Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fässla, Lagerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Fässla, Lagerbier

    zaw. alk. 5,5% (ekstr. 12,5%), but. 0,5 l
    zakupione u źródła, w Bambergu

    Obok Zwergli, najpopularniejsze piwo w firmowej piwiarni w Bambergu. Dystansuje m.in. pokrewnego pilsa. Przekonałem się, że pomimo identycznych parametrów, obywa piwa są zupełnie inne. Ale fenomenu lagera jakoś nie odkryłem
    kolor - bursztynowy;
    piana - gruba i sycząca, bardzo szybko znika do zera (co uznałem już za lekką przesadę, nawet w przypadku piw o niskim wysyceniu);
    nasycenie - słabe;
    zapach - lekka przewaga chmielu nad słodem, ale generalnie aromat niezbyt silny;
    smak - trochę rozczarowujący, bo chociaż dobry, to nie wyróżniający się niczym szczególnym; czuć dobry słód, czuć dobry chmiel, całość tworzy zwartą, poprawnie zrównoważoną kompozycję; jest charakterystyczna dla tego browaru taka bardzo świeża lekka kwaskowość, ale zamaskowana gdzieś w tle... Może właśnie to idealne zrównoważenie i brak jakiejś nutki przewodniej tak trochę rozczarowuje
    Ogólnie, oczywiście, bez zarzutu.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Ja osobiscie w tym piwie mocno odbieram chmiel, a brakuje mi slodkosci. Moze jest zbyt mocno odfermentowane?

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #3
      Musze powiedziec ze zgadzam sie z Piwowarem 2.
      Moje piwo o dacie produkcji tylko 3 dni po tym co opisywal Dreamer rozni sie w bardzo wyrazny sposob z pelnym nasyceniem chmielowym
      goryczka baardzo intensywna z przenikajacym posmakiem slodkawo-kwasnawym.
      Piana u mnie utrzymywala sie dosc dlugo.
      jednym slowem dobre piwo na cieple dni
      Attached Files
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Ostatnie butelki wyciagam z piwnicy i widzę, że znów nie opisane

        termin spozycia minął 20.01.09

        piana: drobna, dość mała,
        kolor: ciemny, jasna herbata,
        zapach: lekki karmelowo-słodowy,
        smak: wyraźne karmelowe posmaki, mała goryczka w porównaniu z Golden -Pils, koncówka nadal karmelowa,
        wysycenie: małe, chyba charakterystyczne dla tego browaru, co nie znaczy, że złe.


        Trza coś takiego zrobić.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • coder
          Senior
          • 10-2006
          • 1347

          #5
          Aromat: początkowo przeszkadzająca nutka metaliczna, po ogrzaniu lekki diacetyl. Poza tym dość nikły aromat słodowo chmielowy

          Piana: niska, gęsta, nietrwała

          Barwa: jasnobursztynowe, opalizujące

          Smak: na pierwszym planie rześki, przyjemny smak szlachetnego chmielu, pod spodem przyjemne, ale niezbyt bogate nuty słodowe. Dobrze zrównoważone z lekką przewagą goryczki. Kwaskowe. Końcówka z posmakiem chmielowym i kwaskowo-diacetylowym.

          Goryczka: wyraźna, niezbyt wysoka, przyjemna i krótka

          Odczucie w ustach: lekkie, gładkie, dość wytrawne, niezbyt pełne, nasycenie nieduże.

          Ogólne wrażenie: przyjemny, poprawny lager, bardzo pijalny. Piwo powyżej średniej, ale nie wybitne.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎