Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Landskron, Maibock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Landskron, Maibock

    Landskron Brauerei Görlitz
    Maibock
    alk. 6,2% obj.
    but. 0,5 l
    cena 0,60 EUR
    Nur durch die legendäre Brau-Tradition mit viel Liebe und Zeit entsteht der echte Genuss. Feste feiern wir in der Landskron Kulturbrauerei. Besuchen Sie die hinreißend schöne denkmalgeschütze Brau-Manufaktur.


    Kolor złoty (jaśniejszy niż na zdjęciu), piana drobnoziarnista, obfita. Zapach zdominowany przez nuty słodowo - owocowe. W smaku dominuje słodycz, chociaż na drugim planie wyczuwalna jest dość wyraźna goryczka. Całkiem dobre.
    Attached Files
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Zmieniona "szata" alc teraz 6.3 % i cena przez te kilka lat poszła w górę, choć te 0.71 Euro nie jest żadną przeszkodą(szczególnie, że na pln. wyszło mi raptem 2.71 )
    Barwa złota, nawet podchodzi pod bursztynową.W zapachu poczułem coś podobnego co pisał yendras, ale dodałbym jakieś aromaty ziołowe, tylko nie mogę sprecyzować co to może być.Piana rewelacja, utworzyła się piękna czapa i nie miała zamiaru znikać przez długi czas.Wygazowanie ot takie sobie, mogłoby być ździebko większe.Smak-tu czuć zdecydowanie nuty owocowo-kwiatowe.
    Dobre piwko , w skali od 1-5 solidna czwóreczka.
    Last edited by Pogoniarz; 14-04-2010, 06:55.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • slavi77
      Senior
      • 01-2009
      • 156

      #3
      Mocno treściwe i bardzo wyraziste, ale niestety jednostronne. Wyczuwalny alkohol, dominujące smaki słodowe, dużo słodyczy. Wczoraj piłem maibocka z Einbeckera i był o niebo lepszy.
      Attached Files
      Last edited by slavi77; 30-06-2011, 19:06.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Butelka ja w poście wyżej, Kwiatowo-słodowe, treściwe, mocne piwo. Całkiem dobre, może dość sztampowe. Data do sierpnia.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          zapach: silnie słodowy, mocno kwiatowy i ziołowy
          barwa: ładna ciemne złoto
          piana: gęsta i wysoka aż mi się przelało, ale niezbyt trwała
          smak: bardzo silnie słodowy, kwiatowy, lekko ziołowy, leciuteńko karmelowy, leciutko kwaskowy z goryczkowa końcówką
          gaz: w normie

          Jakos mi bocki niezbyt podchodzą, mala butelka by mi starczyła. ten był jednak zaskakująco dobry.
          LP

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Barwa jasnobursztynowa. Klarowna
            Piana szybko znika, choć zostaje śladami na ściankach.
            Aromat przede wszystkim słodowy, lekko podszyty nutą alkoholową.
            Smak słodkawego słodu, jakaś nieznaczna karmelizacja w tle. Goryczka szczątkowa. Wyczuwalny alkohol. Na tle wybijającej się słodyczy pozostałe elementy profilu smakowego są zbyt przytłumione.
            Nagazowanie na poziomie średnio wysokim.
            Opakowanie jak na ostatnim zdjęciu. Kapsel goły. Alkohol 6,3%

            Jak na hellerbocka szału nie ma. W smaku pozbawione wyrazistości. Wszystko jakieś takie rozmyte. I tylko ta słodycz, kojarząca się trochę z watą cukrową...
            Idealne dla sweetaśnych, mniamuśnych, cmok, muuuaa... zakochanych. Przed, po, a takoż i w trakcie
            6,5 w skali 1-10.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              #7
              Piwo o bursztynowej barwie. Piana niewysoka, rzadka, krótkotrwała.
              Pachnie karmelowo z lekką domieszką orzechów włoskich i słodu. W smaku dominuje słód na delikatnej podbudowie winno-orzechowej, nie czuć alko, piwo zaskakująco łagodne.
              Nagazowanie niskie, OK. Wzornictwo w stylu browaru, tyle, że tutaj w tonacji "bankierskiej" (zielono-złote) .
              Całkiem smaczne piwo.

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12222

                #8
                Aromat - słodowy, trochę kwiatowo-owocowy
                Piana - wysoka, dość nietrwała
                Barwa - ciemnozłota
                Wysycenie - dość łagodne
                Smak - słodkawy słód, lekko owocowy i trochę cukrowy, w tle bardzo delikatna goryczka
                Treściwość - jak na koźlaka dość niska, oczywiście jak na ten styl

                Choć lubię produkty z tego browaru, to akurat ten majowy bock nie powalił mnie.

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 575

                  #9
                  Dobre piwo. Mi smakowało. Piana wysoka, barwa bursztynowa. W smaku słodowe, ale jednocześnie delikatne. W tle nuty goryczkowe. Smaczne. Polecam spróbować.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎