Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Regina Strong Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Kormoran, Regina Strong Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #2
    piwo oczywiście ani troche nie przypomina oryginalej reginy

    piłem z butelki
    zapach: nawet przyjemny, słodowo-chmielowy, intensywny (4)
    smak: dominuje goryczka podparta solidną słodowością, piwo słodkie nie jest jak większość mocnych, za to zostawia dziwny gorzki posmak w całej jamie gębowej (2,5)
    wysycenie za słabe (3)

    ogólnie nie polecam - da się wypić, ale po co??
    Last edited by Sokół83; 01-07-2007, 14:08.
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złotobursztynowy, ładny, ale za jasny chyba?... [4]
      Piana: Potężna, drobnopęcherzykowa, gęsta - jak ubita. Zostawia ślady na ściankach szklanki. [5]
      Zapach: Czuję głównie moc i w tle nieco goryczki (odwrócone proporcje ) [2.5]
      Smak: Słód z metaliczno-kwaskowatym posmakiem, przebija słaba goryczka. Posmak odstrasza... [2]
      Wysycenie: Jest w porządku, intensywne, co gorsza, przez to ten posmak jest bardziej wyczuwalny... [4.5]
      Opakowanie: Klarowna informacja, czytelne, bezpretensjonalne. Nie ma info o ekstrakcie. [4]
      Uwagi: Cóż, tak to jest, gdy zamiast królowej (Regina) ma się do czynienia z ptakiem (Kormoran) .
      Jest tyle innych, DOBRYCH, mocnych piw... I dobrze.

      Moja ocena: [2.8]

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #4
        Przyznam że było to już któreś podejscie i tym razem udane. Samkowało dobrze choć wiadomo że do orygianłu sporo mu brakuje. Niemniej jednak postanowiłem kupić skrzynkę gdyż to pewnie ostatki choć data przydatności to lipiec 2009. Niebawem ocena.
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          piwo oczywiście ani troche nie przypomina oryginalej reginy
          - da się wypić, ale po co??
          Faktycznie - spróbowałem, ale ja niestety nie znam "oryginalnej Reginy" a to - no bez zachwytu zupełnie. Kolor jak na "mocniaka" jaśniutki a o smaku ciężko coś powiedzieć, alkohol czuć.
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jaśniutki, za jasny jak na 7,4 %. Jak to u Kormorana [3]
            Piana: Niezła, wysoka, dość grubopęcherzykowa, opada przeciętnie, pozostawia otoczkę. [4.5]
            Zapach: Dość intensywny, lekko alkoholowy, słodowy, jest jeszcze jakiś dodatkowy zapaszek, ale źle nie jest. [4]
            Smak: troszkę kwaskowate, goryczka całkiem wyczuwalna, przyjemne do picia, alkohol aż tak się nie wybija. Bez rewelacji, ale można się napić. [3.5]
            Wysycenie: W sam raz, myślę, że jak na ten % to jest akurat [5]
            Opakowanie: Brak ekstraktu, przez co obniżona. Kontra jest. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
              Faktycznie - spróbowałem, ale ja niestety nie znam "oryginalnej Reginy" a to - no bez zachwytu zupełnie. Kolor jak na "mocniaka" jaśniutki a o smaku ciężko coś powiedzieć, alkohol czuć.
              Może, cytując siebie samego w małym uzupełnieniu dodam, że Mazur Niep. bardzo mi posmakował, idąc za ciosem, spróbowałem innych wyrobów Kormorana, no i niestety... Trzeba będzie jeszcze dać kiedyś szansę, tym bardziej że w niezawodnym SMAKU dostępne...
              Last edited by Rycho_128; 06-07-2008, 09:57.
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty. [4.5]
                Piana: Biała, średniobąbelkowa. Szybko uciekła w zaświaty. [2]
                Zapach: Intensywny nie jest, ale może to i dobrze. Alkoholowy typu denaturat. "Wczuwając się" napotkamy słód, ale ogólnie to nieprzyjemny. [1.5]
                Smak: Goryczka licha i cierpka. Posmak słodowy wyczuwalny. Nie byłoby tak źle, gdyby niedobry posmak słodko-alkoholowy przypominający bardziej denaturat niż spirytus spożywczy. Można go spotkać w tzw. tanich "super extra mocnych strongach". [2]
                Wysycenie: Dobre i jest drugim, obok słonej przekąski, czynnikiem ułatwiającym wypicie całej zawartości kufla. [4.5]
                Opakowanie: Ani ziębi, ani grzeje. Odpowiednio wyeksponowana na etykiecie zawartość alkoholu [3]
                Uwagi: 0,5 l butelka kupiona za 2,80 zł. W kategorii cena/jakość daję zasłużone 2/5 punktów. Rozumiem, że im więcej alkoholu, tym wyższa cena. Ale prawie 3 zł za, niestety, kiepskie piwo? Przykro mi, ale czasem w Biedronce czy Netto znajdowałem wynalazki o podobnym profilu smakowym za cenę poniżej 2 zł za puchę.

                Moja ocena: [2.125]
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor Reginy jest dość jasny jak na... Ooo. Ekstrakt nie jest podany. Ale z ilości alkoholu winniśmy wnioskować, że ekstrakt to około 16%. Więc kolor jest zdecydowanie za blady. Albo nie ma tyle ekstraktu. [3]
                  Piana: Piana tworzy się bardzo duża. Jest gęsta i bardzo zwarta. Długo się utrzymuje. [4]
                  Zapach: Zapach nie jest zbyt mocny. Dominuje słód, ale bez nachalnych posmaków słodyczy. Wyczuwalny jest również delikatny chmiel. [3]
                  Smak: Co prawda nie ma tego charakterystycznego wrażenia, które dominuje w piwach warzonych metodą HGB, ale zastępuje je inne, mianowicie alkohol. On tu niestety dominuje. O ile jeszcze pierwszy smak się całkiem nieźle broni, to później jest już gorzej, bo nuty alkoholowe dominują i słód i chmiel. Alkoholu jest po prostu za dużo i nie spełnia on żadnej funkcji smakowej. Jest jedynie chyba dla alkoholowej mocy. Regina zyskała by dużo, gdyby nie bała taka mocna. No, ale pewnie są amatorzy treściwego alkoholu. Z drugiej strony piłem już piwa, które powodowały, że metanol uszami wychodził, więc Reginie brakuje po prostu właściwego balansu. Ach, ten ekstrakt - chyba go jednak dużo za mało. [3]
                  Wysycenie: Nasycenie jest dość obfite. Bąbelki mocno pracują, ale tylko w pierwszym okresie, bo później są coraz słabsze. A pod koniec zupełnie zanikają. Sztubacki trik, a ja nie należę do osób, które piją piwo z butelki w trzydzieści sekund. [2.5]
                  Opakowanie: Kapsel bez nadruku. Etykieta bez ekstraktu. A moje antywirusowe zabezpieczenia pięć razy pytają mnie, czy aby jestem absolutnie pewny i chcę je ominąć, by dostać się na stronę Kormorana. Na razie mówię Nie. [2.5]
                  Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia do: 28.09.2009

                  Moja ocena: [3.05]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi

                    ...piłem już piwa, które powodowały, że metanol uszami wychodził...
                    Metanol to chyba bardziej na oczy pada, czego nikomu nie życzę... .

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciut ciemniejszy niż zwykły pils, pasuje do ekstraktu. [5]
                      Piana: Katastrofa! Niziutka i zaraz znika! [1.5]
                      Zapach: Bardzo silny. Czuć słodowość, lekką ziarnistość, trochę alkoholu. Bardzo przyjemny, aż zaskakująco. [4.5]
                      Smak: Treściwy. Czuć dokładnie te same elementy co w zapachu: słodowość, ziarnistość, ciut alkoholu. Lekka goryczka. [3.5]
                      Wysycenie: Za wysokie. [4]
                      Opakowanie: Dość klasyczne i niezbyt porywające wzornictwo, ale plusik za utrzymanie ducha ś.p. Reginy. [4]
                      Uwagi: Pite ok. 100 lat temu...

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Fotka:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno złoty, jak czeska 12 [4]
                          Piana: Drobnopęcheżykowa wysoka, jej wysokość jest wprost proporcjonalna do szybkości opadania. Nie pozostawia żadnego śladu. [3.5]
                          Zapach: Czuć moc, słodowość i alkohol. [3]
                          Smak: Kwaskowatość, słodowość pod koniec minimalna goryczka, i maślany posmak. [3]
                          Wysycenie: Średnio wysokie [4]
                          Opakowanie: Nieco przestarzałe, ale czytelne, brak ekstraktu. Kapsel z napisem Strong Funn Collection [3.5]
                          Uwagi: To nie ta Regina którą piłem parę lat temu.
                          Kupione W Zofmarze, i więcej specjalnie z Łodzi tego piwa wieść nie będę, szkoda miejsca w bagażniku.

                          Moja ocena: [3.175]
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • j_Q
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 176

                            #14
                            Dziś spośród testowych bączków w ruch poszła Regina. Oceniał nie będę, bo po niepełna łyku wylałem. Poza paskudnym odorem (tak, smakiem tego nie nazwę) alkoholu nie czułem w tym piwie nic. Jak to dobrze, że Kormoran już jej nie warzy, a nowe trunki są o niebo lepsze.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎