Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

WESowe nowości sprzętowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    WESowe nowości sprzętowe

    w WESie pojawił sie bogaty wybór zestawów startowych dla początkujących, zaawansowanych ,wybrednych i na każdą kieszeń
    szczegóły TU
    Mniej książków więcej piwa
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    pojawiło się parę nowości - kapslownica ,balingometr do 33blg,poj fermentacyjny z osprzętem szczegóły TUTAJ
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
      pojawiło się parę nowości - ...balingometr do 33blg...TUTAJ
      Tylko? Wujek WES to pewnie takiego do 40 Blg używa

      Comment

      • luigi
        Junior
        • 03-2006
        • 9

        #4
        czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w posiadaniu Kapslownicy dwuramiennej ''Emily'' z wymienną głowicą do kapslowania butelek po winach musujących dostępnej m.in. w sklepie WES? Czy jest to udana konstrukcja, warta polecenia?
        Pozdrawiam serdecznie

        Comment

        • Scooby_Brew
          Junior
          • 06-2006
          • 3

          #5
          Ja uzywam podobnego zestawu w Michigan, USA, i musze powiedziec, ze jestem z niego bardzo zadowolony. Moj zestaw (zdjecie) wyglada dokladnie tak jak "zestaw sprzetowy II", lecz moje 2 wiadra sa wielkosci 5 galonow - czyli 19 litrow, a nie 30(??).
          Moim zdaniem "zestaw sprzetowy I" nie ma zadnego sensu, bo niezbedne jest wiadro do wazenia, tj. z rurka fermentacyjna, ten pojemnik w tym zestawie jest tylko do rozlewania piwa do butelek. Podobnie jest z zestawami III i IV; nie potrzebne sa ci 2 pojemniki do rozlewania piwa, bardziej przydalo by sie 2 pojemniki do fermentacji i jeden do rozlewania.
          Do wazenia uzywam przepisow i gotowych srodkow z Brewers Best, (zdjecie).Te zestawy przychodza z recepta danego piwa i ze wszystkim, co potrzebujesz na uwazenie 5 galonow piwa. Wczoraj uwazylem India Pale Ale, teraz piwo sie fermentuje, za tydzien rozleje je do butelek

          PS. To narzedzie do kapslowania dziala bardzo dobrze, chociasz slyszalem, ze lepsze sa kapslowki, ktore mozesz "postawic" na stole, jak np. ten.

          PS2: Gratuluje Bossowi doskonalej strony internetowej i forum!!!

          Comment

          • angasc
            Senior
            • 04-2006
            • 977

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scooby_Brew
            Ja uzywam podobnego zestawu w Michigan, USA, i musze powiedziec, ze jestem z niego bardzo zadowolony. Moj zestaw (zdjecie) wyglada dokladnie tak jak "zestaw sprzetowy II", lecz moje 2 wiadra sa wielkosci 5 galonow - czyli 19 litrow, a nie 30(??).
            Moim zdaniem "zestaw sprzetowy I" nie ma zadnego sensu, bo niezbedne jest wiadro do wazenia, tj. z rurka fermentacyjna, ten pojemnik w tym zestawie jest tylko do rozlewania piwa do butelek. Podobnie jest z zestawami III i IV; nie potrzebne sa ci 2 pojemniki do rozlewania piwa, bardziej przydalo by sie 2 pojemniki do fermentacji i jeden do rozlewania.
            Do wazenia uzywam przepisow i gotowych srodkow z Brewers Best, (zdjecie).Te zestawy przychodza z recepta danego piwa i ze wszystkim, co potrzebujesz na uwazenie 5 galonow piwa. Wczoraj uwazylem India Pale Ale, teraz piwo sie fermentuje, za tydzien rozleje je do butelek

            PS. To narzedzie do kapslowania dziala bardzo dobrze, chociasz slyszalem, ze lepsze sa kapslowki, ktore mozesz "postawic" na stole, jak np. ten.

            PS2: Gratuluje Bossowi doskonalej strony internetowej i forum!!!
            No to ja Ci stary współczuję.
            Ty nawet nie wiesz co to jest zacieranie, co to jest dochodzenie do smaku piwa poprzez wasne doświadczenia i próby. Ty po prosu bierzesz gotowca według przepisu i uważasz że robisz własne piwo . Gówno prawda. Ty robisz piwo z puszki według przepisu kogoś innego. To tak jakbys na przyjęciu z okazji zaręczyn podał zupę pomidorową z puszki Knorra jako własne dzieło. Typowo amerykańskie podejście. Rzygać mi się chce. Tfu.

            Comment

            • huanghua
              Senior
              • 10-2005
              • 1910

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc
              ...Gówno prawda...Rzygać mi się chce...
              Wyluzuj człowieku, wyluzuj
              Może powinieneś swoje dzisiejsze przeżycia wrzucić do tematu Jak minął dzień, bo mam wrażenie że minął nerwowo.
              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

              Comment

              • Scooby_Brew
                Junior
                • 06-2006
                • 3

                #8
                Hmmm.... moze kiedys zrobie wlasna recepte, na razie lubie kupowac "zestawy". Daje mi to pewnosc, ze sie nie pomyle: slody, chmiele, zacierki i drozdze sa wywazone do danej recepty, mam podany OG i FG, czas fermentacji i dojrzewania w butelkach itd. Dzieki temu moge wazyc rozne rodzaje piwa, np. w tym tygodniu - India Pale Ale, dwa tygodnie temu - Hefeweizen itd.
                Swoja droga, to naprawde powaznie czujesz sie na ten temat...
                Typowo amerykańskie podejście. Rzygać mi się chce. Tfu.
                Po prostu sie zrelaksuj i... napij sie piwa - na zdrowie!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23793

                  #9
                  angasc, proszę nie tym tonem, ww post powinien znaleźć się w przechmielinach, ale skoro Scooby_Brew podszedł do sprawy bez emocji (dzięki), zostanie tutaj.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • angasc
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 977

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
                    Wyluzuj człowieku, wyluzuj
                    Może powinieneś swoje dzisiejsze przeżycia wrzucić do tematu Jak minął dzień, bo mam wrażenie że minął nerwowo.
                    Masz rację, przepraszam.
                    O takich dniach jak wczorajszy należy zapomnieć jak najszybciej

                    Comment

                    • Marek-C
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 848

                      #11
                      Scooby_Brew! To forum jest naprawdę przyjazne. Witaj!
                      Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                      Comment

                      • Scooby_Brew
                        Junior
                        • 06-2006
                        • 3

                        #12
                        Dzienki za mile slowa!
                        Wracajac do tematu, to ja chcialem wyrazic moja opinie, ze "WESowy zestaw sprzętowy I" jest bezuzyteczny, bo wiadro na zdjeciu jest do rozlewania piwa a nie do fermentacji. Pojemnik do fermentacji musi miec rurke fermentacyjna. Po za tym, narzedzie do kapslowania w "Zestawie I", chociasz nigdy takiego nie uzywalem, nie wydaje mi sie uzyteczne. Takze, w tym komplecie nie jest dolaczony areometr piwowarski, niezbedny do warzenia piwa. Co prawda, moglbys np. wywiercic otwor w przykrywce tego wiadra, zrobic uszczelke z gumy i dokupic rurke fermentacyjna, i takze aerometr piwowarski i inne narzedzie do kapslowania. Dodalo by to jednak kosztu do tego kompletu.

                        Z drugiej strony, "WESowy zestaw sprzętowy II" jest prawie identycznym kompletem, ktorego ja uzywam i moim zdaniem jest to doskonaly zestaw dla poczatkujacego browarowicza. Masz tu wszystko, czego potrzebujesz: pojemnik fermentacyjny, pojemnik do rozlewania piwa, areometr i kapslownica. Moim zdaniem cena za ten zestaw jest dosyc dobra - w Stanach ten zestaw kosztuje ok. $100.
                        Wszysko, czego potrzebujesz, to butelki i masz 5 galonow piwa!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23793

                          #13
                          rurka to bajer bez któego można się spokojnie obyć.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Marcin_wc
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 2115

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scooby_Brew
                            Pojemnik do fermentacji musi miec rurke fermentacyjna.
                            Nie musi mieć.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scooby_Brew
                            Po za tym, narzedzie do kapslowania w "Zestawie I", chociasz nigdy takiego nie uzywalem, nie wydaje mi sie uzyteczne.
                            Sporo osób zaczynało od takiej i jakoś się im udawało, ale wygodna to ona nie jest.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scooby_Brew
                            Takze, w tym komplecie nie jest dolaczony areometr piwowarski, niezbedny do warzenia piwa.
                            Nie jest niezbędny, a napewno nie do warzenia z ekstraktów.

                            Comment

                            • Marek-C
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 848

                              #15
                              A mi się podoba w tej dyskusji że poznaję 'filozofię' warzenia piwa za oceanem!

                              hehe! U nich 5 galonów a my 30-50 litrów i mało! Kupują brewkita, jest na 5 galonów to robią 5 galonów. W Polsce dokupujemy ekstraktu (lub dosypujemy cukru, fuj!) i 20!
                              Może to podejście też ma coś ciekawego w sobie?
                              No a z drugiej strony - może kolega Scooby się da przekonać do zacierania?
                              Myślę że łączy nas miłość do piwa. I od tego zacznijmy!




                              Marek
                              Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎