Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    Browar na Jurze, Zawiercie Miodowe

    Pił ktoś już to?Jakieś wrażenia?W Szynku mają beczkę ale jeszcze nie jest podpięta.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
  • Ciupaga
    Member
    • 10-2008
    • 79

    #2
    W Szynku beczkę już podpięli. Wczoraj miałem możność wypić kufelek.
    Piwo odbieram wyjątkowo pozytywnie. Smak miodu bardzo delikatnie wyczuwalny natomiast goryczka mocno zaznaczona, jakby na pierwszym planie - i mi to odpowiada. Piana stabilna, trzyma się praktycznie do końca picia. Cena przystępna (6 zł. za kufel). Czegóż chcieć więcej?
    Bywajcie Piwożłopy!

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Moim zdaniem również jest niezłe.
      Na pochwałę zasługuje nienachalny aromat miodu, słodycz o wiele niższa niż w wielu innych piwach miodowych i wyczuwalna goryczka.

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #4
        Prawdopodobnie ma 7 % alkoholu. Bardzo dobre jak na miodowe, nienachalnie słodkie, za to z ciekawymi posmakami w tle.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Co do smaku zgodzę się z kolegami. Słodycz umiarkowana, wyraźna goryczka, miód wyraźny ale nie przesłania reszty. Również słyszałem, że ma 7%. W czasie picia nie czuć alkoholu, wydaje się jakby piwo miało ok. 4%, co też dla mnie jest plusem. Piwo treściwe. Miód jest przefermentowany, a nie dodawany dla uzyskania aromatu po fermentacji. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • ucho
            Senior
            • 05-2010
            • 500

            #6
            Orientuje się ktoś czy leją to teraz w House_of_beer w Krakowie?

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #7
              W HoB lali ciemne i bursztynowe,miodowe jest w stałej ofercie Szynku.
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • MINIAKos
                Senior
                • 02-2010
                • 151

                #8
                W środę Ambera już nie było, na jego miejsce weszło Miodowe

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  Bardzo proszę na temat piwa się wypowiadać, od knajp jest Piwo-Gdzie
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Browar na Jurze, Zawiercie Miodowe

                    13,1 st. Plato; 5,6% alk.

                    Przy pierwszym łyku uderza duża chlebowość, która nadaje temu piwu pełnie smaku. Miód jest delikatny a w połączeniu z mocną goryczką sprawia, że piwo to nie jest za słodkie, co jak dla mnie jest dużą zaletą. Spokojnie można wypić więcej niż jedno podczas jednego posiedzenia i nie "zasłodzić" się za bardzo.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Zdjęcie.
                      Attached Files
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • mfraczek
                        Member
                        • 05-2004
                        • 98

                        #12
                        czy piwa z Zawiercia są dostępne w "normalnej" dystrybucji, czy tylko w okolicy browaru? widzę sporo pozytywnych opinii, ale w żadnym sklepie (gliwice) do tej pory nie trafiłem
                        fratschke

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          To piwo było rozlane kilka dni temu, zanim trafi do sklepów które "biernie" zaopatrują się w towar (czytaj biorą to co w hurcie jest akurat) trochę czasu może minąć.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • szefunio
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 481

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
                            czy piwa z Zawiercia są dostępne w "normalnej" dystrybucji, czy tylko w okolicy browaru? widzę sporo pozytywnych opinii, ale w żadnym sklepie (gliwice) do tej pory nie trafiłem
                            Zapytaj w swoim sklepie. Jest już dostępne w hurtowniach.
                            Robię to co lubię - produkuję piwo.

                            Comment

                            • domin81
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 122

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              To piwo było rozlane kilka dni temu, zanim trafi do sklepów które "biernie" zaopatrują się w towar (czytaj biorą to co w hurcie jest akurat) trochę czasu może minąć.
                              W woj. łódzkim jest już dostępne, właśnie kończę buteleczkę. Piwko jest zupełnie inne niż typowe miodowe - słodycz praktycznie niewyczuwalna, intensywna goryczka, wyraźne akcenty chlebowe. Solidne piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎