Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Wschowskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    EDI, Wschowskie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty,klarowny,mozna powiedzieć że taki sam jak w filtrowanym [4.5]
    Piana: śnieżna i w miarę gęsta nawet się trzymała,lecz jak opadła to znikneła [4.5]
    Zapach: mniej intensywny niż w niefiltrowanym,chmielowa nuta połączona jakby z kompozycją kwiatową [4]
    Smak: bardzo orzeżwiło mnie te piwo,dobra goryczka z ładnymi dodatkami owocowymi tworzą specyficzny smak [5]
    Wysycenie: bardzo dobre,śmiało moge napisać że idealne jak dla mnie [5]
    Opakowanie: firmowy pet,szkoda! [3.5]
    Uwagi: co tu pisać? POLECAM! Naprawdę warto! PZDR
    PS. Cena za 3 litry,spożyte 2

    Moja ocena: [4.5]
    mb WOS

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23790

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: jasnozłoty,klarowny,mozna powiedzieć że taki sam jak w filtrowanym [4.5]
      hm, ale to przecież jest filtrowane?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, nieklarowne [5]
        Piana: przy laniu nawet z dużej wysokości tworzy się zaledwie kilku milimetrowa warstwa która znika bez śladu w parę minut; w pierwszym piwie myślałem że to efekt wygazowania ale to miało gaz bez zarzutu [2.5]
        Zapach: intensywny słodowo-drożdżowy, słabe nuty chmielowe [4.5]
        Smak: bardzo dobre połączenie intensywnej słodowości i lekkiego akcentu drożdżowego zakończone intensywną goryczką [5]
        Wysycenie: bez zarzutu do końca [5]
        Opakowanie: patrz ocena piwa Wschowskie Mocne [3.5]
        Uwagi: b. dobre piwo z lichą pianą

        Moja ocena: [4.5]
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty z ładnymi refleksami. [5]
          Piana: Długo utrzymujące się plamy i gruba obrączka. [5]
          Zapach: Lekki chmiel + zapaszek słodowy. [5]
          Smak: Piwo wytrawne o konkretnej goryczce. W tle posmak chlebowy w charakterystycznym dla tego browaru odcieniu wędzonym. [5]
          Wysycenie: Do końca równomierne. Podtrzymuje pianę. Nie siada na żołądku. [5]
          Opakowanie: Wielu piwowarów śmieje się z tych etykiet ale dla mnie są piękne. Proste. Z jajem. Bogate w informacje. [5]
          Uwagi: Pierwszy raz tak bardzo smakowało mi piwo z browaru EDI I to mimo to, że pite było raczej po sugerowanym przez browar terminie do spożycia - 10 dni od zakupu.

          Moja ocena: [5]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, pomarańczowo bursztynowy. Piwo mętne, ale przejrzyste. Ciekawie to wygląda, bo nigdzie nie pisze, że piwo jest niefiltrowane. [4]
            Piana: Niewielka, z grubych bąbli. Szybko redukuje się do resztek. Biała. Ten parametr wyraźnie zaniży ocenę piwa. [2.5]
            Zapach: Ciekawy, Dominuje charakterystyczna dla EDIego nuta. Jest wyczuwalna drożdżowość, lekka słodowość i chmiel. Czuć również niepasteryzowane nuty i kwaskowość. Ciekawy i przyjemny zapach. [4.5]
            Smak: W smaku dominuje drożdżowość i chmiel. Nuty słodowe na drugim planie. Piwo kwaskowe, cierpkie. Wyraźna i mocna goryczka. Posmak goryczkowy. Niezły smak, mocno orzeźwia. Piwu troszkę brakuje treści jak na 12. Piwo nie dla każdego. [4]
            Wysycenie: Dość mocne i trwale utrzymuje się do końca. Pasuje do charakteru piwa i dobrze go ożywia. [4.5]
            Opakowanie: Fajna etykieta serii, tu w kolorystyce zielonej. Wraz z niebieską najbardziej mi się podoba. Wzornictwo oryginalne, trochę amatorskie, fajne. Parametry jak zwykle u EDIego podane. Jedynie goły kapsel trochę nie pasuje. [4]
            Uwagi: Smaczne piwo, takie inne od wszystkich. Bardzo orzeźwiające. Czuć w nim świeżość i brak chemii. Trochę brakuje mu tylko treści, no i piany. Jest dobre, ale cięższe produkty EDIego są jeszcze lepsze, zwłaszcza ciemne.

            Moja ocena: [4.05]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Zakupione w PET 3l za 13zł.

              piana: słaba, duże bąble, znikły, na miejscu w browarze była bardzo ładna, drobna, gęsta,
              zapach: nikły, być może to chmiel,
              kolor: klarowny, pilsowy,
              smak: jak na górną fermentację smak wyjątkowo czysty, lekkie jakieś owocowe posmaki są, fajna goryczka, dobra, nie przesadzona, przykrywa efekty górnej fermentacji, świetnie orzeźwia, wciągam drugi kufel, pierwszy zaspokoił pragnienie po dzisiejszym upale.
              wysycenie; ok


              To jest to piwo, o których pisał kopyr, a których brakuje w PL.
              Ciekawe do ilu panu Edwardowi ono odfermentowuje?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                To jest to piwo, o których pisał kopyr, a których brakuje w PL.
                Ciekawe do ilu panu Edwardowi ono odfermentowuje?
                Doczytałem informację z etykiety, alk. 5,7%, a więc jednak za mocne.

                Niemniej, pamiętając dawne przygody z tym piwem w dużych ilościach, nie pozostawia śladu w organiźmie na drugi dzień.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Dziś świeża dostawa z Nowej Wsi.

                  Tym razem rewelacyjna piana, drobna gęsta, cudo.

                  Zapach chmielowy, smak pyszny.

                  Może za małe ciut nagazowanie.

                  Nie zdążyłem napisać do końca a już kufelka nima. Ide po następny.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Piana: bardzo skąpa i krótka.
                    Kolor: bardzo jasna słomka, zdecydowanie zbyt jasna. Jak na 12tkę to po prostu śmiech. Delikatnie opalizuje.
                    Wysycenie: bardzo niskie.
                    Zapach: kwiatowo - kwaśny. Nie zapowiada nic ciekawego.
                    Smak: nie jest tak źle, jak można się spodziewać po zapachu. Piwo na szczęście nie jest skwaśniałe, ale rewelacji też nie ma. To piwo jest maksymalnie wodniste. W życiu nie uwierzę, że to jest 12tka. Smakuje i wygląda jak 6-tka, albo 12tka rozcieńczona pół na pół z wodą. Kwiatowa nuta wraz z delikatnym kwaskiem nie ratują tego piwa.
                    Opakowanie: indiańskie klimaty. Tylko dlaczego w słowie Wschowskie literka O nie ma obwódki.

                    W kategorii 6-tka przy lepszym nagazowaniu, może by uszło. Jako 12tka, to jest po prostu kpina.

                    Przyszło mi jeszcze do głowy takie wyjaśnienie tego smaku - być może jest to 10tka z samego słodu pilzneńskiego, do tego głęboko odfermentowana. Ale w 12tkę - powtarzam, nie uwierzę.
                    Attached Files
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnożółty, metnawe [3.5]
                      Piana: obecna przy nalaniu, jakiś czas się utrzymywał, po chwili jednak znika szybko [3.5]
                      Zapach: taki typowe już chyba dla Ediego, owocowy, typowy - fermantacyjny aromat, może nawet lekko cytrynowy [3.5]
                      Smak: pustawe w smaku, znów na pierwszy plan wybija się kwaśność, lekki posmak drożdży, potem delikatna chmielowa goryczka [3]
                      Wysycenie: za dużo ale mniej niż w poprzednich opisywanych przeze mnie [3.5]
                      Opakowanie: można powiedzieć, że seryjne, kolorowa etykieta itd, itp [3.5]
                      Uwagi: Jak dla mnie, bez rewelacji

                      Moja ocena: [3.3]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9730

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomkowy, jak jasne lekkie - nieco zbyt jasne, choć nie tak jasne, jak na w/w fotce. [3.5]
                        Piana: Lałem z góry - 1,5 cm wyszło, drobna, choć także wiele duzych bąbli. Szybko opada. [3]
                        Zapach: Słodowo-chlebowo-kwaskowaty. [3.5]
                        Smak: Chmielowo-kwaskowaty, w tle typowe nutki "Ediego". [3]
                        Wysycenie: W miarę wysokie, OK. [3.5]
                        Opakowanie: Znów typowy Edi. Info pełne, grafika typowa. Etykieta naklejona typowo niechlujnie... [3]
                        Uwagi: Cóż, z tej puli najsensowniejsze piwo, choć i tak specyficzne.

                        Moja ocena: [3.225]

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Trudno powiedziec jaki. W kierunku bursztynu ale zabrudzonego [3]
                          Piana: Tworzy się ale szybko opada. Pęcherzyki duże,pękające [3]
                          Zapach: Śmierdziało szmatami i kwasem [1]
                          Smak: Kwas, kwas kwas poleciało po dwóch łykach do zlewu. [1]
                          Wysycenie: Mało i zalegająco na brzuchu [2]
                          Opakowanie: Ciekawa etykieta nawiazująca stylistycznie do etykiet z lat PRL - dla mnie to ogromny plus [4.5]
                          Uwagi: Dawno nie piłem tak obrzydliwego piwa.

                          Moja ocena: [1.525]
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • pawel32
                            Member
                            • 04-2006
                            • 52

                            #14
                            Piwo to kupione przez mojego brata na targach żywności i produktów naturalnych w Szczecinie (przy ul. Struga) za 6 zł/0,5 l. Piwo to, pite przeze mnie jakiś czas temu było wyśmienite. Teraz stało się strasznie wodniste, z niewielkim nasyceniem. Przy czym jego smak jest jeszcze akceptowalny, ale zapach jest dla mnie nie do wytrzmania. Dostałem po jednej butelce 0,5 l jasnego i ciemnego i pierwszy raz bylem zadowolony, że tylko tyle.

                            Comment

                            • Czomo
                              Member
                              • 08-2008
                              • 31

                              #15
                              Wschowskie jak zwykle wyśmienite, tym razem zakupiłem dodatkowe dwa suweniry czyli szklankę 0,5l którą prezentuje, oraz kufel 0,5l zabytkowy z lat 70tych. Ale nie o tym tu mowa, to piwo mnie zaskakuje swoim naturalnym składem, choć jak wiadomo każda warka jest inna, jednak i ta jak zwykle im wyszła. Ogólnie to
                              Click image for larger version

Name:	Wschowskie 001.jpg
Views:	1
Size:	31,4 KB
ID:	2027627
                              "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎