Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Sulimar, Cornelius Weizen Bier

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Arcie drogi - a gdzież to cudo można nabyć?
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
      Arcie drogi - a gdzież to cudo można nabyć?
      Odpowiem w imieniu Arta, na razie nigdzie, ale niebawem na pewno pojawi się w sklepach. Mi tam smakuje. Określiłabym je jako kompromis między zwolennikami ciemnej pszenicy (ja) a jasnej.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Najmocniejsza strona Corneliusa. Bardzo ładny kolor, który od razu nam mówi, że mamy do czynienia z pszeniczniakiem. [4.5]
        Piana: Element, który najtrudniej ocenić, gdyż załapałem się na 1/3 piwa. Z tego powodu była ona niezbyt gruba, ale nie jest to już usprawiedliwieniem dla szybkiego zniknięcia. [3]
        Zapach: Bardzo słaby aromat, a wręcz prawie nie wyczuwalny zapach. [1.5]
        Smak: Miałem wrażenie, że piję bardzo słabe piwo, które ma góra 2,5 % alkoholu. Nie doszukałem się również żadnych ciekawych nutek smakowych. [3]
        Wysycenie: Trochę za słabe ale nie aż tak bardzo żeby przeszkadzało. [3.5]
        Opakowanie: Prostota bywa ładna, ale w tym przypadku nie popisano się. Żadnych ciekawych elementów graficznych, a zastosowane rozwiązania powodują, że etykieta nie wyróżnia się niczym. [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.55]

        Comment

        • PiwowarAG
          Member
          • 09-2007
          • 54

          #5
          Załapałeś się na 1/3 piwa i dokonujesz oceny piwa. Wg mnie to nie powinieneś dokonywać oceny tego piwa wręcz żadnego piwa. "Jedna trzecia piwa". To jest niesprawiedliwe wobec jakiegokolwiek piwa i tą ocenę powinieneś wycofać. Chce Ci powiedzieć, że to piwo zajęło drugie miejsce na chmielakach mając 4,73 punktu zaraz za Paulanerem 5,16. www.chmielaki.pl wyniki. Na drugi raz zdobądź całe piwo i dokonaj prawdziwej oceny.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Chce Ci powiedzieć, że to piwo zajęło drugie miejsce na chmielakach mając 4,73 punktu zaraz za Paulanerem 5,16. ...
            jak startują trzy piwa w tym jedno rodem z kraju piw pszenicznych tego gatunku i dwa rodzime w tym jedno, które było kompletnie słabe to jakie miejsce mogło zająć ??
            a na chmielakach to niby po całym piwie sędziowie wytrąbili?
            Last edited by e-prezes; 21-09-2007, 19:10.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
              Załapałeś się na 1/3 piwa i dokonujesz oceny piwa. Wg mnie to nie powinieneś dokonywać oceny tego piwa wręcz żadnego piwa. "Jedna trzecia piwa". To jest niesprawiedliwe wobec jakiegokolwiek piwa i tą ocenę powinieneś wycofać. Chce Ci powiedzieć, że to piwo zajęło drugie miejsce na chmielakach mając 4,73 punktu zaraz za Paulanerem 5,16. www.chmielaki.pl wyniki. Na drugi raz zdobądź całe piwo i dokonaj prawdziwej oceny.
              A jaka jest minimalna ilość uprawniająca do dokonania oceny? 0,33l? 0,5l? 1l? A może trzeba kratę obalić? W końcu "dobry smak rodzi się z czasem"
              I jeszcze klasyka zapodam: jak zachwyca, skoro nie zachwyca? Choćby i tysiąc medali zdobyło, to każdy może mieć swoje zdanie. Po drugie Tyskie też medale zdobywało i to w poważniejszych konkursach - i co z tego, skoro nie zachwyca.
              Przyjmij z pokorą tę ocenę, jeżeli jesteś jakoś zaangażowany w produkcję tego piwa, lub z dystansem jeśli Tobie smakuje. De gustibus non est disputandum - my jednak dyskutujemy, ale trzeba trochę wyrozumiałości dla innych zachować.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • PiwowarAG
                Member
                • 09-2007
                • 54

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                jak startują trzy piwa w tym jedno rodem z kraju piw pszenicznych tego gatunku i dwa rodzime w tym jedno, które było kompletnie słabe to jakie miejsce mogło zająć ??
                a na chmielakach to niby po całym piwie sędziowie wytrąbili?
                Nie chodziło mi o miejsce na chmielakach, ale o sposób dokonanej oceny. Ocena z chmielaków miała pokazać, że 13 osób pijąc całe piwo dokonało jakiejś oceny. Kolega zaś dostaje końcówkę piwa i dokonuje oceny, brak wg mnie profesjonalizmu.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Nie uważam siebie za profesjonalistę, ale może dzięki temu nie jestem też taki zadufany w sobie. Nie nazwałbym tego czym zostałem poczęstowany końcówką. Ilość skonsumowanego piwa pozwalała w bardzo dużym stopniu na jego ocenę. Koledze PiwowarowiAG życzę więcej pokory oraz zrozumieniu tego, iż dane piwo nie musi przypaść do gustu każdemu!

                  Comment

                  • Kamień
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 361

                    #10
                    A czy wiadomo ile mniej więcej toto będzie kosztować? PiwowarAG ani chybi wie, może się tą wiedzą podzieli

                    Comment

                    • PiwowarAG
                      Member
                      • 09-2007
                      • 54

                      #11
                      Cena sugerowana 3,49.

                      Comment

                      • pezet
                        Improwizator
                        • 03-2006
                        • 481

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) Ocena z chmielaków miała pokazać, że 13 osób pijąc całe piwo dokonało jakiejś oceny. Kolega zaś dostaje końcówkę piwa i dokonuje oceny, brak wg mnie profesjonalizmu.
                        Właśnie profesjonaliści nie potrzebują wiele żeby dobrze ocenić piwo

                        Zresztą nie wyobrażam sobie tych profesjonalistów z chmielaków oceniających/degustujących w ten sposób piwa z wszystkich kategorii
                        „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                        Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                        Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Jaroslav
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 967

                          #13
                          Lada moment otwarta zostanie strona poświęcona piwu: www.weizen.pl
                          Najprawdopobniej wprowadzona zostanie możliwość zakupu online

                          Comment

                          • Borysko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1144

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
                            Właśnie profesjonaliści nie potrzebują wiele żeby dobrze ocenić piwo
                            Dokładnie, podczas konkursu sędziowie dostają może 1/3 szklanki. I bardzo rzadko zdarza się, by ktoś całość wypił
                            Jak łyk piwa jest niedobry, trudno oczekiwać, że cała szklanka będzie lepsza

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Przelałem z osadem z dna butelki, który to osad ma ciemna barwę. Uzyskałem kolor zdecydowanie w okolicach dunkel weizena, więc za ciemne. [3]
                              Piana: Czapa formuje się całkiem przyjemna, ale za szybko kurczy się do dywanika. [4]
                              Zapach: Średniointensywny, bez najmniejszych wątpliwości czuć, że to pszeniczne w stylu bawarskim. Wg mnie dominują nuty bananowe nad goździkowymi, do tego inne owocowe i zapach drozdżyków. [4]
                              Smak: Odpowiednio treściwe jak na weizena, smak słodowy z posmakami pikantnymi. Delikatna goryczka. Wg mnie dobra średnia dla gatunku. [4]
                              Wysycenie: Wg mnie nieco za niskie - słabo podtrzymuje pianę i nie dosyć szczypie w język. [3.5]
                              Opakowanie: Butelka NRW, ładne etykiety i kiepska kontra. Plus za kapsel z nadrukiem. Zdecydowanie wybija sie ponad polska przeciętność. [4.5]
                              Uwagi: Wypiłem Corneliusa ze smakiem i będę po niego częściej sięgał, jeżeli tylko nadarzy się okazja.

                              Moja ocena: [3.95]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎