Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Alt Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Alt Bier

    Pojawiło się w Bierhalle nowe piwo ALT bier.
    Ekstrakt: 12,5 Plato
    Alkohol: 4,4 %wag/ 5,3 %vol.
    Zapraszam do degustacji.
    Last edited by Krzysztof; 10-03-2006, 14:48.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    czy jest to "Alt" wedle prawideł gatunku czy tylko z nazwy?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Jak Krzysztof opowiadał mi w Bierhalle, że ma alta w planach, to miał zamiar go robić według prawideł gatunku.

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        czy jest to "Alt" wedle prawideł gatunku czy tylko z nazwy?

        Według prawideł gatunku tak jak pozostałe piwa w Bierhalle.
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
          Według prawideł gatunku tak jak pozostałe piwa w Bierhalle.
          nie była to uszczypliwość z mojej strony, a jedynie prośba o rozwianie ew. wątpliwości abym mógł wprowadzić piwo do bazy danych pod odpowiednim gatunkiem.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            nie była to uszczypliwość z mojej strony, a jedynie prośba o rozwianie ew. wątpliwości abym mógł wprowadzić piwo do bazy danych pod odpowiednim gatunkiem.
            Z mojej strony to tez nie byla Uszczypliwosc-chcialem jedynie pokazac ze Alta od pokolen wazy sie tak samo.
            Produkcja Alta z Bierhali napewno nie bedzie odbiegala od produkcji Altöw w innych Browarach-tyle za kazdy ma swoja recepte.
            A niektöre STARE Zarty trzeba przyjac do zycia normalnego-juz ja tego nie zmienie
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              ok, to nie jest miejsce na dyskusję o ww sprawie, tak samo jak i ten wątek nie był odpowiednim aby umieszczać akurat tutaj grafikę, która wyleciała. jak wspomniałem w Twoim temacie - są do tego odpowiednie miejsca na forum - a dział Piwo-Konkretnie się do tego nie zalicza.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bez zarzutu, jasno brązowy z domieszką mahoniu, opalizujący - mozna też porównać do mocnej bursztynowej barwy, oczywiścię mętniak [5]
                Piana: piana jasno beżowa, drobna, opada powoli ale pod pod koniec prawie nic juz nie ma, osadza się w niewielkich ilościach na szkle [4]
                Zapach: przyjemny, dość intensywny, lekki owocowy aromat połączony z delikatnym słodkawym zapachem, [5]
                Smak: bez zarzutu, pełne w smaku, dobrze wyczuwalna goryczka w połączeniu ze słodkim choc nieco cierpkim smakiem tworzy dobra i smaczną kompozycję, w tle wyczuwam nutki owocowe wraz z czymś co przypomina mi delikatny imbirowy posmak [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: wystrój w Bierhalle i klimat, firmowe szkło etc jak zwykle super [5]
                Uwagi: Kolejne bardzo dobre piwo, które jest w stylu tych, że każde jedno domaga sie następnego, mam nadzieję, że okresowo sukcesywnie będzie warzone, smakuje mi bardziej od bocka

                Moja ocena: [4.9]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mocna herbata, rzecz jasna mętny. [5]
                  Piana: Dość wysoka, ale jak na mój gust za szybko opada. Ratuje ją fakt, że sporo zostaje na ściankach. [4]
                  Zapach: Mocny, słodowo-chmielowo-estrowy, wyczuwlana jakby lekka wędzoność. [5]
                  Smak: Dużo wyczuwalnych górnofermentacyjnych estrów, też lekka wędzoność, a potem czuć świetne owocowe smaczki - coś jakby wiśnie i porzeczki... Goryczka minimalna, co nie jest żadną wadą. Lekka wytrawnosć podkreśla dobrze pozostałe smaczki. Jak na piwo górnej fermentacji przystało, po lekkim ogrzaniu robi się jeszcze lepsze i treściwsze. Cudo [5]
                  Wysycenie: Idealne. [5]
                  Opakowanie: Jak to Bierhalle - 5 za całokształt. [5]
                  Uwagi: Kolejne przetestowane piwo z Bierhalle i kolejne pyszne. Też chciałbym, żeby było od czasu do czasu wznawiane.
                  Mam nadzieję, że będzie mi dane spróbować Koelsha, o którym wspominał mi w piątek piwowar - podobno ma być w sprzedaży za tydzień.

                  Moja ocena: [4.9]

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: pierwsze rozczarowanie - zbyt jasny, lekko "przymglony" [3.5]
                    Piana: przyzwoita, jak na Bierhalle przystało [4.5]
                    Zapach: przyjemny, bogaty w liczne owocowe nuty [4.5]
                    Smak: tu mam pewien problem - piwo to piłem w Bierhalle dwukrotnie i doznania były całkiem różne - za pierwszym razem niebo w gębie (że wspomnę tylko wspaniałą goryczkę i owocowe posmaki), za drugim - zaskakująca wodnistość i kompletny brak wyrazistości, ocena jest więc wypadową obu "podejść" [4]
                    Wysycenie: ciut za słabe jak na mój gust [3.5]
                    Opakowanie: przysadzisty i pękaty firmowy kufelek z grubego szkła [4]
                    Uwagi: Z przykrością obserwuję osiadanie Bierhalle na laurach - te same (z nazwy) piwa robione są z wyraźnie mniejszą dbałością o szczegóły, niż na początku działalności browaru (nie dotyczy to tylko Alt Bier)

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar
                      Kolor: pierwsze rozczarowanie - zbyt jasny, lekko "przymglony" [3.5]
                      Piana: przyzwoita, jak na Bierhalle przystało [4.5]
                      Zapach: przyjemny, bogaty w liczne owocowe nuty [4.5]
                      Smak: tu mam pewien problem - piwo to piłem w Bierhalle dwukrotnie i doznania były całkiem różne - za pierwszym razem niebo w gębie (że wspomnę tylko wspaniałą goryczkę i owocowe posmaki), za drugim - zaskakująca wodnistość i kompletny brak wyrazistości, ocena jest więc wypadową obu "podejść" [4]
                      Wysycenie: ciut za słabe jak na mój gust [3.5]
                      Opakowanie: przysadzisty i pękaty firmowy kufelek z grubego szkła [4]
                      Uwagi: Z przykrością obserwuję osiadanie Bierhalle na laurach - te same (z nazwy) piwa robione są z wyraźnie mniejszą dbałością o szczegóły, niż na początku działalności browaru (nie dotyczy to tylko Alt Bier)

                      Moja ocena: [4.175]
                      A kiedy była pierwsza wizyta?
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno-brunatny, lekko "brudnawy". [4.5]
                        Piana: Nie za wysoka, nie za trwała [3]
                        Zapach: A ja czułem gorzką czekoladę ze słodkawymi akcentami. [4.5]
                        Smak: Na początku słodkawo-karmelowy, lekko "stomatologiczny" jak w wypadku piw pszenicznych. Z czasem pojawiłą się owa czekolada wraz z orzeźwiającym wytrawnym zakończeniem. Całkiem przyjemne piwo. [5]
                        Wysycenie: Nasycenie dobre. Trwało ze mną do końca. [4.5]
                        Opakowanie: Zgrabny kufelek. ale ja wolałbym szklaneczkę. [4.5]
                        Uwagi: Jak dla mnie najlepszy wyrób Bierhalle.

                        Moja ocena: [4.55]

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor ciemno bursztynowy, ładny [5]
                          Piana: piana średnia, na początku była około 2 cm warstwa, ale dość szybko się zredukowała [4]
                          Zapach: Bardzo przyjemny karmelowo-czekoladowy zapach, mocny i wyraźny [5]
                          Smak: piwo bardzo treściwe, delikatne, a zarazem o bardzo wyraźnych posmakach karmelowo - słodowych, do tego ciekawa kawowa goryczka - całość bardzo dobra [5]
                          Wysycenie: Mogłoby być odrobinę większe [4.5]
                          Opakowanie: W sumie o.k., ładne firmowe naczynia, miła obsługa, wrażenia ogólne psuje trochę to, że piwo podane było w ciepłych kuflach, co przy cieple na zewnątrz nie było dobrym połączeniem. [4]
                          Uwagi: Bardzo dobre piwo, warte tego, by raz na jakiś czas po nie sięgnąć.

                          Moja ocena: [4.825]
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • mrkowal
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 155

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            czy jest to "Alt" wedle prawideł gatunku czy tylko z nazwy?
                            W porównaniu do 5 altów które miałem przyjemność degustować w ojczyźnie tego piwa Dusseldorfie, Krzyśkowy najbardziej zbliżony jest do Schumahera a to wg mnie oczywiście subiektywnie najlepszy alt
                            Ultima forsan

                            Comment

                            • Cannabee776i99
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 658

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Herbata z miodem [4.5]
                              Piana: Jak przystało na wyroby z Bierhalle bardzo dobra. Drobniutka, tworzy ładną czapę, po czym pozostawia cienką lecz trwałą warstwę wyraźnie osadzając sie na szkle. [4.5]
                              Zapach: Przede wszystkim chmiel, znany mi z angielskich ale. Na drugim planie można wyczuć delikatną owocowość. [5]
                              Smak: Tu także chmiel gra pierwsze skrzypce (bardzo smaczny swoją drogą), ale drugie tło jest bardziej wyczuwalne ni w przypadku zapachu. [5]
                              Wysycenie: Odpowiednio wysokie, ale nie na tyle by siadać na żołądku, czyli w sam raz. [5]
                              Opakowanie: Firmowy bączek w ładnym kartoniku. Minus za goły kapsel i brak podanego ekstraktu. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎