Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Natur Niepasteryzowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    Amber, Natur Niepasteryzowany

    Nie widziałem tutaj tematu o tym piwie ,więc takowy zakładam.
    Wczoraj w Netto (które potrafi mnie czasami zaskoczyć dostępnym chwilowo asortymentem - tak jak Polo Market) dojrzałem w korzystnej cenie (2 złote) produkt browaru Amber ,jakiego jeszcze nie spotkałem. Nazywa się to piwo "Natur Niepasteryzowany", ma 6,0% alkoholu, i 16,9 fl oz. (?). Prezentuje się następująco:





    Wersji butelkowej nie widziałem, na stronie producenta cisza o tym produkcie.
    Co do smaku to daję radę, a w porównaniu do Kasztelana niepasteryzowanego to w ogóle
    Last edited by dipeone; 07-07-2010, 09:50.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
    Wersji butelkowej nie widziałem, na stronie producenta cisza o tym produkcie.
    Chcesz powiedzieć, że Żywego nigdy nie widziałeś?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #3
      Aaa...czyli to po prostu Żywe w puszce ,a ja dałem się nabrać?
      Last edited by dipeone; 07-07-2010, 10:43.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Coś mi się pokićkało.
        Ilość alkoholu sugeruje, że to nie Żywe, tylko niepasteryzowany Remus.
        A zresztą kto ich tam wie...

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          #5
          Nawet jeśli to klasę smaczniejszy od Remusa.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #6
            Pojawił się dziś w ofercie wrocławskiego Netto. W puszce. Niepasteryzowane z datą 06.10.
            Alk 6,0% ekstr. ?

            barwa - złota
            aromat - słodowy
            piana - początkowo gęsta i wysoka, szybko opada pozostawiając kożuszek
            wysycenie - niskie
            smak - ciężkie, słodowe, z dopełniającą goryczką, czuć nieznaczne słodkawe nuty alkoholowe
            Niezbyt oryginalne.
            Przypomina mi trochę tego nowego Faxa - słodowa przysadzistość.
            Niezbyt mi to podchodzi, szczególnie w lecie.
            Ale z drugiej strony porównując to piwo z równie mocnymi Ciechanami produktami Kormorana, to wydaje mi się, że nie jest aż tak odfermentowane i ma wyższą zawartość
            ekstraktu. No i w swej kategorii cenowej /ok. 2zł/ mogą być rzeczywiście na czele peletonu
            Powrócę do tego piwa w chłodniejsze dni.
            Dla miłośników treściwszych piw w lecie.

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #7
              Zgadzam się z darkiemd tyle że te 'nieznaczne nuty alkoholowe' mi wydały się zbyt intensywne, przeszkadzały i dominowały wręcz, szczególnie na początku. Zdecydowanie na chłodniejsze dni, zbyt rozgrzewa ale złe nie jest, biorąc jeszcze cenę pod uwagę

              Comment

              • el_general
                Junior
                • 05-2007
                • 21

                #8
                Jak dla mnie - za silne nuty alkoholowe i słodowe, a za mało chmielu. Spodziewałem się czegoś lepszego. W klasie taniego, puszkowego piwa niepasteryzowanego moim faworytem jest Kasztelan (z Lidla, tak jak Natur kosztuje 2zł ).
                "Czem iesteś? - Nie zaiste, nie jesteś prawdziwym Bachusem, bo syn Jowisza ma oddech słodki iak wonia Nektaru, ty zaś kozłem trącisz"

                Comment

                • HubertJ
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 188

                  #9
                  Bardzo wyraźna słodowość. Nut alkoholowych nie wykryłem- może lepsza partia. Jakby ktoś mi podał w pokalach Żywe i Natur(a?) nie ukrywam, iż miałbym mały problem z rozpoznaniem...

                  Za 1,99 zł- rewelacja!

                  Comment

                  • Maciej80
                    Junior
                    • 11-2008
                    • 9

                    #10
                    Niepasteryzowany na 3 miesiące???

                    Browar Amber zaczyna w moich oczach tracić dobrą renomę-jak produkuje piwo Żywe, to mam 4-5 tygodni na wypicie, a teraz ten Natur ma 3,5 miesiąca ważności. To jak to jest-czy oba piwa są tak samo niepasteryzowane??? Raczej nie, więc nieźle kombinują!
                    __________________
                    Poszukuję wszelkich pamiątek piwnych z BROWARóW BYDGOSKICH -Kujawiak - szkła, etykiet, podstawek, reklam, otwieraczy itp., a nawet zdjęć z tego browaru i ogólnie wszystkiego co było z tym browarem związane.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciej80 Wyświetlenie odpowiedzi
                      To jak to jest-czy oba piwa są tak samo niepasteryzowane??? Raczej nie, więc nieźle kombinują!
                      Raczej tak. Niepasteryzowane mogą być jak najbardziej tak samo Różnice mogą zaś dotyczyć np. filtracji, leżakowania, kanałów dystrybucji itd.
                      Last edited by delvish; 06-08-2010, 14:31.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, ładny. [4.5]
                        Piana: Lekko szeleszcząca, szybko zniknęła do obręczy, choć zostawiła drobne ślady na szkle. [3.5]
                        Zapach: Średnio intensywny. Chmielowy z metaliczną końcówką, później nieco słodu. Przypomina Remusa. [3.5]
                        Smak: Od początku dobra, przyjemna gorycz. Słodkawość z innych wyrobów Ambera nieco mniejsza. Występują też posmaki znane mi z Remusa. Generalnie całkiem niezłe. [4]
                        Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                        Opakowanie: Puszka w beżowej tonacji. Jak na puchę nawet łądne. [4]
                        Uwagi: Czuć podobieństwo do Remusa, ale piwo w smaku nieco lepsze.

                        Moja ocena: [3.775]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • andszcz
                          Senior
                          • 07-2008
                          • 310

                          #13
                          Właśnie piję to piwo zakupione dziś w Netto (chyba 2,2 zł) i muszę przyznać, że:
                          a) słodkawe piwo, choć z wyczuwalną goryczką
                          b) przypomina trochę "rozwodnione" żywe
                          c) lżejsze od w/w
                          d) ciekawe w smaku, choć z kiepską pianą

                          Wnioski:
                          Nie jest źle, całkiem smaczne piwo (zwłaszcza za taką cenę). Jedyne co razi, to opakowanie - piwo niepasteryzowane w puszce - dla mnie to nadal (mimo Kasztelana) oksymoron
                          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciej80 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Browar Amber zaczyna w moich oczach tracić dobrą renomę-jak produkuje piwo Żywe, to mam 4-5 tygodni na wypicie, a teraz ten Natur ma 3,5 miesiąca ważności. To jak to jest-czy oba piwa są tak samo niepasteryzowane??? Raczej nie, więc nieźle kombinują!
                            Raczej tak, tylko na Żywym ze względów marketingowych skraca się z premedytacją termin przydatności.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Idealnie złocisty, piwo klarowne [4]
                              Piana: Po wlaniu do szkła, dość wysoka, po chwili i zniknęła bezpowrotnie.Normalnie jak w produktach z KP, czy CP [2]
                              Zapach: Wyraźnie czuć taki zapach kwiatowy jakby tak trąca nozdrza alkohol [3.5]
                              Smak: Na pewno jest słodkawe , czuć też zdecydowanie goryczkę i tak po dwóch łykach zaczyna szczypać w język.Gdzieś w oddali wyczuwa się nutki alkoholowo-metaliczne.Generalnie bez rewelacji, ale jak najbardziej da się wypić bez skrzywienia. [3.5]
                              Wysycenie: Jest trochę przegazowane ,bąbelki od początku do samego końca " wariują" w szklance. [3]
                              Opakowanie: Pucha nie rzuca się w oczy, ot przeciętność. [3]
                              Uwagi: Zauważyłem ,że " Kwiat okolicy"(ja kupuję na Śródmieściu) zaczyna po nie pomału sięgać, mimo ,że Poker jest tańszy i ma więcej "oktanów"

                              Moja ocena: [3.325]


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎