Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, mętne [5]
    Piana: wysoka jak to w pszenicy, sztywna i trwała [4.5]
    Zapach: pszeniczny, wyraźnie bananowy, całkiem intensywny [4.5]
    Smak: bardzo pszeniczny, drożdżowy i cytrynowy z nutką bananową, z wyraźnym treściwym słodem i lekką równoważącą goryczką [5]
    Wysycenie: dość wysokie [4.5]
    Opakowanie: takie sobie graficznie ale wszystkie informacje podane [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.7]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto, z bardzo wyraźną chmurą drożdży. [5]
      Piana: Przyzwoita, obfita, dość trwała, choć po 3/4 szklanki powoli zanika. [4]
      Zapach: Intensywnie drożdżowy, po chwili pojawiają się banany i delikatny goździk. [4]
      Smak: Baaardzo pszeniczne, czuć wyraźne posmaki słodowe, ale piwo słodkie nie jest. Orzeźwiające, choć kwasku nie wyczułem, pojawia się bardzo delikatna goryczka. [5]
      Wysycenie: Wysokie, ale nie przeszkadza. [4]
      Opakowanie: Najgorsza strona tego piwa. Siermiężna etykieta, dane są, kapsel goły. [3]
      Uwagi: Szok! Próbowałem wcześniej kilka razy Viva Hel i za każdym razem stwierdzałem, że to najgorsze polskie piwo pszeniczne. Gościszewo Pszeniczne to najlepsze polskie piwo pszeniczne! Mam nadzieję, że następne warki będą trzymały co najmniej ten sam poziom.

      Moja ocena: [4.4]
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #4
        Rzeczywiście bardzo dobra pszenica. Co ciekawe nie posiada praktycznie wcale tych charakterystycznych dla Gościszewa zbożowych nutek. Jedyny minus to wysycenie. Miałem wrażenie, że piję nisko gazowanego ejla. Jak widzę, u kolegów było odwrotnie. Szkoda, że etykieta poszła już do kubła, bo bym skonfrontował datę przydatności (chociaż czy udało się już uwarzyć więcej niż jedną warkę?)

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4.5]
          Piana: Słaba, choć drobna i gęsta to niewysoka. Do tego szybko opada do pierścienia. [3]
          Zapach: Intensywny, cytrusowy. W tle lekko słodowy. Pod koniec pojawiają się jabłkowe akcenty... [3.5]
          Smak: Początkowo uderza cytrusowa kwaskowość. Później dociera dość mocna gorycz i całkiem długo zostaje. Czuć obniżenie parametrów przez co piwo stało się lżejsze i mniej treściwe. [4]
          Wysycenie: Drobne i średniowysokie. Powinno być nieco wyższe. [4]
          Opakowanie: Etykieta ze zbożowym polem z wiatrakiem w tle, od Ciemnego różni się tylko tłem napisu. Parametry podane na kontrze, kapsel złoty. Mimo wszystko ładniejsze niż w Viva Hel. [3.5]
          Uwagi: Partia do 5.V.2011. Kupione w Tychach w Świecie Piwa na ul. Bacha.

          Moja ocena: [3.725]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Wzorcowy! Odpowiednio mętny, pięknie wpadający w pomarańcz. [5]
            Piana: Tak, jak powinno być: piwo bardzo ciężko nalać i trwa to długo, tak wysoka tworzy się czapa. Utrzymuje się ładną warstwą. ale słabo osadza się na ściankach. [4]
            Zapach: Bardzo silny, pełen ostrych nut weizenowych. Zdecydowanie więcej goździków niż bananów, jest też sporo gumy balonowej. Super. [5]
            Smak: Pierwszy łyk jest bardzo treściwy, potem to wrażenie jest przez chwilę podtrzymywane przez solidną chlebowość. Nut weizenowych dużo. Przeszkadzać mi może jedynie lekka kwaskowatość, troszkę psująca efekt. [4]
            Wysycenie: Trochę za niskie jak na weizena. [3.5]
            Opakowanie: Na pewno o wiele lepsze niż Viva-Hel, ale i tak jeszcze sporo do poprawki. Nazwa "Pszeniczne" jest napisana idiotycznie małym fontem, na dodatek nieładnym. Źle wygląda też nazwa browaru na górze, na dodatek jest z błędem ortograficznym (minibrowar pisze się łącznie).
            Krawatka ujdzie, jeśli nie zwracać uwagi na font.
            Kontra dość prosta, wprawdzie z farmazonami, ale zdatnymi do zaakceptowania. Minus za goły kapsel. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Pszeniczne w nowej szacie.
              Attached Files
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • dzemek
                Senior
                • 12-2010
                • 448

                #8
                Świetne piwo. Mętny w kolorze, smak lekko bananowy, wysoka piana. Zapach i smak w porządku, bardzo dobre. Chętnie będę po nie wracał.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Dziwią mnie wysokie oceny tego piwa. Mój egzemplarz posiada dziwny obcy element zarówno w smaku jak i zapachu. Przypomina to trochę zapach gumy lub jakiegoś tworzywa sztucznego. Dziwne bo jest to z pewnością ta sama warka co u przedmówców. Na razie wstrzymam się z ocena z ARTomatu, bo może to akurat mi tylko trafiło się takie piwo.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • wilko
                    Senior
                    • 07-2008
                    • 226

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Między jasnym bursztynem a pomarańczem, wyraźne zmętnienie. [5]
                    Piana: Biała zwarta czapa wystaje ponad szklanicę i sztywno się trzyma. Drobna i trwała. [5]
                    Zapach: Intensywny. Cytrusowy z wyraźnie wyczuwalnymi goździkami i zapachem drożdży. Z czuciem bananów to ja chyba mam jakieś problemy. Ledwie raz czy dwa mi się udało je w pszenicznych wywąchać. [4.5]
                    Smak: Pszenicznie słodowe z lekkim kwaskiem. Goryczki prawie nie ma. Piwo jest lekkie i przyjemnie się je pije. [4.5]
                    Wysycenie: Wysokie. Orzeźwiająco podszczypuje w język i nie daje zniknąć pianie. [5]
                    Opakowanie: Grafika akceptowalna, spory postęp w stosunku do Viva-Hel. Wielkość czcionki jaka napisano nazwę piwa jest tragicznie mała. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.525]

                    Comment

                    • volodos
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 717

                      #11
                      Najmniej bananowy z polskich pszeniczniaków. I dobrze! Próbowałem już 3 partie, jakość trzymają.

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, mętny, miodowo-zółto-pomarańczowy. Śliczny intensywny i zachęcający. - Wzorowy kolor piwa pszenicznego. [5]
                        Piana: Niestety lekki zawód. Podczas nalewania ogromna, ale pęka grubymi bąblami, przez co bardzo szybko znika niemal bez śladu - jak na pszenicę to wyjątkowo nietrwała ta piana. [2.5]
                        Zapach: Świeży, orzeźwiający, cytrusowo-goździkowy, czuć chlebowe nuty pszeniczne i troszkę bananków. Intensywny i świetny. [5]
                        Smak: Dominacja cytrusów i goździków, wysoka orzeźwiająca kwaskowość, bananowa słodycz w odwrocie. Świetne piwko na lato! [5]
                        Wysycenie: Wysokie, ale drobne. Trochę za bardzo szczypie w język, ale jest odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna seryjna etykieta, na kontrze wszystkie informacje podane. Brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                        Uwagi: Świetna polska pszenica, chyba najlepsza jaką piłem. Mocno przypomina moją ulubioną do tej pory Vivę Hel, także poziom wciąż wysoki. Tak trzymać!

                        Moja ocena: [4.7]
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnożółty, wpadający w pomarańcz, mętny [5]
                          Piana: Obfita, gęsta i trwała. [5]
                          Zapach: Wyraźnie weizenowy, dość delikatny. [4]
                          Smak: Są goździki, drożdzowa nuta, dość deliatna, tylko nie wiem skąd przypałętała się lekka, denerwująca goryczka. [4]
                          Wysycenie: Długo i gęsto. [5]
                          Opakowanie: W gościszewskim stylu, szkoda że kapsel goły. [4]
                          Uwagi: Zakupione w dąbrowskim "Kebabie". Niezłe piwko, przekonało mnie do siecie.

                          Moja ocena: [4.2]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • M-kwadrat
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 304

                            #14
                            Mi smak wydawał się głównie kwaskowaty i trochę płaski... jeszcze będę sprawdzał.
                            Pozdrawiam, Maciek

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłote, mętne. [5]
                              Piana: Po nalaniu bardzo obfita, drobna, gęsta. Jak z ubitych białek. Szkoda że niezbyt trwała. [4.5]
                              Zapach: Tylko lekki banan i goździk, bardziej wyczuwalny chininowy aromat. [3.5]
                              Smak: Niestety fatalny sztucznawo-chininowy posmak przesądza o profilu smakowym tego piwa. [3]
                              Wysycenie: Piwo zbyt szybko się wygazowuje i kwaśnieje. [3]
                              Opakowanie: Widoczek z wiatrakiem ładny, ale zwykłe offsetowe etykietki nie sprawiają dobrego wrażenia. [3.5]
                              Uwagi: Tego samego dnia piłem też gościszewskie Viva Hel - to to samo piwo.

                              Moja ocena: [3.45]
                              Attached Files
                              Last edited by docent; 19-07-2011, 08:08.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎