Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Zwierzyńcu - przygotowanie petycji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    Browar w Zwierzyńcu - przygotowanie petycji

    Kontakt z posłem Sławomirem Zawiślakiem nawiązany.

    - Poseł jest żywo zainteresowany współpracą z forumowaiczami browar.biz
    - Kishar najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu wybiera się do Zamościa na rozmowy
    - W przyszłym miesiącu sprawą dzierżawy browaru zwierzynieckiego ma zająć się Najwyższa Izba Kontroli

    Ze strony posła Zawiślaka jest propozycja abyśmy napisali dwa pisma:
    1) list do zarządu spółki Perła Browary Lubelskie S.A., w którym wyrażamy swoje negatywne zdanie na temat zaprzestania przemysłowej produkcji piwa w browarze w Zwierzyńcu.
    2) list poparcia dla pracowników browaru w Zwierzyńcu w ich walce o wznowienie przemysłowej produkcji piwa w Zwierzyńcu.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
    1) list do zarządu spółki Perła Browary Lubelskie S.A., w którym wyrażamy swoje negatywne zdanie na temat zaprzestania przemysłowej produkcji piwa w browarze w Zwierzyńcu.
    2) list poparcia dla pracowników browaru w Zwierzyńcu w ich walce o wznowienie przemysłowej produkcji piwa w Zwierzyńcu.
    OK, czy to może być za pośrednictwem zaproponowanego przeze mnie medium?
    petycje.pl réunit des informations et annonces. Nous espérons que vous y trouverez les informations que vous recherchez !


    Bo jeśli to mają być podpisy ręczne, to za wiele nie zdziałamy w ciągu tak krótkiego czasu.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #3
      Jeżeli nie ma nikt nic przeciwko to Bractwo Piwne również może uczestniczyć w akcji.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        a może by Palikota zainteresować Zwierzyńcem - kase ma, z tamtych stron pochodzi, w branży alkoholowej ma doświadczenie...
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • tomek35
          Senior
          • 02-2007
          • 497

          #5
          Pali-kot w Zwierzyńcu, ciekawy eksperyment

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            #6
            A czy działania w ramach jakiejkolwiek sprawiedliwości, nie powinny się zacząć od zwrócenia ukradzionej przez komunistów własności prawowitym właścicielom ? Potomkowie właścicieli browaru w Zwierzyńcu starają się o zwrot swojej własności, który do nich należał przed wojną, a teraz toczy się tylko przepychanka między paserami a złodziejami tychże własności ukradzionymi za komuny.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Już dawno (tzn wiele postów powyzej) ten fakt zauważyłem i wyraziłem w postaci postu. Masz całkowitą rację Emes.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Według mnie:
                1. Jak najbardziej możemy wykorzystać stronę www.petycje.pl . I czy Marusiu jesteś na niej zalogowana wiesz jak korzystać ??
                2. Włączenie się Bractwa Piwnego będzie na pewno korzystne.
                3. Poseł Palikot pochodzi z Bilgoraja, z biznesu alkoholowego się wycofał a do Zwierzyńca nie mógł by wejść nawet jakby chciał bo przecież jest posłem.
                4. Oczywiście, że zwrot byłym właścicielom był by najlepszym rozwiązaniem.
                5. No i wracając do pierwszego posta Pankracego ma ktoś jakieś pomysły na te dwa pisma ??

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Nie, nie jestem zalogowana, ale jak korzystać jest na pewno pięknie opisane Znam tę stronę, bo mi Slavoy podesłał do podpisu petycję w sprawie koncertu AC/DC w Polsce

                  Co do projektu pisma, to od razu mówię, że ja się nim na pewno nie zajmę - mam Warsztaty obecnie na karku, nie mówiąc o innych sprawach
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    #10
                    Dostałem propozycję żeby wykorzystać do stworzenia petycji engine z Piweczko.org.
                    Według autora ta baza danych do petycji jest zgłoszona i zarejestrowana w GIODO.

                    A odnośnie spotkania z posłem Zawiślakiem. Kishar wybiera się na nie w środę.
                    Last edited by Pankracy; 09-03-2009, 16:12.

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2768

                      #11
                      Kishar poprosił mnie abym zamieścił propozycję na tekst petycji.

                      Do: Zarządu spółki Perła – Browary Lubelskie S. A. z siedzibą w Lublinie
                      ul. Bernardyńska 15
                      20-950 Lublin

                      LIST PROTESTACYJNY

                      Od wielu miesięcy My polscy prosumenci i koneserzy piwa śledzimy na bieżąco wiadomości dotyczące sytuacji browaru w Zwierzyńcu. Niepokoi nas polityka zarządu spółki Perła – Browary Lubelskie S. A., której celem jest zaprzestanie warzenia piwa w skali przemysłowej w wyżej wymienionym zakładzie.

                      Zarządzane przez Państwa przedsiębiorstwo chlubi się, że jest producentem regionalnym, któremu zależy na zachowaniu tradycyjnej produkcji zgodnej ze sztuką piwowarską. Tymczasem Państwa działania z ostatnich kilku miesięcy wskazują, że wcale tak nie jest, gdyż swoim postępowaniem wobec zakładu w Zwierzyńcu niszczą Państwo jeden z niewielu pozostałych regionalnych i stosujących tradycyjne metody zakładów piwowarskich. A wstrzymanie produkcji w Zwierzyńcu w 2008 roku wskazuje, że nie zależy Państwu wcale na marce Zwierzyniec Pils, której produkcja do tej pory była ściśle kojarzona i związana ze Zwierzyńcem.

                      Proponują Państwo utworzenie w Zwierzyńcu muzeum i browaru restauracyjnego. Zgadzamy się, że browar powinien być dostępny dla szerszego grona turystów. Że powinno się edukować społeczeństwo i uczyć go na czym polegają sekrety piwa, piwowarstwa oraz kultura piwa. Nie jest to jednak do końca to czego My polscy prosumenci i koneserzy piwa oczekujemy. Nie chcemy bowiem, żeby tworzono coś nowego jednocześnie niszcząc historię, którą jest ponad dwustuletnia produkcja przemysłowa piwa w Zwierzyńcu. A także niszcząc symbol jakim była dla naszego środowiska nietypowa butelka stosowana przez browar zwierzyniecki zwana popularnie „szpilką” lub „hand-granatem”. Nie interesuje nas minibrowar w Zwierzyńcu, który będzie charakteryzował się brakiem dystrybucji poza browarnianą restaurację i niewielką ilością warzonego piwa. Zależy nam bardziej na większej dostępności na rynku polskim skarbu Zamojszczyzny jakim jest piwo butelkowane Zwierzyniec Pils z browaru w Zwierzyńcu.

                      Dlatego My polscy prosumenci i koneserzy piwa zrzeszeni wokół portalów internetowych: Browar.biz, Piweczko.org oraz członkowie Bractwa Piwnego, które jest ogólnopolską organizacją konsumentów piwa reprezentującą Polskę w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa EBCU protestujemy przeciwko zaprzestaniu warzenia piwa w skali przemysłowej w jednym z najstarszych i zarazem zachowującym tradycyjne metody produkcyjne browarów w naszym kraju jakim jest browar w Zwierzyńcu.

                      Niżej podpisani

                      Sympatycy, członkowie portalu internetowego Browar.biz; sympatycy, członkowie portalu internetowego Piweczko.org; członkowie Bractwa Piwnego - Towarzystwa Kultury Piwa oraz wszyscy Ci którym zależy na zachowaniu w browarze w Zwierzyńcu warzenia piwa w skali przemysłowej.

                      Podpisy
                      Jakieś uwagi (korekta wychwyconych błędów)? Propozycje?
                      Last edited by Pankracy; 10-03-2009, 19:35.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Źle, że zamieściłeś petycję jako cytat, bo nie można się odnieść do konkretnych zapisów.
                        Lećmy jednak po kolei:
                        1. Ja się bardzo cieszę, że spopularyzowany przeze mnie prosument tak się przyjął, ale powtarzane kilkukrotnie "prosumenci i koneserzy piwa" brzmi co najmniej pretensjonalnie.
                        2 W wątku o muzeum warto by podkreślić, że tylko muzeum przy funkcjonującym i warzącym tradycyjnymi metodami browarze będzie mogło podkreślić wyjątkowość Zwierzyńca. Przekształcenie go w jeden z wielu browarów restauracyjnych tę wyjątkowość zniszczy.
                        3. Nie można protestować przeciwko zniknięciu butelki, bo wyglądamy co najmniej śmiesznie. Tak jakby kształt butelki był ważniejszy niż samo piwo. Zamiast "szpilka" i "handgranat" lepiej napisać o charakterystycznej butelce.
                        4. Dodać coś o unikalności browaru i napisać, że może on być atutem Perły, a nie kulą u nogi.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Do uwag - słusznych wg mnie - Kopyra, dodam tylko, że "My" z wielkiej litery to jakoś tak nie bardzo.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pankracy zaproponował, żebym napisał swoją wersję petycji. Jednak tego nie zrobię. Z dwóch powodów: po pierwsze mi się nie chce, a po drugie nie mam wewnętrznego przekonania, że pisanie petycji coś da.
                            Natomiast w miarę możliwości skrytykuję konstruktywnie inne propozycje.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              A wstrzymanie produkcji w Zwierzyńcu w 2008 roku wskazuje, że nie zależy Państwu wcale na marce Zwierzyniec Pils, której produkcja do tej pory była ściśle kojarzona i związana ze Zwierzyńcem. - to zdanie nie ma sensu, akurat na marce im raczej zależy.

                              I kosmetyka:

                              1) polscy prosumenci i koneserzy piwa > to trzeba w przecinki ująć, no i zdecydowanie "my" zamiast "My", jak pisała Marusia.

                              2) Tymczasem Państwa działania z ostatnich kilku miesięcy wskazują, że wcale tak nie jest > Tymczasem Państwa działania z ostatnich kilku miesięcy zdają się temu przeczyć

                              3) edukować społeczeństwo i uczyć go na czym > edukować społeczeństwo i uczyć je, na czym

                              4) żeby tworzono coś nowego jednocześnie niszcząc historię > żeby tworzono coś nowego, jednocześnie niszcząc historię

                              5) niszcząc symbol jakim była > niszcząc symbol, jakim była

                              6) skarbu Zamojszczyzny jakim jest piwo > skarbu Zamojszczyzny, jakim jest piwo

                              7) w naszym kraju jakim jest browar w Zwierzyńcu > w naszym kraju, jakim jest browar w Zwierzyńcu

                              8) wokół portalów internetowych: Browar.biz, Piweczko.org oraz członkowie Bractwa Piwnego, które jest ogólnopolską organizacją konsumentów piwa reprezentującą Polskę w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa EBCU protestujemy > wokół portalów internetowych Browar.biz i Piweczko.org oraz członkowie Bractwa Piwnego, które jest ogólnopolską organizacją konsumentów piwa reprezentującą Polskę w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa EBCU, protestujemy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎