Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Maćkowe Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    Sulimar, Maćkowe Miodowe

    Alkohol 6.o%, innych danych brak.
    Piwo bardzo przeciętne jak na swój gatunek. Jakoś ten miód nie może się przebić w smaku.
    Dla mnie nadal najlepsze jest Miodowe Ciechana.
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomkowy, mętne, dla miodowe powinno byc ciemniejsze [3]
    Piana: dość obfita przy nalewaniu, po kilku minutach jest ok. 2cm kożuszek, średnie pęcherze, nie osadza się na szkle [3]
    Zapach: jakiś dziwny, ciężko mi to określić jaki, w oddali da się wyczuć lekki zapach miodu, dominuje jednak jakiś zbożowy zapach, podobny może do sfermentowanego słodu, ale zepsutego słodu [3]
    Smak: nie jest złe ja na miodowe, czuć miód, który nie jest nachalny, raczej wytrawny niż słodki, może przez to, że gorycz w tym piwie dusi miodowy smak, piwo sprawia wrażenie rozwodnionego, rzadkiego [3.5]
    Wysycenie: zbyt dużo, szczypanie w język, ostre w smaku [4]
    Opakowanie: ciekawa etykieta, rzucająca sie w oczy, brak firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Ogólnie złe nie jest, jednak nie jest to mój smak. Wypić wypiję, ale bez smaku

    Moja ocena: [3.325]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Minimalnie mętne, za jasne. [3.5]
      Piana: Dość wysoka, ale stosunkowo szybko opada i nei zostawia śladów na ściankach. [3]
      Zapach: Czuć miód i odrobinę toffi, ale towarzyszy temu nieprzyjemna ziarnista nuta, trochę przypominająca piwa z Grudziądza. O tym chyba pisał Becik. [3.5]
      Smak: Tu też jest ta nieprzyjemna ziarnistość i lekka kwaskowatość. Goryczka nie przeszkadza mi aż tak jak Becikowi, ale odnoszę wrażenie, że gdyby nie dodatek miodu, to piwo byłoby strasznie płaskie w smaku. Z miodem pije się jednak przyjemnie. [4]
      Wysycenie: Za wysokie. [4]
      Opakowanie: Etykieta bardzo przyjemna, ma mój ulubiony motyw rysowanego krajobrazu. Minus za czarny kapsel, poza tym kontra aż się prosi o więcej informacji na temat tego piwa. [4]
      Uwagi: Kupione w Warszawie w blaszaku na Broniewskiego.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • somelier
        Junior
        • 10-2009
        • 4

        #4
        Piwo Maćkowe

        Jakiś czas temu na rynku pojawiło się nowe piwo z gatunku miodowych - Piwo Maćkowe. Początkowo myślałem, że to kolejna średnio udana kopia Ciechana,ale po spróbowaniu odniosłem jednak inne wrażenie. Piwo na początku stwarza wrażenie słabego, ale jakby nie patrzył ma 6%. W dodatku jak zapewnia producent na swojej stronie jest przygotowywane na bazie prawdziwego miodu, co nie oznacza (ku mojemu zdziwieniu), że musi być bardzo słodkie. Mówiąc ogólnie, według mnie to całkiem niezła alternatywa dla tego typu piw, ale chciałbym wiedzieć, co wy o tym sądzicie i gdzie spotkaliście sie z tym piwem(wiem tylko tyle, że na 100% jest dostępne w sklepie Rodzinka bis).

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          O! To jeden termin z niedawno obśmianego artykułu w prasówce mamy wyjaśniony. To chyba jest ten buzz marketing, czyli marketing szeptany, tudzież szemrany.

          Comment

          • somelier
            Junior
            • 10-2009
            • 4

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jak na miodowe jest dość jasne, ale mi się to podoba. [4]
            Piana: Początkowo bardzo duża, ale z czasem opada. Plus za nie przyleganie do ścianki. [3.5]
            Zapach: Wycuwalna jest woń miodu, niestety równie intensywnie czuć nutę jakiś zbóż(nie wiem dokładnie co to jest) [3.5]
            Smak: Piwo jest delikatne w smaku i mniej słodkie w stosunku do konkurencji. Smak miodu jest wyczuwalny, ale nie w nachalny sposób. [4]
            Wysycenie: Według mnie odrobinę za duże. [3]
            Opakowanie: Bardzo oryginalne i przyjemne dla oka. [4]
            Uwagi: Piwo ostatnio widziałem w Warszawie na mokotowie w sklepie Rodzinka bis.

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • somelier
              Junior
              • 10-2009
              • 4

              #7
              Widzę, że na tym forum mam doczynienia nie tylko z wyrafinowanymi smakoszami piwa, ale także ze specjalistami od marketingu. A tak poważnie mówiąc nie wiem o co ci chodzi i co chciałeś osiągnąć swoim postem, ale ja podobnie jak wielu innych użytkowników chciałem jedynie przedstawić swoją opinię i także czegoś się dowiedzieć.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Niczego nie chciałem osiągnąć, wyraziłem jedynie swoje podejrzenie. 1 post, pusty profil, na dzień dobry przedstawienie zalet piwa na tle konkurencji - składa się w całość widywaną na forum raz na jakiś czas. Zresztą sam zobaczysz - jeśli będziesz tu regularnie wpadał jak "wielu innych użytkowników".

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  temat już jest, poszukaj wcześniej kolego niż zarzucisz nowy wątek
                  Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Nie łam się Some-Liar - udowodnij że Żą się myli - opisz równie entuzjastycznie Miodowego Ciechana!
                    Zresztą prawie nie było widać... Taki tam szepcik...

                    edit To też Ty Liar?
                    Last edited by Seta; 13-10-2009, 20:31.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      edit To też Ty Liar?
                      ależ skąd , jak mogłeś Seta nawet pomyśleć o tym
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • remi3
                        Member
                        • 07-2008
                        • 31

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie łam się Some-Liar - udowodnij że Żą się myli - opisz równie entuzjastycznie Miodowego Ciechana!
                        Zresztą prawie nie było widać... Taki tam szepcik...

                        edit To też Ty Liar?

                        Dobre z tym sm32 studio.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Lekko opalizujący, jasnozłoty. [4]
                          Piana: Na początku na 2-3 cm, po chwili ZERO. [2.5]
                          Zapach: Kwaskowato-miodowy, dość przyjemny. [3.5]
                          Smak: Słodkawo-miodowy, pytanie, co to za mjut? Nieco za słodkie, ale da się wypić. [3]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie, tutaj pasuje. [4]
                          Opakowanie: Jakaś brudnobeżowa, jakby postarzona albo opalona etykieta, mało czytelna. Czarny goły kapsel. [3]
                          Uwagi: Wypite dla spróbowania i już.

                          Moja ocena: [3.225]

                          Comment

                          • AYC
                            Member
                            • 11-2009
                            • 51

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, prawie klarowny. [4]
                            Piana: Na początku rośnie bardzo duża, z czasem maleje ale mimo wszystko jest spora, gruboziarnista. [4.5]
                            Zapach: Miód i ... zboże? Dla mnie idealny. [5]
                            Smak: Na początku miód, lekka kwaskowość a potem pojawia sie goryczka. Dla mnie super, bede wracać do tego piwa. [4.5]
                            Wysycenie: Może troszke za wysokie ale mi akurat takie pasuje. [4]
                            Opakowanie: Ciekawa stylistyka, dworek szlachecki? Wszystkie info podane, jest ekstrakt, minus za czarny kapsel. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.625]

                            Comment

                            • AYC
                              Member
                              • 11-2009
                              • 51

                              #15
                              I jeszcze fotka:
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎