Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Gobin Mocne (PGH)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Jurand, Gobin Mocne (PGH)

    Piwo uwarzone przez BWM (czyli Browary Warmińsko-Mazurskie, ale bez "Juranda" w nazwie) dla jakiejś firmy PGH, nie wiadomo skąd.

    Alkoholu do 7%, ekstraktu 14,1%, typowa butelka 0,5 litra. Zakupione niedawno w Gdyni, w małym lokalu tuz koło stacji Gdynia Główna Osobowa.

    Piana, barwa, gaz - w normie. Zapach - wyraźny alkoholowy. Smak gorzki, bardzo niedobry. Nie dałem rady wypić.
  • NoLeafClover
    Senior
    • 09-2001
    • 449

    #2
    Jak spotkacie się z tym piwem to nie kupujcie. Taka moja rada. Ja wypiłem ale wykręcało mi buziuchnę że ach.....
    Totalne dno dna.
    Attached Files
    NoLeafClover

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Ja kiedyś trafiłem jeden gobin ale to pewnie był inny bo etykieta jest zielona.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #4
        Z zieloną etykietą jest Gobin jasny pełny .

        Comment

        • Piwofil
          Senior
          • 01-2002
          • 907

          #5
          Dziś piłem Gobina z identyczną etykietą, ale wyprodukowanego w browarze Hetman w Krasnymstawie.
          Niestety zmiana producenta nie poprawiła zbytnio smaku, było po prostu ochydne. Dopić dałem rade, ale z trudem, na szczęście etykietka juz odklejona.
          Zarzuty:
          Piana zerowa, a w smaku mocne i niedobre, ciężkie, pare minut po wypiciu miałem wrażenie że zaraz je całe zwróce, na szczęscie mi przeszło, ale dawno już nie piłem takiego piwa. Jade na koncert zaraz pić coś znośnego
          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            szczerze mówiąć nie spodziewałem sie pozytywnego smaku po wczesniejszych postach ale co tam, raz sie zyję, zakupione piwko za 2 zł w małym sklepiku na Marszałkowskiej, pianka dobra, utrzymujesię dość długo, dobrze nagazowane, w smaku zbyt wyczuwalny alkohol ale w sumie przejdzie, w smaku miłe zaskoczenie, nie jest złe, dobrze wyczuwalna goryczka, pozostawiam miłe wrażenia, ogólna ocena 4 (ART, czemu nie ma tego piwka w spisie Juranda?)
            Rok temu piłem Gobina kupionego na stacji benzynowej w Rawie Mazowieckiej, tamten a ten to są zupełnie dwa rózne piwa, oczywiście dla tego na +
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              został właśnie dodany. zerknij na swój egzemplarz czy nie pochodził przypadkiem z Namysłowa.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                ART napisał(a)
                został właśnie dodany. zerknij na swój egzemplarz czy nie pochodził przypadkiem z Namysłowa.

                Albo z Krajana

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  napewno Olsztyn, na kontretykiecie jest napisane: Producent BWM Olsztyn (...)
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    w poście wyzej jest mój opis, szkoda tego postu...

                    Moja ocena: [3.725]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #11
                      Ja dziś kupiłem o trochę innych parametrach ekstr.13.8%,alk.do 6.8%obj.
                      Jedyny plus to piana ładna zbita i nawet długo się utrzymała,zapach jakby wody z mydlinami,smak taki sam-dodatkowo lekko słodkawy.Gazu prawie zero.No nie co tu opisywać- Gorący apel:nie zbliżać się na odległość możliwości otworzenia butelki!Grozi uszkodzeniem kubków smakowych i nie tylko.Będę miał kłopot co wpisać w dzienniku;zlewik też niechętnie to coś przyjął


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • sponsor
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 132

                        #12
                        Albo się kompletnie nie znam albo trafiłem wyjątkowy egzemplarz ale piwko było całkiem znośne. Pianka od początku do końca, smak całkiem niezły (bez nadmiaru alkoholu). Najgorszym elementem w całości był zapach, którego prawie nie było. Zakupione w Gdyni za 2,50, puszka (może była z recyclingu po jakims dobrym piwku i to wpłynęło pozytywnie na walory wyrobu ).
                        Tres Piwowares

                        Comment

                        • Bekiesz
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 140

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor dość ciemny,adekwatny do rodzaju piwa. [4]
                          Piana: Poczatkowo dość obfita,zwarta i drobnopęcherzykowa.Niestety,szybko zredukowala się do rozmiarów 3 mm kożuszka. [3]
                          Zapach: Wali po nozdrzach jakąś chemią.Dopiero po dłuższym wysiłku daje się wyczuć nieco słodu. [2]
                          Smak: Znów chemiczny,nieprzyjemny smak.Ponadto alkohol i stęchlizna.Dno i dwa metry mułu! [1]
                          Wysycenie: Słabe,duże bąble z rzadka unoszą się do góry.Wystarcza tego "wysycenia"mniej wiecej do połowy wypicia kufla.Potem-nic. [2]
                          Opakowanie: Butelka sfatygowana i podejrzewam że źle umyta.Brązowo-czerwona etykieta w stylu PGH,brak inf. o ekstrakcie,kapsel zwykły złoty. [1.5]
                          Uwagi: Gdy przeczytałem poprzednie opinie o tym wynalazku,mina Mi się nieco wydłużyla,ale dla dobra nauki...,niestety totalna porażka.Nie pić! Omijać szerokim łukiem!
                          Można to kupic(tylko po co) w Hali Marymonckiej w Warszawie(2.05zł/0.5l).

                          Moja ocena: [1.775]
                          Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎