Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    BOSS, Lubuskie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Ekstrakt 13,1%, alkohol 6,2%.
    Butelka 0,5.
    Piany niemal brak.
    Barwa ładna jasnobursztynowa.
    W smaku słodowe z leciutką słodkawością i niezbyt silną, ale wyrażną goryczką z niewielkimi jakby ziołowymi nutami. Po kilku łykach pojawia się lekki kwasek, wprawdzie niezbyt natrętny, ale jednak przeszkadza i psuje pierwsze raczej pozytywne wrażenie.
    Mimo mankamentów piwo znośne i chyba najsmaczniejsze z jasnej oferty browaru.
    Attached Files

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      czy to piwo jest niepasteryzowane?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • KULI
        ********
        • 10-2002
        • 197

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        czy to piwo jest niepasteryzowane?
        Kilka razy wnikliwie obejrzałem etykietę i nic poza stosunkowo krótkim terminem przydatności do spożycia tego nie sugeruje. A i co do tego terminu pewnym być nie mogę, bo założyłem, że jest to bardzo świeży wyrób, a termin był chyba w okolicach połowy października. Co do smaku to się nie wypowiem bo ogólnie jasne wyroby Witnicy są dalekie od moich oczekiwań i ten wyrób nie wpływa jakoś szczególnie na zmianę mojej opinii, ale zamierzam podejść do tego wyrobu raz jeszcze

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złotobursztynowy, przyjemna klasyka. [4]
          Piana: Była dość rzadka, na ok. 1 cm wysokości, po kilku minutach został cienki kożuszek. [3]
          Zapach: Słodowy, niezbyt mocny, nuty kwiatowo-owocowe... [3.5]
          Smak: Na początku nieco tępa goryczka, znów nuty kwiatowe, później pojawia się słód i lekki akcent (chyba) chlebowy. [3.5]
          Wysycenie: W porządku, przyjemnie musuje (i masuje) podniebienie. [3.5]
          Opakowanie: Dosyć ładne, proste, w eko-stylu. Motyw jęczmiennych kłosów i szyszek chmielu. Prawie pełne info (minus za brak jednoznacznej informacji o pasteryzacji). Szkoda i minus kolejny za goły kapsel (choć z datą przydatności, której na kontrze nie wycięto). Charakterystyczne. [3.5]
          Uwagi: Piłem symultanicznie z "Ciechanem Wybornym"...
          Cóż, Boss to jednak chyba przede wszystkim porter .

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłocisty, klarowne [4]
            Piana: przy nalewaniu obfita, buzująca, drobna i gęsta, niestety szybciutko opada [3.5]
            Zapach: słabo wyczuwalny ale przyjemny chmielowy zapach połączony z zapachem słodowego zacieru [4]
            Smak: w smaku dość płytkawe, wodniste, lekka goryczka, w tle słodowe nutki, nieznacznie szczypie w język i podniebienie [3.5]
            Wysycenie: moim zdaniem jest go zbyt wiele [3.5]
            Opakowanie: jak na zdjęciu powyżej, mi się podoba, brak dedykowanego kapsla [4.5]
            Uwagi: dobre ale bez szczególnej rewelacji

            Moja ocena: [3.75]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • remi3
              Member
              • 07-2008
              • 31

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przyjemny, bursztynowy [4]
              Piana: Praktycznie jej nie ma [2]
              Zapach: Niezbyt mocny, za to przyjemny, nieco słodowy [4]
              Smak: Lekko słodkawe, ale przyjemne i ciekawe.Goryczka też jest , nieco schowana, ale po chwili się ujawnia i przyjemnie dopełnia smaku [4.5]
              Wysycenie: Stosunkowo mocne, ale przez to dobrze komponuje sie ze smakiem. [4]
              Opakowanie: Przyjemne, bliskie natury. Kłosyjęczmienia i chmiel. [4]
              Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie smakiem. Piwo chyba niepasteryzowane. Butelka bezzwrotna.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Przy ekstrakcie 13 powinien być jednak ciut ciemniejszy. [4]
                Piana: Zanika zupełnie chwilę po nalaniu. Wcześniej drobna, średnioobfita. [2.5]
                Zapach: Przyjemny, dość intensywny. Kwiatowo-chlebowy. [4.5]
                Smak: Odzwierciedlenie zapachu czyli mocno kwiatowy, słodowy (wręcz lekko słodkawy). Wyczuwalne nutki chlebowe. Swieże, tak jak niepasteryzowane. Brakuje mi tu jednak goryczki. [4]
                Wysycenie: Bez zarzutu. W rozsądnym czasie nie ulega wygazowaniu. [5]
                Opakowanie: Koncepcja etykiety odmienna od standardu piw jasnych i dobrze, bo to wyróżniające się piwo. Podoba mi się stworzenie nowej kategorii. Są "piwa jasne pełne", "piwa jasne pasteryzowane". To jest "piwo jasne naturalne" [4]
                Uwagi: Z przyjemnością witam kolejne ciekawe, smaczne piwo na rynku. Ale taka mała dygresja - chciałbym żeby każdy warszawski sklep oferujący lubuskie miał też niepasteryzowanego Konstancina. Ot, taki lokalny patriotyzm.

                Moja ocena: [4.075]
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • CZESIO
                  Junior
                  • 10-2008
                  • 1

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KULI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kilka razy wnikliwie obejrzałem etykietę i nic poza stosunkowo krótkim terminem przydatności do spożycia tego nie sugeruje. A i co do tego terminu pewnym być nie mogę, bo założyłem, że jest to bardzo świeży wyrób, a termin był chyba w okolicach połowy października. Co do smaku to się nie wypowiem bo ogólnie jasne wyroby Witnicy są dalekie od moich oczekiwań i ten wyrób nie wpływa jakoś szczególnie na zmianę mojej opinii, ale zamierzam podejść do tego wyrobu raz jeszcze
                  Na stronie browaru widnieje informacja,że jest to piwo niepasteryzowane z 5-cio tygodniowym okresem trwałości.
                  Brak informacji na etykiecie to kolejny sposób na dezinformację klienta.
                  Czyżby pojawił się już w BOSSie nowy inwestor o czym wspominał Prezes ?

                  Comment

                  • HubertJ
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 188

                    #10
                    Nabyłem dzisiaj drogą kupna. Jestem zachwycony lokalnym piwem. Jasne piwa z BOSSa nigdy nie należały do moich ulubionych, ale tutaj jest naprawdę nieźle. Bardzo przyjemnie wypełnia kubki smakowe, choć początkowy zapach nie jest zbyt zachęcający.

                    Mam nadzieję, że BOSS odrzuci pasteryzację w następnych pozycjach, może jakieś ciemne...

                    Zakupione za 1,99 zł (!) w 0.5 litrowej butelce w gorzowskim Piotrze i Pawle.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zakupione za 1,99 zł (!) w 0.5 litrowej butelce w gorzowskim Piotrze i Pawle.
                      Niektórzy się nie nauczą.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10836

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niektórzy się nie nauczą.
                        Co, za drogo?
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Co, za drogo?
                          Wprost przeciwnie. I to w PiP? Gdyby to był jakiś wiejski sklepik, to jeszcze bym zrozumiał.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Kamień
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 361

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Głębokie złoto. Wygląda znakomicie i apetycznie. [5]
                            Piana: Nie za wysoka, średnioziarnista. Dosyć szybko opada i zostają po niej tylko resztki. [2.5]
                            Zapach: Dość przyjemny, typowy. Zbożowa słodowość i lekko cytrusowa chmielowość. [4.5]
                            Smak: Pełny, dosyć treściwy, na pierwszym planie zbożowy, słodowy posmak, dalej nieco chmielu i łagodna nuta alkoholowa. Słodowość jest dosyć wyraźnie słodkawa ( mi kojarzy się z niedojrzałym ziarnem ) i dlatego głęboko żałuję, że aromat chmielowy jest tak nieśmiały. Nie jestem ortodoksyjnym wielbicielem mocno goryczkowych piw, ale szkoda, że piwowarz w Witnicy nie zdecydiwali się sypnąć chmielem nieco szczodrzej. [4]
                            Wysycenie: Umiarkowane, odpowiednie. I dzięi temu z każdym kolejnym łykiem ma się ochotę na więcej. [5]
                            Opakowanie: W podobnym klimacie jak pojawiające się ostatnio piwa niepasteryzowane - jest sielsko, naturalnie i dość skromnie. W kontekście słabego nachmielenia te dyndające szyszeczki chmielowe wyglądają dość... paradoksalnie. Mimo to i tak mnie przekonuje. Na połce lub w lodówce prezentuje się nieźle. Nie zniechęca do zakupu. Podany jest ekstrakt, ale nie ma słowa o pasteryzacji. [4]
                            Uwagi: Kupione w Zofmarze za... ech, nawet nie wiem ile kosztuje
                            Ma wyrzszy ekstrakt niż Wyborny Ciechan i przekłada się to na pełniejszy smak. Lubię takie słodowo-zbożowe nutki, trafiają się takie w Naturalnym z Gościszewa ( o ile akurat trafi się jakiś przyzwoity egzemplarz ). Jest to smaczne piwo i już wiem, że będę po nie sięgał. Jeśli goryczka nieco sie poprawi to będziemy miec doczynienia z naprawde zacnym piwem

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              czy na waszych butelkach też był kapsel z jakimś śmiesznym obrazkiem bądź znaczkiem? u mnie na kapslu widniało pomarańczowe serce a od spodu istnieje jakis napis bodajże po litewsku.
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎