Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braniewo, Barkas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Braniewo, Barkas

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Typowy pils. Zółciutki jak słomka. [4]
    Piana: Drobniutka. Miałem wrażenie, że ucieknie z kufla, ale poszumiało, wzburzyło i szybko opadło. Po chwili powierzchnię piwa zdobił tylko cieniutki opłatek. [2.5]
    Zapach: Praktycznie żaden. Po głębokim zaciągnięciu dotarł do mnie cieniutki, słodowy zapach. Dziwne to, bo w ogóle nie gra mi ze smakiem. [1]
    Smak: Smak, który nie gra z zapachem. Cieniutki zapach sugerowałby raczej gładkie, słodowe w smaku odczucia. A tu - jak dla mnie stanowczo za dużo goryczy. I to takiej siermiężnej, biedronkowej. Po przełknięciu tył języka jest prawie bez czucia. To nie to. [2.5]
    Wysycenie: Odpowiednie. Tu ocena max, bo w zasadzie niczego nie mogłem się czepić. Bąbelki utrzymują się praktycznie do końca. [5]
    Opakowanie: Nie wyróżnia się w tłumie. A raczej ginie, bo ze względu na wspomniane już duże podobieństwo do Specjala można się pomylić.
    Na kontrze typowy bełkocik o tradycji, recepturze i tak dalej. [2.5]
    Uwagi: Zakupione w sobotę we Fromborku.
    Zawiodłem się. Chyba jednak nie tego się spodziewałem. To co piłem, było cieniutkim piwem, które bardziej mi pasowało do Biedronki, a nie do tego, czego oczekiwałem po debiucie. Wnioskując po cenie (2.05 zł + kaucja), Braniewo chce ten planowany milion hektolitrów upchnąć w cenie, a nie w jakości. Niestety.
    Nieprędko do niego wrócę. Ale trzymam kciuki.

    Moja ocena: [2.175]
    Last edited by Rolek; 05-06-2006, 06:39.

    Comment

    • mario123
      Senior
      • 01-2003
      • 250

      #3
      Dodałem do działu Galeria fotki z porównaniem Barkasa i Specjala. Zdjęcia pokazują piwa nalane jednocześnie do pełna kufli oraz odpowiednio po nalaniu do końca zawartości butelek. Ponadto dodałem zdjęcia z porównaniem piany dla powyższych przypadków. Starałem się, by piwa nalane były tak samo, więc nalewałem jednocześnie do kufli z góry.

      http://www.browar.biz/galeria.php?kat=201

      W smaku i zapachu nie widzę dużej różnicy. Barkas jakby sprawiał wrażenie mniej ekstraktynego, ale pewnie to jest spowodowane większym nagazowaniem.

      Comment

      • bolek1970
        Senior
        • 12-2005
        • 179

        #4
        Aż mi ślinka poszła.... po obejrzeniu tych fotek.
        W niedzielę będe na wybrzeżu i napewno zachaczę o jakiś sklep w Elblągu aby zapytać o piwo Barkas. Strasznie jestem ciekaw....

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bolek1970
          (...)
          W niedzielę będe na wybrzeżu i napewno zachaczę o jakiś sklep w Elblągu aby zapytać o piwo Barkas(...)
          Bez urazy,ale w końcu gdzie ty będziesz? Na Wybrzeżu czy na Warmii.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • cine
            Member
            • 05-2006
            • 32

            #6
            uważam, że to świetne piwo. zapach chmielowy ale nienarzucający się. w smaku mimo mocy delikatne ale z męskim akcentem. nie jest to gdańskie z kija pite dawno temu w gołubiu kaszubskim, ale piwowar pewnie lekko się nim inspirował. świetnie się po nim beka. człowieka opowiedzialnego za etykietę powinni natychmiast wyrzucić z pracy. trzeba chcieć znaleźć informację że to piwo z braniewa. i wcale nie musi udawać, specjala, skąd inąd bardzo fajnego piwa.
            też trzymam kciuki. za to żeby się nie zepsuło.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cine
              w smaku mimo mocy delikatne ale z męskim akcentem
              Czy mógłbys zdefiniować co to jest ten męski akcent
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cine
              świetnie się po nim beka
              Proponuję wpisać ten parametr do ARTomatu
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                Czy mógłbys zdefiniować co to jest ten męski akcent
                Mi się od razu skojarzyło z moczeniem genitaliów piwowara w brzeczce

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • cine
                  Member
                  • 05-2006
                  • 32

                  #9
                  męski akcent - kiedyś tak moi znajomi oceniali piwo które przy połykaniu powoduje osad na kubkach smakowych w tyle języka. to zaś powodować miało mozliwość naciągnięcia dolnej wargi na brodę.
                  parametr - jest jeszcze jeden, bardzo ważny he, he parametr. ale jeszczcze przed 23.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jak na ten ekstrakt, to oczekiwałem ciemniejszego. tutaj słomkowo-żółty, stanowczo za jasny! [4]
                    Piana: niezgorsza, na początku, przy nalewaniu spora czapa, ale stosunkowo szybko opada do 0.5 cm, średnio i gruboziarnistej (przy powierzchni piwa) piany, średnio trwała. [3.5]
                    Zapach: słodowy z delikatnym akcentem chmielowym, mało wyrazisty. [3.5]
                    Smak: no niestety, ale pod względem goryczki to nędza niesamowita! spodziewałem się bardziej wyrazistszego smaku, a nie koncernowej równowagi słodowości i lajtowej goryczki. [3]
                    Wysycenie: przykre, ale fatalne! po nalaniu widać dosłownie porę bąbelków. na języku też nie wiele. [2]
                    Opakowanie: moim zdaniem, więcej niż poprawne. estetycznie zaprojektowane z myślą o typowych konsumentach, którzy zarówno po kształcie butelki i kroju etykiety będą oczekiwać pasującego do ich upodobań piwa dla przeciętnego piwosza. [4.5]
                    Uwagi: pozyskane na Giełdzie w Żywcu (thx, Shlangbaum za pomoc!) trochę rozczarowuje. Na pewno wpasuje się (przy pomocy przedstawicieli handlowych) w ogólnosklepowy sort i znajdzie nabywców nie tylko na 1 raz. Szkoda jednak, że zadowoli bardziej typowych piwoszy niż smakoszy.

                    Moja ocena: [3.3]

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty. Bywało lepiej ale często znacznie gorzej. [4.5]
                      Piana: WOW! Wysoki kożuszek utrzymujący się do samego końca w zwykłym lagerze. Piana biała, średnioperlista. O równomiernej konsystencji. [5]
                      Zapach: Ładny i intensywny zapach chmielowy. Brakuje jednak choć odrobiny słodowości. [4]
                      Smak: Piwo wytrawne. Z wyraźną goryczką. Nie jest złe ale takie jak setki innych piw tego typu. Niczym nie zaskakuje. [3.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. Nie za duże, nie za małe. Wyczuwalne ale nie drażniące. Utrzymuje pianę. [5]
                      Opakowanie: Ładna butelka a nie żadne euro. Podane są parametry piwa. Kompozycja przejrzysta i estetyczna, ale dużo obniżam za plagiat Specjala. [3]
                      Uwagi: Typowy przyzwoity pils. Ciąży co prawda raczej w kierunku koncerniaków niż piwa dla smakoszy ale się trzyma. Spodziewałem się czegoś gorszego. Zobaczymy za jakiś rok, co z tego wyjdzie

                      Dzięki Bombadil13 za mozliwość skosztowania

                      Moja ocena: [3.925]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Slomkowy, jasny, nie zaskakuje [4]
                        Piana: Z poczatku mocno się pieni, potem szybko piana opada i to nierównomiernie, do konca pozostaje warstwa 0,5 mm i ślady na szkle [4.5]
                        Zapach: Słaby, słodowy, typowy dla wiekszości polskich piw, jak mówili poprzednicy nie komponuje się ze smakiem. [3]
                        Smak: Lekka słodowość i silna gorycz to jest to co przychodzi mi na myśl. nie lubie słodkich piwek ani za bardzo słodowych, ale ta goryczka jakoś też mi się nie widzi. Piłem z butelki ale zalatywały mi jakieś metaliczne posmaki co troche mnie irytowało. Smak nie pozostaje na długo w ustach, momentalnie znika. [4]
                        Wysycenie: Dobry element, cały czas babelki średniej wielkości pracują, czuć w smaku, orzeźwia! [5]
                        Opakowanie: Z jednej strony duży plus za powrót do braniewsko-elbląskiej tradycji i przywrócenie marki Barkas, duzy minus za podrabianie Specjala. Jak na browar niekoncernowy, reaktywowany i planujący uderzyć w gusta dawnych odbiorców braniewskiego piwa to opakowanie nie jest rewelacją, przypomina koncernowy wyrob. [4]
                        Uwagi: Wreszcie pojawiło się w Bydgoszczy i to w wielu sklepach. Szału to na mnie nie zrobiło, ale złe też nie jest. Tylko ta goryczka jakaś taka dziwna, troche drażni. nalezy zwrócic uwage na atrakcyjna cene( w jednym miejscu widziałem puszkę po 1,95). Mam nadzieję że utrze troche nosa koncernom

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        • cine
                          Member
                          • 05-2006
                          • 32

                          #13
                          jakie kolega ma na myśli "setki" piw? poproszę o kilka przykładów.

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            Nie jest złe ale takie jak setki innych piw tego typu. Niczym nie zaskakuje. ]
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cine
                            jakie kolega ma na myśli "setki" piw? poproszę o kilka przykładów.
                            Na przykład Łomża Export, Tyskie, Okocim Jasne Pełne, Jgiełło Premium, Racibórz Odra Premium, Żnin Leszek, Grybów Góralskie, Czarnków Kolejorz, Gab Jubilat, Relakspol Bacowy Full. Reszty z setek naprawdę nie chce mi się wypisywać Z zagranicznych dodam Sarisa Premium albo Lvivskie 1715.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4994

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                              Na przykład Łomża Export, Tyskie, Okocim Jasne Pełne, Jgiełło Premium, Racibórz Odra Premium, Żnin Leszek, Grybów Góralskie, Czarnków Kolejorz, Gab Jubilat, Relakspol Bacowy Full. Reszty z setek naprawdę nie chce mi się wypisywać Z zagranicznych dodam Sarisa Premium albo Lvivskie 1715.
                              Moj Boze!
                              Umiescic Tyskie i Leszka ze Znina
                              w jednym worze,
                              to kpina...
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎