Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Łomża, Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

  • #2
    Kupiłem z ciekawości w Polo Markecie, browar podąża za modą na piwa niepasteryzowane. Łomża ogólnie jest całkiem znośna, ta wersja jest chyba nieco lepsza od swojego brata w zielonej butelce.

    Łomża Niepasteryzowana jest sprzedawana w zwykłych bączkach, ale bezzwrotnych - pierwszy raz się spotykam z takim czymś. Oczywiście butelkę zwróciłem po zdarciu etykiety.



    Nie do końca pamiętam smak, bo później zapiłem porterem xD

    Comment

    • lisiewski
      Senior
      • 12-2009
      • 459

      #3
      Tak się składa, że planuję odwiedzić dziś Polo. W jakim mieście/województwie dokonałeś zakupu?

      Comment

      • coldfire
        Senior
        • 01-2008
        • 374

        #4
        W Łodzi jest też, kupiłem właśnie dwa bączki. Bardzo ładna, minimalistyczna etykieta.

        Wieczorem degustacja
        Piwa i pacierza nie odmawiam

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Prawidłowa nazwa to: Wyborowe Niepasteryzowane. W Białymstoku jest w butelkach 0,5 litra. Etykieta normalna, duża z kapslem dedykowanym piwu.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Czy może ktoś w końcu sensownie ocenić rzeczone piwo?Post oczywiście jak najbardziej do kasacji.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
              Prawidłowa nazwa to: Wyborowe Niepasteryzowane. (...).
              Wskaż mi proszę na tej etykiecie słowo "Wyborowe": http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=43178
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy może ktoś w końcu sensownie ocenić rzeczone piwo?Post oczywiście jak najbardziej do kasacji.
                Drogi Marku, nad tym piwem nie ma co się zbytnio rozwodzić.
                Piwo mocno wysycone, piana mało trwała, grubo ziarnista, płytkie w smaku, jednym słowem bez charakteru.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wskaż mi proszę na tej etykiecie słowo "Wyborowe": http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=43178
                  Aleś niedowiarek. Wiem bo piłem i mam etykietę.
                  Ja nie mówie o tej etykiecie w kolekcjonerstwie, tylko o normalnej etykiecie na normalnej butelce 0,5 litra. Nie wspomnę o bilbordach, z których właśnie "uśmiecha się " do nas etykieta i hasło "Najświeższa wiadomośc z regionu".

                  Na koniec miesiąca będę zgrywał aparat fotograficzny to wrzucę fotkę.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)Ja nie mówie o tej etykiecie w kolekcjonerstwie, tylko o normalnej etykiecie na normalnej butelce 0,5 litra. (..).
                    Ja również piszę o "normalnej" etykiecie, również w "normalnej"butelce o pojemności 0,33l.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja również piszę o "normalnej" etykiecie, również w "normalnej"butelce o pojemności 0,33l.
                      Na tej małej etykiecie" zastępczej" (bo inaczej jaj bym nie nazwał) napis Wyborowe po prostu się nie zmieścił
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Horse1963
                        Senior
                        • 06-2009
                        • 547

                        #12
                        WYBOROWE NIEPASTERYZOWANE

                        W ubiegły piatek przejeżdzałem przez Łomżę i faktycznie w mieście zobaczyłem kilka dużych bilbordów z reklamą piwa WYBOROWE NIEPASTERYZOWANE. Zakupiłem nawet kilka buteleczek 0.5 litra. Generalnie w smaku bez rewelacji, poprawne piwko. Ale w porównaniu z Żubrem po prostu rewelacja
                        Last edited by Horse1963; 26-04-2010, 16:34.

                        Comment

                        • babalumek
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1207

                          #13
                          Natrafiłem na nie w miejscowym Polo Markecie, gdzie od czasu do czasu coś tam z piwa ciekawego mają. Wziąłem na spróbowanie 2 buteleczki 0,33 l, póki co jedną wypiłem i na kolana mnie nie powaliła. A myślałem że pobiegnę wykupić cały zapas... Piana ładna, gęsta ale dość szybko opada. W smaku bardzo "surowe". Mocna goryczka, ale niewiele ponadto. Na pewno nie zasmakuje miłośnikom słodkawych koncerniaków, o reddsach nie wspominając. Szorstkie, gorzkie. Ale ja tam i tak piję
                          MRKS Kuźnia Jawor

                          WTS Sparta Wrocław

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #14
                            dla wyjaśnienia sytuacji wrzucam fotkę...
                            pzdr
                            t.
                            Attached Files
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Odnoszę wrażenie jakby piwa w butelkach 0,33 i 0,5 różniły się smakiem.
                              Najpierw wypiłem piwo z bączka i wręcz się zachwyciłem, bo dawno nie miałem tak przyjemnego zaskoczenia. Po chwili otworzyłem póllitrówkę i już nie było zachwytu.
                              Piwo z bączka było rześkie, świeże, orzeżwiające. Piwo z półlitrówki bardziej wytrawne, goryczkowe, ale bez tej świeżości.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎