Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Pils Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    BOSS, Pils Export

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • oyo
    Junior
    • 09-2009
    • 21

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomkowy. Nie za bardzo taki lubię [2.5]
    Piana: dosyć długo się utrzymuje [3.5]
    Zapach: taki sobie, przeciętny [3.5]
    Smak: Wyraźna goryczka.Długi. [4]
    Wysycenie: średnie.Według mnie odpowiednie. Nie za dużo nie za mało. [4]
    Opakowanie: mogliby się trochę lepiej postarać. Etykieta sugeruję, że to piwo dla żuli, ale tak nie jest. [1.5]
    Uwagi: Godne polecenia dla tych, którzy lubią piwo z wyraźną goryczką

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty. Za jasny. [3.5]
      Piana: Śladowa, nawet chwilę po nalaniu. Dobrze, że przynajmniej całkowicie nie zanika. [2]
      Zapach: Z butelki dobiega skisły zapach, po nalaniu jest trochę lepiej. Wyczuwalne akcenty kwiatowe i charakterystyczne dla niepasterów. Po wypiciu w szkle pozostaje stęchły zapach pora. [3]
      Smak: Pierwsze wrażenie jest dość pozytywne. Smak umiarkowanie pełny, gdzieś w oddali można doszukać się akcentów obecnych w niepasterach. Wyczuwalna lekka kwaskowość. Jednak w połowie butelki zawiewa już nudą. [3.5]
      Wysycenie: Dopuszczalne przy objetości 330 ml. [4]
      Opakowanie: Butelka 330 ml z dość prostą etykietą pasującą bardziej do opakowania 500 ml niż tradycyjnego bączka. Brak infa o ektrakcie. [3.5]
      Uwagi: Zakupione w PoloMarkecie za 1,29. Jak nie będzie przymusu to raczej już nie powtórzę

      Moja ocena: [3.2]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak nie będzie przymusu to raczej już nie powtórzę
        Docent nie strasz! Ty coś wiesz? Będzie przymus picia takiego piwa? Ale że co? Że z małych browarów? Czy konkretnie z Witnicy? Jakie sankcje?
        blog.kopyra.com

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Na nasze szczęście jest to wersja "export", więc pić je będą musieli tylko emigranci.

          Comment

          • picek
            Junior
            • 10-2009
            • 16

            #6
            Piłem przed chwilą , nie najgorsze. Nie jest to jakiś super produkt który każdy człowiek powinien kupić/wypić, ale można sobie popić. Wolę zapłacić 1.30 (w Polo) za takie piwo, niż 2.50 za Żubra...

            Szkoda tylko, że takie opakowanie żulowe, ludzie się na mnie dziwnie patrzyli jak kupowałem

            Comment

            • HubertJ
              Senior
              • 05-2007
              • 188

              #7
              Za kilka lat będą się dziwnie patrzyli na tych co kupują Tyskie

              Comment

              • andszcz
                Senior
                • 07-2008
                • 310

                #8
                Kupiłem wczoraj z ciekawości, mając zwłaszcza na uwadze pozytywne wibracje związane z Lubuskim (Pils był trzecim piwem, właśnie po Lubuskim). I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Obawiałem się, że bardzo niska cena (chyba 1,29 w Polo Markecie) i krzywo przyklejona, zakurzona i "biedna" etykieta nie będą oznaczały nic dobrego.
                A tu całkiem przyjemne piwko, lekkie, z pianą (której brakuje np. w Janowie) i przynajmniej z wyraźnie podkreślonym przymiotnikiem "pasteryzowane", czego brakuje np. na Lubuskim.
                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Ale ta cena 1,29 to chyba za 0,33 ?
                  Bo u mnie w Polo po tyle jest właśnie bączek, półlitrowa butelka zaś za 2,29....

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • andszcz
                    Senior
                    • 07-2008
                    • 310

                    #10
                    Faktycznie, sprawdziłem paragon i czarno na białym 2,29! Po prostu nie zwróciłem uwagi, że cena dotyczyła innej pojemności (choć była pod 0,5).
                    Cóż, wolę o wiele lepsze Lubuskie za 1,99 w PiP
                    "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Czyli opłaca się kupić w bączku - wychodzi sporo taniej przeliczając to na cenę 1 litra.
                      A tak przy okazji, czy u Was za 0,5 Bossa Pilsa biorą kaucję? Teoretycznie to butelka bezzwrotna, ale kto ich tam wie. Zapomniałem dopytać.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        #12
                        Chyba faktycznie butelka bezzwrotna, bo kaucji nie doliczono. A w Piotrze i Pawle za Lubuskie kaucja wynosi 0,35 zł, a to przecież taka sama jak Boss (jedyna różnica to kolor szkła - brązowa).
                        Może i bardziej opłaca się w bączkach, tylko co z kaucją? Jeśli jej nie ma, to ok., ale dla porównania za taką samą butelkę z Czarnkowa, albo Lubelskiego płacisz 0,45 zł!
                        Więc jak z tą kaucją u was?
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Jest kaucja za bączek, ale dla mnie to nie problem, odniosę na wymianę.
                          A jak nie zaniosę tam, to wymienię przy kupnie Noteckiego

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            #14
                            Niby nie problem, ale już tyle szkła na wymianę wyrzuciłem (w zasadzie nie ja, ale żona robiąca porządki), że to dosyć istotny szczegół. Na szczęście jakoś uchroniłem Lubuskie i zanoszę na wymianę do PiP, bo w innych marketach np. Real nie ma takiej opcji, oddadzą ci kasę, gdy masz paragon. A że raczej nie przywiązuję do niego wagi, to już bardzo dużo pustych Noteckich wylądowało w śmieciach
                            Last edited by andszcz; 09-11-2009, 15:16.
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • picek
                              Junior
                              • 10-2009
                              • 16

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale ta cena 1,29 to chyba za 0,33 ?
                              Bo u mnie w Polo po tyle jest właśnie bączek, półlitrowa butelka zaś za 2,29....
                              Dziwne, u mnie w Polo 0.5 jest po 1.99. Niby sklep ten sam a ceny różne

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎