Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Kaszëbsczi Specjał

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • earl_grey
    Senior
    • 05-2005
    • 203

    Grudziądz, Kaszëbsczi Specjał

    Kaszëbsczi Specjał, wyprodukowane dla Kaszubska F.H.B.B Kiełpino k/Kartuz. Alk: 6,2% obj. Ekstr. 12,1 % wag. Na etykiecie informacja o przekazywaniu 2 groszy od sprzedanej butelki na piłkarzy z Kaszub, ponadto informacja :"Kapitał w całości polski".
    Smak: świeży, łagodnie cytrusowy
    Zapach: j.w.
    Wysycenie: dość słabe
    Piana: niewielka szybko opada
    Cena : 1,45 w gdańskiem Smaku
    czysty kapsel
    opakowanie wygląda tak:
    Attached Files
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasny, słomkowy(?) powiedzmy, jak na takie piwo chyba zbyt jasne [3.5]
    Piana: Bardzo gęsta na początku, utrzymuje przez dłuższą chwile kapsel na powierzchni a zapełka stoi w niej pionowo, niestety opada dość szybko pozostawiając na sciankach jednak zawiesine. [4]
    Zapach: Trudno określić, bez szczególnego wyrazu, po opróżnieniu prawie całego kufelka zapach dość mierny. [3]
    Smak: Lekko goryczkowy, ogólny ton smaku lekkiego piwa, niestety pod koniec również się psuje, robi się "mdławe". Mimo to początkowy smak miły, dobrze gaszący pragnienie. [4]
    Wysycenie: Początkowo umiarkowane, przy koncówce brak [2.5]
    Opakowanie: Butelka z etykietą i krawatka, styl mi się podoba, taki "siermiężny" ale miły dla oka i w kaszubskim stylu i kolorze. [4.5]
    Uwagi: Dobre piwo w dobrej cenie-myśle że trafi w gusta niewybrednego regionalnego piwosza, zreszta po zawartości skrzynek w sklepie widać że już trafiło.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor jasno-żółto-słomkowy, zbyt jasny [3.5]
      Piana: bezpośrednio po nalaniu gęsto i jest jej dużo, znika szybko, pozostaje tylko kązek przy ściankach [3.5]
      Zapach: delikatny, słabo wyczuwalny zapach słodu i chyba lekki zapach kwiatowej łąki... a to skąd??? chyba że mam halunki [4]
      Smak: słodowy z bardzo leciutką goryczką, wodniste [3.5]
      Wysycenie: niewielkie, ale i nie poraża brakiem [4]
      Opakowanie: etykieta ładna, utrzymana w stylu kaszubksim, oddająca klimat, ale brak dbałości o szczegóły, u mnie krawatka i etykieta mają inne odcienie, no i brak kontry i firmowego kapsla [4]
      Uwagi: piwo niezbyt ciekawe, ale tez nie jest złe, taki sobie średniaczek.
      Wypite za zdrowie kol. kibi

      Moja ocena: [3.725]
      Poszukuję

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zwykłe pilsowe złotko. [4]
        Piana: Wysoka, drobnoziarnista, gęsta. Nie trzyma się jednak zbyt dobrze. [3.5]
        Zapach: Niezbyt silny, bardziej chmielowy niż słodowy. [3.5]
        Smak: Generalnie słodowy, potem pojawia się chmielowość i nieprzyjemna goryczka. Piwo niczym się nie wyróżnia, jest zupełnie bezpłciowe.
        To drugie pite przeze mnie piwo kaszubskie z Ciechanowa i drugie rozczarowanie. Browar obniżył loty. Ja rozumiem, produkcja kontraktowa, ale po co tak bardzo psuć sobie wysoką renomę? [3.5]
        Wysycenie: Za niskie. [3.5]
        Opakowanie: Na pewno lepsze niż w Kartësci Zòkònik, co nie znaczy wcale, że jakoś szczególnie ładne Orzeł nie jest zły, ale całosć sprawia jakieś takie prostackie wrażenie. [3]
        Uwagi: Zakupione w Łodzi u Dziada.

        Moja ocena: [3.5]
        Last edited by Twilight_Alehouse; 28-03-2006, 22:26.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnomiodowy. [4.5]
          Piana: Kiepska i nietrwała. [2]
          Zapach: Wyraźny, słodowy. [4]
          Smak: Taki trochę - historyczny. Więcej słodu, nieco wytrawności, trochę jakiegoś zacapku. Wypijalne, ale bez rewelacji. [3.5]
          Wysycenie: Kiepskie - za niskie. [2]
          Opakowanie: W zasadzie zgadzam się z przedpiścami. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎