Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Płock, Jachowicza 38, Minibrowar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Płock, Jachowicza 38, Minibrowar

    Płocki minibrowar to chyba najmniejszy komercyjny browar w Polsce. Dwie salki zlokalizowane są w piwnicach hotelu Płock. W pierwszej salce znajduje się bar i mała miedziana warzelnia, w drugiej znajduje się bodajże pięc stołów. Wystrój surowy: cegła, drewno, na ścianach miedziane rurki tworzące imitację instalacji browaru. Generalnie fajny kameralny klimat.
    W menu do zjedzenia typowe piwne dania w cenie 8-13 pln (kiełbasa, żeberka i golonka).
    Piwa do wyboru trzy: jasne, ciemne i ciemne mocne, wszytko górna fermentacja. No i tu już pierwsze zaskoczenie, w degustacji piwa różnią się od siebie jedynie niuansami...
    A spodziewałem się fajerwerków na miarę belgijskiego zróżnicowania. Wygląda to tak jakby piwa robiono na bazie jednej warki...
    Barman stwierdził, że firmowe szkło i podstawki już jadą a kampania reklamowa w Płocku ruszy lada dzień (np. pojawią się reklamy na biletach komunikacji miejskiej). Generalnie barman był bardzo sympatycznym człowiekiem ale:
    1. Wybierał pianę łyżką
    2. Był pryncypialny czyli utrzymywał że to jaśniejsze piwo jest właśnie ciemnym a nie odwrotnie
    Ceny piwa to 5 pln za jasne i ciemne oraz 6 pln za ciemne mocne. Oczywiście 0,5 l.
    No i uwaga końcowa: lokal oficjalnie otwarty dopiero od 16!!!
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    I ja tam zawitałem. Dostępne były 3 gatunki: ciemne, pszeniczne i mocne. Jasne się waży. Na stałe mają być zawsze te 4 gatunki.
    Piwa można się również napić na górze w hotelowym barze, mają zawsze kega.
    Dla gości hotelu jedno piwo gratis.

    Comment

    • GDAM
      Member
      • 06-2006
      • 36

      #3
      Płock

      Co ze szkłem firmowym czy może jest już dostępne dla kolekcjonerów.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GDAM
        Co ze szkłem firmowym czy może jest już dostępne dla kolekcjonerów.
        W piątek nie było. Są za to podstawki, jak mi się uda dorwać skaner to wkrótce umieszczę w galerii.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
          W piątek nie było. Są za to podstawki, jak mi się uda dorwać skaner to wkrótce umieszczę w galerii.
          Podstawka dodana http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=32314
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • GDAM
            Member
            • 06-2006
            • 36

            #6
            Szkło płock

            Podstawka świetna a co ze szkłem czy będzie bo w którymś poście czytałem że barman
            twierdzi że już jedzie a dotarły tylko podstawki.

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              Byłem tam w niedziele. Niestety otwarty był tylko bar hotelowy i mogłem spróbować tylko ciemno mocne. Mam pytanie do tych którzy byli w piwnicy. Gdzie jest do niej wejście??? Jakoś nie rzuca się w oczy. Zreszta i tak otwarte od 16 było i bym sie nie załapał. W barze na dzień dobry się uśmiałem. Jedna pani sie pyta co zamawiam a ja na to że "a co jest?" (chodziło mi o wybów ich piw jakie akurat są) A ona że to co widać: Zywiec, Warka i butelkowe. No to ja się zgarbiłem i sie pytam "a nie ma tego waszego piwa?" A ona zrobiła wielkie oczy i "no ale o co panu chodzi?" I nagle słysze z kuchni głos "tam nie ma innego piwa tylko nasze!" Uff, udało się! Przyszła druga, bardziej kumata pani i dostałem piwo. Zastanawiałem sie czy nie zagadnąć o podstawki ale stwierdziłem że nie ma sensu bo i tak by pewnie nie wiedziały o co chodzi. A tu okazuje się że są Ale w barze raczej nie mieli bo bym widział. No cóż trudno, innym razem. Płock daleko nie jest więc się wybiore jeszcze żeby spróbować innych ich piw.
              Dodać jeszcze należy że Hotel Płock położony jest dość blisko od dworca PKP i PKS oraz zaraz obok dworca dla autobusów przelotowych (Gdańsk-Wawa itd)

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
                Byłem tam w niedziele. Niestety otwarty był tylko bar hotelowy i mogłem spróbować tylko ciemno mocne. Mam pytanie do tych którzy byli w piwnicy. Gdzie jest do niej wejście??? Jakoś nie rzuca się w oczy.
                Fakt, nie rzuca się w oczy. Wejście jest w narożniku budynku naprzeciwko skrzyżowania.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
                  Piwa można się również napić na górze w hotelowym barze, mają zawsze kega.
                  Rozumiem że chodzi tu o kega "nie-płockiego" piwa ? Bo jeśli mają wlsne piwo w kegach to podchodziło by mi to już pod stosowanie jakiś oznaczeń marek piw czyli w praktyce - etykiet własnych a tych szukam pilnie.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                    Rozumiem że chodzi tu o kega "nie-płockiego" piwa ? Bo jeśli mają wlsne piwo w kegach to podchodziło by mi to już pod stosowanie jakiś oznaczeń marek piw czyli w praktyce - etykiet własnych a tych szukam pilnie.
                    Płock serwuje piwo z kegów ale sądząc z problemów barmana z rozpoznaniem rodzaju piwa (patrz wyżej) to kegi nie są jakoś wyraziście oznaczone...
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • piokl13
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 946

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                      Płock serwuje piwo z kegów ale sądząc z problemów barmana z rozpoznaniem rodzaju piwa (patrz wyżej) to kegi nie są jakoś wyraziście oznaczone...
                      Zgadza się. Pani na górze nie wiedziała, jakie piwo leje.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Oznacza to że prędzej czy póżniej browar bedzie zmuszony do wprowadzenia chociażby najprostszych etykiet. Gdyby ktokolwiek a szczególnie ktoś z Płocczan np Pinio74 zaobserwował takowe - bardzo proszę o kontakt ze mną. Poszukuję pilnie JAKICHKOLWIEK do zbioru !!
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #13
                          Jak się dowiedziałem na miejscu, w pubie piwo leci prosto z tanków, pokazano mi nawet rurę, którą się to odbywa. Kegi napełniane są "przy okazji", np. dla baru hotelowego, ale są to kegi innych browarów (np. Kasztelana).
                          Mam też inną dobrą wiadomość: za jakiś czas (wspomniano coś o miesiącu) będzie można nabyć piwo butelkowane. Nie wiem nic ponad to, iż butelki będą miały pojemność 1 litra, a czy będą kapslowane, czy z porcelankami to się okaże. Mają też mieć etykiety.
                          Last edited by Pinio74; 10-10-2006, 08:53.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                            (...)Mam też inną dobrą wiadomość: za jakiś czas (wspomniano coś o miesiącu) będzie można nabyć piwo butelkowane. Nie wiem nic ponad to, iż butelki będą miały pojemność 1 litra, a czy będą kapslowane, czy z porcelankami to się okaże. Mają też mieć etykiety.
                            http://www.browar.biz/forum/showthre...949#post623949

                            Myślę, że ucieszy to kolekcjonerów etykiet.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #15
                              Pinio podaj proszę w miarę tanią bazę hotelową w Płocku, najlepiej koło browaru
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎