Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Grudziądzkie - dobra dziewiątka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Grudziądz, Grudziądzkie - dobra dziewiątka

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    #2
    Mocne, słodkie, dla mnie nr. 2 wśród jasnych >9vol.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
      Mocne, słodkie, dla mnie nr. 2 wśród jasnych >9vol.
      jestem przejęty skromnością włodarzy grudziądzkiego browaru iż tak zaniżają woltaż na opakowaniu
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        #4
        Niech będzie wśród jasnych >=9vol.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Słodycz, straszna słodycz.
          Zapach słodowo-melasowy, w smaku leciutka goryczka jest ukryta pod solidną dawką słodyczy. Spore nagazowanie umożliwia spożycie więcej niż jednego łyka - ale Marcin po jednym już odmówił.
          Plus za to, że nie wali spirytem. Ale nadaje się tylko do cukierków.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: mocnej herbaty, kalrowne [4.5]
            Piana: biala, średniopęcherzykowa, opada bardzo szybko, nie osadza się na szkle [2.5]
            Zapach: mocny, slodowo-alkoholowy [3.5]
            Smak: na pierwszy plan rzuca się bardzo intensywna słodkośc, aż zaczyna to przeszkadzać, wydaje mi się że ta słodkośc miala na celu zabici alkoholowego smaku [3]
            Wysycenie: prawie idealne [4.5]
            Opakowanie: bardzo ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
            Uwagi: Złe nie jest ale przez tę słodycz zawartą w piwie raczej często sięgać po nie nie bedę. Piwo raczej dla kobiet

            Moja ocena: [3.375]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Budvar
              Senior
              • 09-2005
              • 265

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty, piwo klarowne [4]
              Piana: przyzwoita, trzyma się dość długo i stabilnie, a opadając "maluje" szkło w fantazyjne wzory [4]
              Zapach: przyjemny - w ogóle nie czuć w nim alkoholu, za to są ciekawe słodowo-kwiatowe nuty [4]
              Smak: nuta alkoholowa jest od początku wyraźna, szczęśliwie nie przytłacza ona (jak w niektórych mocnych), a piwo "wchodzi" gładko i przyjemnie rozgrzewa; niemniej nie jest to piwo w moim typie (moc jednak za duża) [3.5]
              Wysycenie: znakomite ! [4.5]
              Opakowanie: kolejne "wcielenie kolorystyczne "Grudziądzkiego Dobrego Niepasteryzowanego" - barwy brązowo-biało-złote, w tle panorama miasta od strony Wisły, kontra, krawatka, kapsel browaru z herbem miasta, całość tworzy bardzo estetyczną całość [5]
              Uwagi: zakupione w Grudziądzu

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Nazywanie piwa na dzień dobry "dobre" to chyba efekt myślenia magicznego-że jak coś się właściwie określi to takie właśnie będzie.
                Ja mógłbym je określić co najwyżej mianem "niezłe" ale absolutnie nic więcej.

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pełny złoty. Mimo, że jasny - nie przeszkadza mi to. [5]
                  Piana: Do końca jako dywanik. Pozostawia piękne okręgi na szklance. [4]
                  Zapach: Słodowy z wyraźnym ale przyjemnym alkoholem. Brakuje jedynie jakiegoś lekkiego aromatu chmielu. [4]
                  Smak: Słodowy z lekkim diacetylem ale takim jak w Amsterdamach. Ostra alkoholowa nutka jest w tym piwie raczej szlachetna a nie chamska jak w piwach z Van Pura czy Jabłonowa - nie wpływa negatywnie na aksamitność smaku. Goryczka raczej średnia ale wystarczająca by rozbić słodowość i przytłumić alkoholowość. Piwo dobrze skomponowane. [4]
                  Wysycenie: Wyważone. W ustach wzmaga smak. Nie osiada na żołądku. Mogłoby być jednak w szklance lepiej widoczne. [4]
                  Opakowanie: Jak cała ostatnia seria opakowań z Grudziądza. Etykieta prosta i estetyczna. Kapsel firmowy. Brak jedynie ekstraktu. [4.5]
                  Uwagi: Oceniłem wyżej niż poprzednicy, bo ja lubię takie piwa w stylu Navigatora - dzięki Bombadil13

                  Uznaję to piwo za hell bocka a nie za zwykłe mocne. Zaskoczyłem się poztytywnie bo miałem złe przeczucia kiedy zobaczyłem 9% alk. na etykiecie.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Polotmave, może powinno być trochę bardziej ciemne tak w kierunku Koźlaka [4]
                    Piana: Niestety piana chyba nie jest znakiem firmowym Grudziądza, tworzy sie świetnie ale szybko opada [3]
                    Zapach: Bardzo przyjemny słodowy [5]
                    Smak: Waw - świetne piwo w którym w ogóle nie czuć dużej zawartości alkoholu, po każdym łyku ochota na nastepny. Ktoś pisał, że słodycz - hmm ja nic takiego nie wyczułem, ewentualnie gdzieś w tle. [5]
                    Wysycenie: Świtne układa się na żołądku i fajnie czuć na języku [5]
                    Opakowanie: patrz - opis niepasteryzowanego [5]
                    Uwagi: Grudziądz zaczął warzyć naprawdę bardzo dobre piwa

                    Moja ocena: [4.75]
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Że się wtrancę - jak to zaczął? Kunter Mocny i Hubal, dostępne swego czasu w Michasiu, to była dla mnie absolutna czołówka mocnych w kraju. Jedynie Ciechan mógł z nimi konkurować.

                      To tyle napinki, wracam do niezobowiązującego spamowania forum.

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Chyba Żą się wtrącę
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          #13
                          Jak na 9% mocy to ...dobre piwo Wśród polskich super mocnych wyróżnia się brakiem narzucającego się alkoholowego posmaku i łatwością picia. Nie lubię piw zbyt goryczkowych i mocno nachmielonych, więc to akurat mi "podpasiło" swoim słodkawym/słodowym(?) smakiem. Chętnie spróbuję jeszcze raz.
                          Last edited by snorre; 21-03-2007, 19:05.
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnobursztynowy [5]
                            Piana: sztywna, drobnobąbelkowa, całkiem wysoka, nienajgorszej trwałości - najlepsza z dotąd testowanych grudziądzkich mimo najwyższego woltażu [4]
                            Zapach: słodowy, lekko owocowy, średnio intensywny, ani trochę nie wali spirytem nawet po lekkim ogrzaniu, bez wodotrysków ale przyjemny [3.5]
                            Smak: gęsto-ciężko-wlepno-słodowy, w posmaku całkiem sporo goryczki, też ciężkiej - nie tyle silnej ale właśnie takiej ciężkiej, zalegającej, w ogóle nie czuć alkoholu, chociaż w łepetynie trochę szumi - mimo wszystko bym obstawiał że nie ma deklarowanych 9 koni [4]
                            Wysycenie: znikome, ale to specjalnie nie przeszkadza [3.5]
                            Opakowanie: fajne graficznie jak cała seria, do pełni szczęścia brakuje tylko podania ekstraktu [4]
                            Uwagi: od Super Mario czyli z łódzkiego sklepu Zofmar

                            Moja ocena: [3.85]
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty [4]
                              Piana: Pięknie sie zapowiada, duża puszysta ale szybko opada i pozostawia nikły kożuszek który po 5 minutach calkowicie zanika. [3.5]
                              Zapach: Jak na piwo 9% wcale nie czuć alkoholu, za to przyjemny zapach słodowo-owocowy. [4.5]
                              Smak: Słodowo-słodkawy, nie jest za słodki więc mi odpowiada, i najważniejsze nie czuć alkoholu. [4]
                              Wysycenie: Nie zaduże. [3.5]
                              Opakowanie: Etykieta w tym samym stylu co Grudziądzkie dobre niepasteryzowane. [4]
                              Uwagi: Kupione na Pomorskiej 116.

                              Moja ocena: [4.1]
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎