Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Opat w Radkowie.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Opat w Radkowie.

    Właśnie wrocławskie "Fakty" podały, że w Radkowie w tamtejszym browarze ruszy znów produkcja piwa. Browarem zainteresowany jest browar Opat z Czech.

    Na początek Radków zostanie centrum dystrybucji, z czasem odremontowany browar zacznie warzyć swoje piwo.

    Najważniejsze decyzje zapadną w ciągu miesiąca.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • Basik
    Senior
    • 06-2006
    • 1308

    #2
    Czy w Radkowie znów będzie się warzyć

    Usłyszałam przed chwilą w Faktach i doczytałam w necie, następujące, wspaniałe wiadomości:



    Może ktoś wie coś więcej na ten temat ??

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Byłem szybszy
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        Coby inni też przeczytali, gdy stronę "wetnie" zamieszczam cały tekst:

        09.08.2008. Browarem, a właściwie tym, co jeszcze z niego zostało, zainteresowane są nie tylko lokalne władze samorządowe, ale również Czesi. Od kilku miesięcy obie strony prowadzą rozmowy na temat reaktywowania w nim działalności piwowarskiej. Produkcja piwa w Radkowie trwała bez mała sto lat, bo aż do lat 90 zeszłego stulecia. I co prawda "Górska Perła" znana była przede wszystkim w nieistniejącym już województwie wałbrzyskim, to swoją renomę miała...

        Dziś powoli zapominamy o prowadzonej tu działalności piwowarskiej, ale sam browar stoi, i co ciekawe, interesują się nim nie tylko władze gminy. Uwagę na niegi zwrócili także właściciele browaru "Opat" w Broumovie.

        Browar w Radkowie to nie tylko budynek, ale również około 1,3 hektara gruntu, przeznaczonego pod budownictwo przemysłowe, parkingi i stację paliw. - Wspólnie z jego właścicielem podjęliśmy inicjatywę reaktywowania produktu lokalnego pod nazwą "Radkowskie Piwo" - informuje burmistrz Jan Bednarczyk. - Od prawie trzech miesięcy prowadzimy rozmowy; gmina jest zaangażowana w przywrócenie działalności piwowarskiej w Radkowie, ale wspólnie z Browarem "Opat" w Broumovie. Odbyło się wiele spotkań z dyrektorem tamtejszego browaru, jest absolutna zgoda.
        Czesi skłonni są przystąpić do wspólnego programu, na bazie którego można by dostać środki na doinwestowanie linii technologicznej "Opata" z jednoczesną adaptacją browaru w Radkowie. W pierwszej fazie byłaby to rozlewnia piwa czeskiego z dystrybucją tutaj, z sukcesywnym przechodzeniem na produkcję piwa metodami tradycyjnymi. W tym miesiącu mają zadecydować, czy podejmą się tego programu, czy nie. Pomysł reaktywacji browaru w Radkowie nie jest nowy. Pojawił się już kilka lat temu, ale najpierw zdławiony został możliwościami dużych browarów, które w ciągu doby są w stanie zarzucić rynek puszkami taniego piwa. Później strona czeska nie była przygotowana do tego zagadnienia. Dziś duże możliwości powodzenia całej inicjatywy dają projekty złożone w ramach Europejskiej Wspólnoty Terytorialnej.

        Źródło: "Browar w zainteresowaniu Czechów" (mm) - Euroregio Glacensis, 07.02.2008
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • Basik
          Senior
          • 06-2006
          • 1308

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Byłem szybszy
          Przyznaję, gdy pisałeś ja zaczęłam tworzyć post, ale szukałam jeszcze w necie dodatkowych info. Dopiero jak odświeżyłam wyszło, że jednak nie podzielę się jako pierwsza tym newsem Było to dla mnie ważne bo uwielbiam Radków i okolice
          Chyba musimy poprosić Arta, jak zaproponowałeś, o połączenie tematu i potraktujmy go jako wspólny
          Last edited by Basik; 11-02-2008, 18:37.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba musimy poprosić Arta, jak zaproponowałeś, o połączenie tematu i potraktujmy go jako wspólny

            To niech pozostanie mój tytuł i bedzie git
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              We wrześniu warzyliśmy w pobliskiej Pstrążnej, to chyba przypomnieliśmy komuś, że piwo może mieć duszę.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #8
                Wart Pac pałaca
                Pamiętam radkowskie piwo (1990 - wtedy już tylko z beczki) - nie zachwycało smakiem (ani zapachem ). W Górach Stołowych panował wtedy Wrocławski Full niepasteryzowany.
                A i broumowskie wyroby (moim skromnym zdaniem) w chwili obecnej do ekstraklasy nie należą.
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Niech się reaktywują,może akurat będzie to udany powrót
                  Co do smaku piwa z Radkowa,to powiem ,że mnie i koledze smakowało(beczkowe)bardziej niż Full z Wrocławia,chociaż zdecydowana większość zamawiała piwo ze stolicy Zdolnego Śląska.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • piokl13
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 946

                    #10
                    Ja pamiętam, że mówiło się na nie jakoś "Zemsta Radkowa". Kwasiżur straszny był.

                    Comment

                    • Basik
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1308

                      #11
                      Ojej, widzę, że kiepsko oceniacie to piwko . Ja niestety nie miałam okazji go spróbować, mimo że do Radkowa jeżdżę dosyć regularnie. W każdym razie życzę temu miejscu, z pożytkiem dla nas wszystkich, udanego restartu

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja pamiętam, że mówiło się na nie jakoś "Zemsta Radkowa". Kwasiżur straszny był.

                        Zemsta to była ale Krotoszyna. Tak w Miliczu mówilismy
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Na Dolnym Śląsku "zemst" było kilka - Słupska, Elbląga i Jędrzejowa.

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na Dolnym Śląsku "zemst" było kilka - Słupska, Elbląga i Jędrzejowa.
                            Czyżby Grybów na Dolny Śląsk nie docierał?
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • mapajak
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1187

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na Dolnym Śląsku "zemst" było kilka - Słupska, Elbląga i Jędrzejowa.
                              W Dębicy mieliśmy "Zemstę Igloopolu" - piwo okocimskie rozlewane przez Rozlewnię Piwa Igloopol. Jak sięgam pamięcią, wcale nie było złe. O niebo lepsze od wszystkich dzisiejszych wyrobów z Brzeska, łacznie z flagowym Carlsbergiem na czele.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎