Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweiser 10%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Grybów, Pilsweiser 10%

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny, jasno-słomkowy, klarowny [4.5]
    Piana: bardzo ładna, drobnoziarnista struktura, pozostaje dobre 3 min. potem w miarę opróżniania kufla znika, pozostając od połowy kufla w postaci bardzo cienkiej, niemniej jednak pokrywającej całą powierzchnię warstwy [4]
    Zapach: delikatny, chmielowo-słodowy, troszkę mało wyrazisty, nawet jak na "10" [3.5]
    Smak: słodkawy, z bardzo delikatnie zaznaczającą się goryczką, wydaje się być nieco wodnisty [4]
    Wysycenie: idealne, pozostaje do końca i orzeźwia [5]
    Opakowanie: butelka bezzwrotna, cienkościenna, na etykiecie opisana zawartość i ekstr. i alkoholu, niebiesko-biała kolorystyka wyróżnia ją z tłumu, brak zastrzeżeń, ładne [4]
    Uwagi: zupełnie przyzwoita "desytka", troszke za mało chmielona jak na mój gust, mimo to całkiem niezłe, niskoodfermentowane lekkie piwo z Siołkowej, ustepuje jednak zielonemu Raciborowi i zobaczymy jakie beda kolejne warki, cena dość wysoka

    Moja ocena: [3.9]
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • dori
      Senior
      • 10-2004
      • 320

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ładny, bardzo jasny, słomkowy [4]
      Piana: dość mizerna, bardzo szybko opadająca, zostaje jedynie w postaci niewielkiej obrączki na ściankach kufla [3]
      Zapach: zapach dość ciekawy. Wyraźnie słodowy, lub nawet ziarnisty, kojarzący się ze świeżo zatartym słodem. Aromat chmielowy prawie niewyczuwalny [4]
      Smak: dość przyjemny, choć nieco wodnisty (ale, w końcu to dziesiątka). Początkowo słodowy, później można wyczuć delikatną goryczkę [4]
      Wysycenie: w sam raz, nienachalne, aczkolwiek do końca unoszą się pęcherzyki CO2 [4.5]
      Opakowanie: brązowa, butelka zwrotna. Etykieta w tonacji niebiesko-białej. Denerwuje mnie trochę napis "10%" zarówno na etykiecie głównej jak i kontretykiecie - sugerujący zawartość alkoholu . Faktyczną zawartość alkoholu ciężko odczytać [3]
      Uwagi: piwko jak na "dziesiątkę" całkiem przyzwoite.
      Dzięki Delvish

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Tym razem znów piłem 10-tkę. O niebo lepsze od tego co poprzednio. Piana duża, trwała, osadzająca się; nasycenie właściwe, w smaku zaś słabiutka goryczka, ale bez jakiś negartwnych posmaków. Mogło być tylko trochę chłodniejsze. Poważny mankament to tak podobne do siebie etykiety, że ja bym nie zauważył, któe jest które a co dopiero laik.
        Last edited by e-prezes; 07-10-2007, 22:02.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Średnio ciemny, złoty. Jak na dziesiątkę i polskie piwo to naprawdę przyzwoity. Piwo minimalnie mętne. [3.5]
          Piana: Bardzo mała. Właściwie to od razu same resztki. Utrzymują się długo, ale są naprawdę nikłe. [2]
          Zapach: Przyjemny, ładny chmielowy aromat. Niestety słaby. Początkowo czuć było wyraźną słodowość, ale po chwili dominowała już chmielowość. [4]
          Smak: Bardzo przyjemne lekkie piwo. Leciutka słodowość trochę chmielu i lekka goryczka na koniec. Piwo raczej treściwsze od naszych 10. [4]
          Wysycenie: Bardzo dobrze pasuje jego siła do charakteru piwa. Nie brakuje go nawet pod koniec. Nie jest za mocne, więc dobrze czuć smak piwa, mimo, że piwo leciutkie. [4.5]
          Opakowanie: Grafika ani ładna, ani brzydka, przeciętna. Minusy to: nawiązania we wzornictwie do wzorów na pewnych znanych piwach, głupia nazwa, podobieństwo 3 odmian piwa, goły kapsel. Plusy to: bardzo staranne naklejenie etykiet, oryginalna wyróżniająca kolorystyka, podanie parametrów. Nie jest źle jak na początek. [4]
          Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie. Grybów warzył przeciętne piwa, a to jest na pewno więcej niż przeciętne. Poza tym Pilsweisery raczej chłodno zostały przyjęte. No i obawiałem się o kondycje mojej butelki, bo piwo dawno temu otrzymałem od Shlangiego, a teraz niedługo kończy mu się ważność. Leżakowanie jednak zniosło koncertowo, może nawet na + mu to wyszło. Zapewne było to piwo z I warki.
          Slangi, dzięki za piwo.

          Moja ocena: [3.8]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • teodorehare
            Member
            • 11-2007
            • 98

            #6
            Dzisiaj zakupiłem w Siołkowej kilka Ich produktów (3)
            oto moja subiektywna ocena Pilswaisera 10-tki.
            kolorek : jasnozłoty - bardzo ładny (5)
            zapach : po wlaniu słodowy, za chwilę jakiś dziwny(3)
            smak : bardzo lekkie piwko, prawie jak woda, alkoholu nie czuć, ale idzie do głowy(4)
            wysycenie : przez pierwsze 10 s bardzo duże (piana trwa ok. 15 s), po ok.40 s kilka ognisk bąbelkowania(3,5)
            etykieta : hmmm, raczej nie piwna,(kolory) choć wyróżnia się "z tłumu", zmiana koloru beczki i pieczęci na 12 i 14 jest mało widoczna, jesli chcieli zachować charakter etykiet, mogli zmienić tło (coraz ciemniejsze w miare wzrostu ekstraktu) - (3,5)

            Comment

            • teodorehare
              Member
              • 11-2007
              • 98

              #7
              Dzisiaj zakupiłem na próbe 10-tkę z tej samej warki, co początkiem roku - niebo, a ziemia !! piwko zrobiło sie bardzo przyzwoite, powiedziałbym, że dobre - jednak 3 tygodnie lezakowania dobrze mu zrobiło ( a może mnie) Wg mnie piwo bardzo fajne, i jeszcze ta cena !!

              Comment

              • skandal
                Senior
                • 05-2002
                • 1439

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny, może nawet trochę zbyt jasny jak na 10. [4.5]
                Piana: Na początku nawet była ale przetrwała tylko kilka minut z kilkoma śladami na szkle, później totalne 0 [2.5]
                Zapach: Lekki zapach słodu niestety przysłonięty jakimiś zapachami metalicznymi, jakby rdza. Aromaty chmielowego jak na lekarstwo. [3]
                Smak: Niestety tu również nie najlepiej. Znów posmak metaliczno-rdzawy z lekką goryczką i bardzo przezemnie nie lubianym posmakiem miodowym. [2.5]
                Wysycenie: Kończy się za szybko. [3.5]
                Opakowanie: Ehh... Pilsweiser. Nazwa jak z koziej d... trąbka. Etykiety ładne z pełnymi danymi, szkoda że tylko wszystkie piwa mają taką samą, tylko ekstrakt różny. Kapsel bez nadruku. [3.5]
                Uwagi: Nazwa tych piw to totalna bzdura. Góralskie lepiej pasowało do chociażby regionu niż Pilsweiser. Grafika z ludzikami w Góralskim też była lepsza. I coś mi się zdaje że smak też poszedł ku gorszemu. Szkoda. Czekają mnie jeszcze 12 i 14, mam nadzieję że będzie lepiej.

                Moja ocena: [2.875]

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Staram się nie czytać wcześniejszych ocen przed wystawieniem mojej. Teraz też przeczytałem po i okazuje się że ta 10 była lepsza kilka miesięcy temu. Pewnie trafiłem na gorszą warkę.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jak na 10-tkę to złocisty kolor jest miłą niespodzianką [5]
                    Piana: przy nalewaniu w kuflu tylko piana, piwa brak, potem dopiero zaczyna zmieniać się w piwo, do końca zostaje cieniutki kożuszek, osadza się fragmentarycznie na szkle [4]
                    Zapach: miły dla nosa, świeżej fermentacji, dobrze wyczuwalne zboża [4.5]
                    Smak: baaardzo dobre, w smaku pełne, treściwe, zero wodnistości, przyjemna goryczka, połączona ze słodowym posmakiem na tylnej częsci języka [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: ładna prosta etykieta, brakuje mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                    Uwagi: żałuję, że nie do dostania w Warszawie, zakupione w sklepiku firmowym browaru

                    Moja ocena: [4.7]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Ja też chyba trafiłem na gorszą warkę, bo z goryczką było kiepsko...

                      Comment

                      • arek354
                        Junior
                        • 07-2003
                        • 2

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: piękny, złocisty [5]
                        Piana: opada systematycznie nawet kilka minut, osiada na wąsach [4.5]
                        Zapach: intensywny i ciekawy [4.5]
                        Smak: mieszanka słodu z goryczką, ogólnie treściwe [4.5]
                        Wysycenie: mile drażni podniebienie [4.5]
                        Opakowanie: kwestia gustu, mi się podoba [4]
                        Uwagi: Tym piwem grybowski browar wraca do żywych

                        Moja ocena: [4.5]

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn. [5]
                          Piana: Kolor jasnej pianki cappucino. Szybko opadła do cienkiego kożuszka, a ten nawet długo żył. [3]
                          Zapach: Intensywny i charakterystyczny. W tle przewija się słód, ale na pierwszym planie coś, co kojarzy mi się z wilgotnym zbożem, mokrą słomą. Nie spotkałem się chyba jeszcze z lagerem o takim zapachu. Chmielu zero. [3]
                          Smak: Również charakterystyczny. Posmak słodowy ledwo wyczuwalny. Dominuje zbożowo-kawowy (kawa zbożowa Inka, albo gorzkie kakao). Goryczka lekka pozostawiająca niewielką cierpkość. Piwo nawet treściwe, jednak ten typ treściwości mi nie odpowiada. [2.5]
                          Wysycenie: Raczej słabe, na poziomie, a nawet trochę poniżej poziomu nasycania piw np. czeskich. [3.5]
                          Opakowanie: Etykieta prosta jak budowa cepa, a jednak przyciąga wzrok. [4]
                          Uwagi: Butelka 0,5 l kupiona za 3,05 zł. W kategorii cena/jakość daję 3/5 pkt. W lagerowej rodzinie piwo to odróżnia się specyficznym aromatem i smakiem. Pewnie ma wielu swoich amatorów, jednak ja do niego nie wrócę.

                          Moja ocena: [2.975]
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Blado złoty [4]
                            Piana: Drobnopęcheżykowa, z pojedyńczymi większymi pęcheżykami.
                            Dość szybko opada pozostawiając ślad na szkle. [3]
                            Zapach: Słodowo-kwiatowo-cytrynowy [3.5]
                            Smak: Piwo lekkie, troche kwaskowate, z bardzo małą jak dla mnie dawką goryczki. [3]
                            Wysycenie: Śrdedniowysokie. [4]
                            Opakowanie: Etykieta patriotyczna, biało czerwona powala swoja tandetą.
                            W dodatku pełno fałdek kleju.
                            Goły kapsel. [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.25]
                            Last edited by granat862; 02-05-2010, 18:36.
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎