Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Vaclav Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Van Pur, Vaclav Pilsener

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    Po pierwsze ma ładną etykietę ,a po drugie niezłą cenę (coś około 2 złotych). Kupione w Polo Markecie w Redzie i pite tuż przed Łomżą Eksport zrobiło na mnie lepsze wrażenie niż następca.
    Aczkolwiek posmak zostawiało dziwny i niezbyt przyjemny. Oceniam na 3- ze względu na opakowanie i cenę.

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty. [4]
      Piana: Średniobąblowa, dość szybko opada do małej warstewki i lekko osadza się na ściankach. [3.5]
      Zapach: Po otwarciu z butli czuć lekkiego skunksa. Później słabo wyczuwalny, lekko czuć słód. [3]
      Smak: Pomimo tych 5 voltów zupełna woda. Ledwo wyczuwalna gorycz. Bardzo puste i wodniste, choć po jakimś czasie gorycz dłużej zostaje w posmaku. Mimo wszystko nie jest niesmaczne. [2.5]
      Wysycenie: Bardzo drobne, ledwo wyczuwalne, choć widać dużo bąbli. [3]
      Opakowanie: Zielona butla z zielono-złotą etykietą, całkiem znośne. Minus za ściemy o tradycyjnej recepturze. [2.5]
      Uwagi: Jak na cenę ok. 1,50 wypijalne. Nie obrzydziło mnie. Kupione w Polo Market.

      Moja ocena: [2.875]
      Attached Files
      Last edited by Kwadri; 08-01-2011, 12:44.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #4
        Może jestem jakiś dziwny, ale mi to piwo smakowało, raczyłem się nim przez kilka gorących wieczorów gdy byłem na wczasach, bardzo delikatne, cena coś koło 2 złotych, zakupione w Polo Markecie (wyłączność chyba mają).
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowny, jasne złoto. Jest dobrze. [4]
          Piana: Grube bąble szybko pękają, mało tego, piana nie jest wcale jakaś spektakularnie wielka... Znika do zera i nie zostawia żadnych śladów. Powiedziałbym, że piana w tym piwie to badziew. [2.5]
          Zapach: Czysty, słodowy, ledwo wyczuwalna nuta chmielu. Ale ogólnie dość słaby. [3.5]
          Smak: Słabizna... Lekko kwaskowaty, z mało wyrazistą goryczką. Nie jest jeszcze wodniste, ale też smak jest bardzo nikły. Na lato byłoby może dobre jako wypełniacz, choć do tego celu najlepiej by pasowało z nieco niższą zawartością alkoholu. Jak sądzę, ekstrakt oscyluje w granicach 11* Plato, więc te 5% alkoholu to raczej sporo. [2.5]
          Wysycenie: Jak dla mnie - idealne, niskie, a jednak piwo jest orzeźwiające. Obiektywnie rzecz biorąc to jednak chyba trzeba je uznać za zbyt niskie. [4.5]
          Opakowanie: Zestaw informacji typowy dla koncernów: brak ekstraktu, brak pełnego składu surowcowego, brak podanego miejsca produkcji. Dodatkowo łysy kapsel i zielona butelka bezzwrotna - to już szczyt wszystkiego! Maleńki plusik za miłą dla oka szatę graficzną. [1.5]
          Uwagi: Słabizna. Ale zobaczę jak się sprawdzi latem.

          Moja ocena: [2.975]
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • MlodyPiwosz
            Member
            • 04-2012
            • 73

            #6
            Ostatnimi czasy często sięgałem po to piwko z POLO-MARKETU
            Niewygórowana cena i jest dosyć dobre w smaku , ma tylko taki dziwny posmak na koncu ale po wypicu trochę zanika . Przypomina mi trochę BROKA export . Odnośnie etykietki to naprawe fajna i rzucająca sie w oczy zielona buteleczka. Polecam

            Comment

            • Obywatel1978
              Senior
              • 09-2007
              • 281

              #7
              Czegoś tak niedobrego nie piłem od dawna. Na pierwszym planie posmak zielonej butelki. Później marnej próby gorycz i kwas. Nie polecam.

              Comment

              • bob1969
                Senior
                • 02-2008
                • 170

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czegoś tak niedobrego nie piłem od dawna. Na pierwszym planie posmak zielonej butelki. Później marnej próby gorycz i kwas. Nie polecam.
                A z butelki brązowej posmak jest inny? Bo jakoś tak skojarzyć nie mogę ... A może to wina promieniowania kosmicznego, które inaczej przenika przez różne kolory szkła?

                Comment

                • Obywatel1978
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 281

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bob1969 Wyświetlenie odpowiedzi
                  A z butelki brązowej posmak jest inny? Bo jakoś tak skojarzyć nie mogę ... A może to wina promieniowania kosmicznego, które inaczej przenika przez różne kolory szkła?
                  No ja Ci tu wykładu z fizyki robił nie będę. Zwłaszcza że są to informacje do znalezienia na tym forum czy nawet w Wikipedii.

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 575

                    #10
                    Kolor złoto, piana słaba, ale został kożuszek delikatny. W zapachu bardzo przyjemne, czuć chmiel, pachnie jak znacznie droższe wyroby np. niemieckie. W smaku niestety pustka, woda, goryczki brak, delikatny słód na końcu. Jednak w tej cenie 1,59zł bodajże, nie ma żadnych większych wad a wiele droższych koncerniaków smakuje podobnie, więc po co przepłacać. Ocena 3,5/6.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎