senior
          • 05-2001
          • 1349

          #5
          JAKO Mocne (piwo duże mocne).

          Barwa trochę ciemniejsza niż w pilsie, piana i gazowanie podobne, zapach bardziej intensywny, w smaku dość cierpkie i czuć alkohol.

          Mnie nie smakowało, ale żonie tak.

          Moim zdaniem, pils bardziej nadaje się do picia.
          Attached Files

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            Wczoraj otrzymałem je od sąsiada. Kolor złocisty trochę za jasny jak na mocne piwo. Piana średnia, dziurawa, zbyt szybko zanika, lecz do końca zostaje niewielki kożuszek na wierzchu. Nasycenie bardzo przyzwoite, wyraźne. Samk i zapach - fatalne - nuty wyraźnej goryczki zupełnie zepsute przez "wzmocnienie" alkoholowe. Opakowane w bardzo już wiekową (wytarcia) butelkę euro, wzór etykiety brzydki, kapsel czarny.

            Czy Szanowny Admin Art może umieścić to piwo oficjalnie w licznym gronie wytworów browaru Belgia, aby można było je jeszcze punktować?

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pepek napisał(a)
              Czy Szanowny Admin Art może umieścić to piwo oficjalnie w licznym gronie wytworów browaru Belgia, aby można było je jeszcze punktować?
              oczywiście
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #8
                Uzasadnienie w moim poście z 10.07.2003 r.

                Moja ocena: [2.175]

                Comment

                • BuR
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 104

                  #9
                  Jako - tako

                  Sam nie miałem jeszcze okazji skosztować tego piwa, ale za to dużo mówił mi o nim kolega (Artus - twoje zdrowie ). Opowiadał, że był na weselu w jakiejś wsi i bardzo zasmakował w "Jako", które jest tam podobno jednym z popularniejszych piw. Mówił mi, że widział "Jako" nie tylko w butelkach 0,5l, ale i także w 0,25l, które zwane były przez tamtejszych rolników "Łykiem traktorzysty". Otóż w czasie żniw, zmęczony rolnik podjeżdża traktorem pod sklep, idzie do owego sklepu i gdy tylko powie "jako tako", w mgnieniu oka ekspedientka kładzie na ladę 2 łyki traktorzysty(czyli te butelki 0,25). Sam też bardzo zachwalał i polecał mi jako, ale jeszcze w żadnym sklepie tego piwa nie widziałem. Może ktoś z Wrocka mi powie? Zdrówko

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    Do nabycia w Sokołowie Podlaskim po 1,70 - przystępuję do degustacji - opis po niedzieli
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #11
                      kolor ładny bursztynowy
                      nasycenie gazu wystarczające wyczuwalna goryczka
                      piana niezbyt obfita lecz dosyć długo si utrzymuje a gdy opadnie tworzy kozuch
                      zapach chmielu przyjemny
                      ogólne wrazenie psują poobijane butelki
                      i nie ciekawa etykieta

                      Moja ocena: [3.025]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: przyjemny, bursztynowy [4]
                        Piana: przyzwoita, drobna, ale krótkotrwała [3.5]
                        Zapach: czuć przebijający się alkohol i tyle [3]
                        Smak: goryczka wyczuwalna, acz jakaś dziwna... no i alkoholowe posmaki, jakbym nie piwo pił [2.5]
                        Wysycenie: bez rewelacji, początkowo znaśnie się perli, ale jakby za słabo [2.5]
                        Opakowanie: widywałem gorsze, ale brak producenta, ekstraktu, obdrapana etykieta zniechęca. na pewno napis "Mocne" oraz "7%" przyciąga, ale inną klientelę [2]
                        Uwagi: piwo do wypicia, ale nie do powtórzenia

                        Moja ocena: [2.825]

                        Comment

                        • zetko
                          Junior
                          • 03-2005
                          • 28

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bardzo ładny i wyrazisty- w kolorze ciemy złoty [4.5]
                          Piana: obfita, drobnoziarnista i calkiem długo sie trzyma. [4]
                          Zapach: przyjemny, delikatny zapach piwa [4]
                          Smak: jak dla mnie to za słodkie i troche za mało chmielowe [3]
                          Wysycenie: zdecydowanie mogło by byc wiecej bombelków [3]
                          Opakowanie: nie jest jakies wyszukane, raczej proste (a nawet az za proste) ale nie drażni [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.525]
                          zetko

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: kolor jasno złoty, zdecydowanie za jasny jak na mocne piwo [3.5]
                            Piana: gruba, śnieżno biała, drobnopęchęrzykowa, długo się utrzymuje, jedyny jej minus to to, że jest mało gęsta [4.5]
                            Zapach: chmielowo- alkoholowy [2.5]
                            Smak: bardzo wodniste, okraszone wyrąxnym smakiem alkoholu i przesadną goryczką [2]
                            Wysycenie: zdecydowanie za mocne; w szklance prezentuje się niczym gazowana woda sodowa, a w ustach drażni zdecydowanie zbyt mocne nagazowanie [2]
                            Opakowanie: jak dla mnie tandetne i mało zachęcające, plus za firmowy kapsel [2.5]
                            Uwagi: kolejne niezbyt ciekawe piwo z serii Jako ;-)
                            czytając poprzednie opisy mam wrażenie, że piłem inne piwo (szczególnie kolor i piana), ale może to cecha charakterystyczna dlatego piwa- zmienność ;-)

                            Moja ocena: [2.525]
                            Poszukuję

                            Comment

                            • Budvar
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 265

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: najzwyczajniejszy z możliwych [3]
                              Piana: "bida z nędzą" - można powiedzieć, że od początku prawie jej nie ma, po chwili nie ma jej w ogóle... [1.5]
                              Zapach: stanowczo za słaby, nie do wyczucia ewentualne subtelności [3]
                              Smak: nijaka przeciętność wzmacniana alkoholem (ten smak zdecydowanie przeważa) [2]
                              Wysycenie: niech już będzie [3.5]
                              Opakowanie: po najniższej linii oporu - bez pomysłu, bez dobrego wykonania [2]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.425]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎