Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weissenohe, Bonator Doppelbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Weissenohe, Bonator Doppelbock

    8,2%
    doppelbock [ciemny]

    barwa: ciemny bursztyn
    gaz: OK
    piana; beżowa czapa, nawet trwała jak mocne i ciemne piwo
    zapach: intensywna i rozbudowana kompozycja zapachów ciemnosłodowych i palonych
    smak: bardzo treściwe piwo; smak przede wszystkim gorzko-palony, trochę nut owocowych i karmelowych, zero alkoholu i słodyczy

    piłem w życiu zaledwie 3 ciemne doppelbocki - ten mi podszedł najbardziej
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Dla porządku - pełna nazwa to Klosterbrauerei Weissenohe, Bonator Doppelbock.
    Mocnorubinowy kolor, zbliżony do bardzo esencjonalnej herbaty. Potężna, kremowa, drobna piana. Na początku bardzo wysoka, opada powoli, zostawiając spory ślad.
    Zapach winno-owocowo-orzechowy, trochę też karmelowy. Bardzo miły . W smaku z jednej strony lekkie, z drugiej - zwłaszcza po kilku łykach - bardzo treściwe... Palony słód, orzechy, karmelowa maślaność.
    Nagazowanie optymalne - łagodne, ale wyczuwalne. Opakowanie podobne do innych piw tego browaru. Butelka euro, złoty kapsel browaru. Żółtawa kolorystyka, na etykiecie rycina z klasztorem. Koźlak wyróżnia się skośnym pomarańczowym pasem, poza tym - nieco ciemniejsze od innych etykiet tego browaru.
    Kupione za PLN 6,50 (chyba) w Rodzince, dla degustacji stanowczo warto.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2542

        #4
        Cieszę się że browar, który przez ostatnie 30 lat warzył piwa dobre, ale dobre aż do znudzenia, wyskoczył z takim udanym produktem., przez co doświeżył nieco swoją paletę, w dodatku z grubej rury.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #5
          Kolor - ciemny rubin, klarowny.
          Piana - wysoka, dość gęsta, beżowa, o przeciętnej trwałości.
          Zapach - intensywny, karmel, orzechy i owoce (suszona śliwka), lekko palony.
          Smak - dość mocno palony, do tego podobnie jak w zapachu karmel, orzechy i lekka owocowość, leciutka rozgrzewająca nuta alkoholowa. Całość treściwa, dobrze zbalansowana.
          Wysycenie - dość niskie, pasuje do piwa.
          Opakowanie - jak na zdjęciu sibarha.

          Kupione jakiś czas temu w Rodzince Bis za ~6zł.
          Zrobiło się chłodniej więc naszło mnie na podwójnego kozła. Bonator nie zawiódł - to solidne, smaczne piwo.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            #6
            Kolor jasnoczerwony, idealnie klarowny.
            Piana obfita, z tendencją do powstawania dużych bąbli, trwała.
            Zapach: suszone owoce, słód, alkohol, trochę aromatów opiekanych.
            Smak słodowo-słodkawy (ale nie ulepkowaty) z wyraźną cierpkawą nutą suszonych owoców; w tle alkohol.
            Nasycenie wizualnie duże, w przełyku spore, ale w normie.
            Opakowanie jak na zdjęciach, mocno przechodzona butelka Euro, są wszystkie dane poza ekstraktem.
            Trwałość do 3.08.2011. Warte spróbowania. Kupione w Strefia Piwa w Krakowie za 6,50 zł.

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Bardzo przyjemny, wytrawny, świetnie zbalansowany podwójny kozioł. Alkohol mimo deklarowanej zawartości 8,2% w zasadzie nie wyczuwalny w smaku. W działaniu i owszem. Wysycenie, jak na styl całkiem spore, ale przyznam, że bardzo odpowiednie. Jak dla mnie, ścisła czołówka stylu. Dużo lepszy niż np. Salvator. Obowiązkowo do spróbowania.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • piwowar2
                Senior
                • 11-2001
                • 588

                #8
                Nawet magazyn Stern o tym piwie wspominal. Dzisiaj pilem po raz pierwszy i na pewni nie ostatni. Bardzo dobry, dobrze wywa(r)zony ciemny Bock. W knajpie browarowej oferuja do tego piwa karpja - jest to specjalnosc, ktora we Frankoni podaje sie w miesiacach zawierajacych litere r, czyli od September (wrzesien) az doe April (kwiecien). Karp polowiny jest wzdluz kregoslupa i podawany jest w postaci smazonej lub "blau", czyliz wywaru octowego z warzywami.

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  #9
                  Warto spróbować. Pomimo wysokiej zawartości alkoholu piwo ma aksamitny pełny smak i świetny, intensywny zapach. Wspomnianego alkoholu nie czuć w nim w ogóle.

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Rodzince-Bis za 6,50 zł.

                    Pite 26 stycznia

                    Kolor: Mocnej herbaty, odpowiedni.
                    Piana: Wysoka i trwała.
                    Zapach: Bardzo orzechowy, lekko winny i karmelowy, z odrobiną owoców. Alkoholu nie czuć. Udana, prawidłowa kompozycja.
                    Smak: Piwo jest niezwykle treściwe, pełne przyjemnych smaczków - głównie winno-karmelowych, ale są tu też orzechy i owoce. Tu alkohol jest wyczuwalny, ale pasuje do całości.
                    Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Butelka Euro, prosta acz stylowa etykieta, firmowy kapsel.
                    Uwagi: Bardzo udany dubeltowy koźlak, dobrze rozgrzewa.

                    Comment

                    • azazel82
                      Senior
                      • 01-2012
                      • 146

                      #11
                      Dosyć mocny - 8,2% alkoholu. Ma przepiękny kolor bardzo mocnej herbaty i jest przy tym niezwykle klarowny. Nie zaszczycił mnie jednak pianą, a jedynie niewielkim pierścieniem. Nienachalny alkohol, aromat karmelu, w smaku lekkie przypalenie, suszona śliwka, trochę winnych posmaków. Zaskakujący z każdym łykiem. Niewątpliwie baaardzo dobry koźlak!
                      http://piwnepodroze.blogspot.com/

                      Zapraszam też na FB!!
                      https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                      Comment

                      • kamcio1990
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 300

                        #12
                        Zgadzam się w zupełności z przedmówcą. To mój pierwszy koźlak podwójny i co ważne bardzo mi smakuje. Atutem też jest jego niska cena jak na importowane piwo.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Bardzo dobry koźlak dubeltowy. Jedwabisty i jednocześnie wytrawny. Owocowy, karmelowy, przypieczony, z leciuteńkim tylko rozgrzewającym alkoholem.

                          Świetny do picia do tego stopnia, że żałuję, iż nie jest sprzedawany w butelkach 0,66 litra

                          Comment

                          • otvirak
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 766

                            #14
                            spiryt no more

                            Nie gustuję w tego typu piwach ze względu na mocno wyczuwalny alkohol. Tu ani śladu spirytu. Smak delikatny, subtelny. W tym piwie tylko piana odstaje in minus.
                            Attached Files
                            niepoprawny czechofil


                            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                            WISŁA MISTRZ!

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #15
                              Ekstrakt 18% i 8,2%

                              Przetrzymałem ponad rok nad termin.

                              Aromat - początkowo razowy chleb, potem suszone i kandyzowane owoce
                              Piana - umiarkowanie wysoka, nie jest specjalnie trwała, na dłużej koronka
                              Barwa - brązowo-herbaciany, wytrąciły się już farfocle, po przelaniu bardziej drobinki
                              Wysycenie - umiarkowane, leciutko musujące
                              Smak - susz owocowy, chleb razowy, lekka orzechowa goryczka, nie chmielowa, nie ma karmelu może kropla bardziej taka związana ze słodową esencją, kojarzącą się z razowym chlebem, ale nie pumperniklem, który jest cięższy i słodszy. Alkohol gracko omija kubki smakowe równomiernie rozpływając się po ciele
                              Treściwość - solidna, nie przesadnie ciężka i zalegająca.

                              Pite w ramach projektu "zimą pijmy dubeltowe koźlaki"

                              Nie mogę niestety porównać do świeżego egzemplarza, ale pamiętam i czytam przedpijców, że to było gładkie i bardzo pijalne w odbiorze piwo. Myślę, że ta łagodność się tu mogła uwypuklić.

                              Natomiast niedawno pity gdzieś 2,5 roku po terminie też frankoński dubeltowiec Bambergator (Fässla):



                              wydawał mi się ciut ostrzejszy i dużo mniej miękki niż "młodszy" Bonator. Jednak rozkład słodów ma większe znaczenie, ale to inna dyskusja. W każdym razie Bonator to bardzo dobry doopelbock, po roku od terminu nie stracił, wizualnie mógł trochę stracić, w odbiorze nieco zyskać.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎