Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Kujawskie Żywe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Grudziądz, Kujawskie Żywe Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    #2
    dla mnie, nieco słabsza wersja grudziądzkiego niepasteryzowanego, o którym napisałem, że za mocne, więc to powinno bardziej mi odpowiadać. i tak jest. obecny ten sam charakterystyczny 'grudziądzki' posmak, czego nie liczę na minus. klarowne, dość ciemne w kolorze - to już nie tylko złoto, musi byc ton brązowy lub herbaciany, może to kwestia przytłumionego światła. piana początkowo ładna, ale nie zagościła na długo. państwo przebierańcy na etykiecie - siła tradycji, chciałoby się rzec, klimat rustykalny. unikając oceny cyfrowej - kto lubi grudziądz i nie szuka wrażeń mocniejszych niż te dotąd oferowane (nie licząc dobrego lekkiego), niech śmiało pije, a nie pożałuje.
    veni, emi, bibi

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobursztynowy. Klarowny. Jeden z wyjątków wśród polskich piw w tym segmencie. [5]
      Piana: Nawet na początku jest jej niewiele, w dodatku nie grzeszy jedwabistością. Po kilku minutach zanika do symbolicznego wianuszka, który niestety również znika kilka chwil później... [2]
      Zapach: Przyjemny, specyficzny dla niepasteryzowanego piwa. A więc chlebowo-słodowe klimaty, szkoda ze trochę zbyt mało intensywne. [4.5]
      Smak: Właściwie analogiczny do 'Dobrego niepasteryzowanego' z tego samego browaru. A więc jak dla mnie dobre zrównoważenie akcentów słodowo-goryczkowych plus ten specyficzny lekko chlebowy posmak niepastera. Wydaje mi się że informacja o tym, że jest to piwo słabsze woltażowo od 'Dobrego' może być prawdziwa. Piwo wydało mi się bardziej 'mineralne' w smaku. [4.5]
      Wysycenie: Bez zarzutu. Choć trzeba przyznać, że piwo było tak smaczne że wypiłem je błyskawicznie i nie zauważyłem ewentualnego wygazowywania. [5]
      Opakowanie: Złocona etykieta utrzymana w sielankowym klimacie. Jest lato, jest plener, jest parka w ludowych strojach. Mi pasuje Dobre hasło na krawatce 'Żywe najświeższe'. Zmieniono troszkę przekaz browaru na kontrze - tym razem niepasteryzowane jest zdrowe tylko w 'umiarkowanych ilościach'... [5]
      Uwagi: W sklepie w którym je kupowałem było w tej samej cenie co 'Dobre niepasteryzowane'. Jeśli rzeczywiście nie ma cenowej różnicy to wolę 'Dobre'. W innym przypadku jak najbardziej polecam 'Kujawskie żywe'.

      Moja ocena: [4.325]
      Last edited by docent; 23-10-2007, 19:38.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • supersklep
        PiwBiz
        • 01-2005
        • 982

        #4
        Niestety ale z piw z Grudziądza smakują mi tylko mocne typu Gotyckie a to Kujawskie ma charakterystyczny dla Grudziądza smak podpalonego słodu i niestety moje było zbyt kwaskowe ,kolor jak na piwo 6% alk dosyć ciemne tzn taki lekki bursztyn.Smak piw z Grudziądza trzeba lubieć ja wolę Kasztelana n/p lub Ciechany a zwłaszcza mocny jest bardziej wyrazisty w smaku


        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Fantastyczny złocisto bursztynowy. [5]
          Piana: Bomba. Drobniutka, gęsta, długotrwała, śnieżnobiała. Z każdym łykiem widoczny słój na szklanicy. [5]
          Zapach: nic poza chmielem nie wyczuwam [3]
          Smak: Przyjemny, goryczkowy rozpływający się w ustach. Pozostawia niebanalny chmielowy aromat czyniący iż wszystkie kubeczki smakowe mają powody do zadowolenia z faktu iż są zaspokojone. [4.5]
          Wysycenie: Delikatnie gazowne. Wręcz idealnie jak dla tego piwa. [5]
          Opakowanie: Fajna swojska etykieta. PRzedstawia tancującą parę w ludowych strojach. W tle kujawskie pagórkowate pola. [4]
          Uwagi: Zakupione na Chełmżyńskiej przy dawnym danpolu za 2,55. Dla mnie zdecydowanie lepsze niż Dobre.

          Moja ocena: [4.05]

          Dla mnie zdecydowanie lepsze niż Dobre.
          Last edited by zAjkA; 13-11-2007, 23:29.
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty [5]
            Piana: drobnobąbelkowa, dosyć wysoka, dosyć szybko opada [3.5]
            Zapach: bardzo intensywny, słodowy, mocno owocowy, tylko szkoda że zupełnie brakuje chmielu [4]
            Smak: potężnie słodowy, prosto z lodówki taki jakby maślany (diacetyl?), później przechodzi w typowo grudziądzką chlebowość, bardzo treściwy i konkretny, goryczka dopiero w dalekim posmaku po paru sekundach od przełknięcia ale jak już się pojawi to ją czuć [5]
            Wysycenie: dość wysokie ale nieprzesadzone, drobne bąbelki równo maszerują do góry [5]
            Opakowanie: przyzwoite graficznie, napisy nawet z pomysłem, tylko szkoda że nie podaje ekstraktu [4]
            Uwagi: kupione w łódzkim Zofmarze.

            Moja ocena: [4.45]
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Tzw. grudziądzki brudnozłoty . No dobra, bursztynowy, pasowałby nawet mocniejszym piwom. [3.5]
              Piana: Najpierw wysoka, ale szybko opada, zostaje ok. 2 mm i obwódka na szkle. [3.5]
              Zapach: Bardzo przyjemny - goryczka, mocniejszy słód i troszkę drożdży. Taki "nieprzemysłowy" . [4.5]
              Smak: Miła, łagodna, chmielowa goryczka. [4]
              Wysycenie: W porządku, choć ja (prawie) zawsze jestem "niewysycony" . [4.5]
              Opakowanie: Ma być kujawsko, więc jest na bogato - orgia barw. Wszystko jest dopasowane, brak mi tylko info o ekstrakcie. [4]
              Uwagi: Gdyby było o punkt słabsze (procentowo) - idealne piwo na lato. A tak... można je pić cały rok .

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ładny złoty,klarowny [4.5]
                Piana: gęsta i biała,powoli opada tworząc ładny dywan do samego końca [4.5]
                Zapach: nawet intensywny bogato owocowy z lekką nutą chmielową [4]
                Smak: dobra goryczka po kilku łykach robi się naprawdę świetna,dodatkowo lekkie akcenty owocowe [4.5]
                Wysycenie: bardzo drobne bąbelki w kuflu,w gardełku dobre lecz mogło by być trochę większe [4]
                Opakowanie: bardzo fajna etykieta z kontra i krawatką+firmowy kapsel [4.5]
                Uwagi: Zakupione na giełdzie w Katowicach dzięki Ahumbie.Polecam i PZDR

                Moja ocena: [4.3]
                mb WOS

                Comment

                • Jaroslav
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 967

                  #9
                  Fotka tego wybornego piwa:
                  Attached Files

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemno złocisty, bursztynowy [5]
                    Piana: praktycznie istnieje tylko na początku, krzaczasta, szybko opada [2]
                    Zapach: słabo wyczuwalny, to co da sie wyczuć to słodowa woń połączona z miłym chmielowym aroamtem [3.5]
                    Smak: smak nie odchodzi zbyt daleko od zapachu ale na pierwszy plan wybija sie przyjemna goryczka, dobre nachmielenie, słodkie nuty przewijają sie w tle, dośc pełne w smaku, wchodzi przyjemnie [4.5]
                    Wysycenie: ciut bąbelków mniej i byłoby super [4.5]
                    Opakowanie: bardzo ładna etykieta, firmowy kapsel, jak dla mnie wszyskto gra [5]
                    Uwagi: kolejny bardzo miły produkt po który napewno częściej będę sięgać. Zakupione w Joli na Koszykowej

                    Moja ocena: [3.95]
                    Last edited by becik; 20-12-2007, 08:28.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty, ładny. [5]
                      Piana: Jak na piwa z Grudziądza całkiem niezła - przy nalewaniu formuje się okazała, ale gruboziarnista czapa. Opada powoli, w połowie kufla została okazała obrączka z licznymi plamami na piwie. Piana próbowała się nawet osadzać na szkle [4]
                      Zapach: Słodowy, lekko przypalany, z mocno wyczuwalnym kwaskiem, niezbyt przyjemny - moim zdaniem to najsłabszy element tego piwa. [2]
                      Smak: Wyraźnie słodowy, z charakterystyczną grudziądzką "przypaloną" nutką, lekko chlebowy (niestety wydawało mi się, że ten chlebowy smaczek ulatuje z czasem). Goryczka bardzo wyraźna, długo pozostająca na języku, po przełknięciu dobrze wyczuwalny chmiel. [4.5]
                      Wysycenie: W sam raz, piłem dość szybko, więc nie zauważyłem żeby osłabło. [5]
                      Opakowanie: Etykieta mocno kolorowa, ale rzuca się w oczy, kapsel firmowy. Nie ma informacji o ekstrakcie. Całość ładna, ale opakowania od "zwykłych" grudziądzkich bardziej mi się podobają. [4]
                      Uwagi: Sympatyczne piwo, ale raczej dla lubiących piwa z tego browaru. Mi smakuje, ale mogłoby kosztować nieco mniej (ja zapłaciłem 2,70 + kaucja).

                      Moja ocena: [3.6]
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Piana: słabiutka, najpierw musiałem ją wymusić, a później szybko opadła.
                        Kolor: ładny, głęboki, ciemnozłoty.
                        Wysycenie: niskie, za niskie. Stąd też pewnie kłopoty z pianą.
                        Zapach: średni, trochę słodu i trochę takiej sztucznej kwaśności, czyżby E300?
                        Smak: jest słodowość, jest goryczka. Niestety ze względu na zbyt niskie nasycenie CO2 piwo sprawia wrażenie wodnistego. Goryczka nawet dość intensywna, przyjemna, rzadko spotykana w polskich piwach. Słód też ładnie wyczuwalny, gdybyż trochę więcej gazu...
                        Opakowanie: gdyby ta tańcząca para nie wyglądała jak clipart z Corela, to byłoby nieźle. Minus za brak informacji o ekstrakcie oraz za ściemę o żywych drożdżach. Na etykiecie medal za I miejsce na Chmielakach, tylko dlaczego nie napisano, w którym roku. Kapsel wyjątkowej urody.

                        Gdyby wysycenie było wyższe, a piana trwalsza to byłoby bardzo dobre piwo, ścisła krajowa czołówka. A tak, jest tylko przyzwoite.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: zółty, klarowny [4]
                          Piana: wysoka, biała, trwała, pozostał gruby kożuszek [4.5]
                          Zapach: słodowo-chmielowy, intensywny [4]
                          Smak: miód w gębie goryczkaa stonowana smakiem chmielu [4]
                          Wysycenie: drobne bąbelki gazu odywały się przez cały okres konsumpcji [4]
                          Opakowanie: kolorystyka ciekawa, nie pełne informacje o piwie brak ekstraktu, kapsel z logo browaru [3.5]
                          Uwagi: kupione w sklepie internetowym po opłaceniu rachunku dostawa na drugi dzień.

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Lekko bursztynowy. Jak na nasze realia to dość ciemny. Bardzo ładny. Piwo klarowne. [4.5]
                            Piana: Niezbyt duża, niejednorodna. Jedynie trwałość niezłą posiada. [3]
                            Zapach: Słodowo chmielowy, lekko czuć brak pasteryzacji. Niestety nuty „niepasteryzowane” nie tak intensywne jak czasami się spotyka. W ogóle zapach jest mało intensywny. [4]
                            Smak: W smaku również przyjemna słodowość z mocną chmielową nutą. I podobnie, czuć brak pasteryzacji, ale nie tak intensywnie jak powinno być. Przez większość piwa wyczuwałem również wyraźną metaliczność. Na koniec przyjemna chmielowa goryczka. [4]
                            Wysycenie: Wysycenie dobre, dość mocne. Nie trzyma się jednak i z czasem słabnie. [4]
                            Opakowanie: Bardzo ładne etykiety, w takiej wiejskiej stylistyce. Ładna kolorystyka, bardzo staranne wykonanie i brak podobieństw do jakiegokolwiek piwa na rynku. Kapsel nie dopasowany, ale firmowy. Wadą jest brak zawartości ekstraktu i zbytnie podobieństwo z Kujawskim Mocnym Premium. Wadą jest również nie wyeksponowanie braku pasteryzacji. [4.5]
                            Uwagi: Piwo jest dobre, ale mnie bardziej smakowało Grudziądzkie Dobre Piwo Niepasteryzowane. Nuty charakterystyczne dla braku pasteryzacji były intensywniejsze. Kujawskie jest bardziej kliniczne i bliżej Kasztelana Niepasteryzowanego. Niestety.

                            Moja ocena: [3.95]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • babalumek
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1207

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Wyraźnie ciemniejszy niż typowy pils, ładny, jak wzorcowe mocne piwo. [4]
                              Piana: Niestety - po nalaniu intensywna, dość szybko opada i zostają resztki. Powinno być zdecydowanie lepiej... [2]
                              Zapach: Słodowo - chmielowy, intensywny. Aczkolwiek aż... za intensywny jak dla mnie. [4]
                              Smak: Wyraźnie chmielowy plus wyczuwalna goryczka. Naprawdę dobry, stonowany smak - po prostu dobre niepasteryzowane piwo ! [4.5]
                              Wysycenie: Niskie a w zasadzie zerowe. Mi to nie przeszkadza ale mogłoby być wyższe... [3]
                              Opakowanie: Ładna jasna etykieta, ciemna butelka czyli jest całkiem dobrze [4.5]
                              Uwagi: Dobre mocne piwo, choć generalnie za mocnymi nie przepadam... Na pewno warto spróbować !!

                              Moja ocena: [3.975]
                              MRKS Kuźnia Jawor

                              WTS Sparta Wrocław

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎