Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grill de Brasil Wa-wa, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Grill de Brasil Wa-wa, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bladożółty, jakby dobrą pszenicę rozwodnic wodą [2.5]
    Piana: istniała zaraz po przyniesieniu, bardo szybko opadła do cieniutkiej obręczy wokół szkła [2]
    Zapach: słabo wyczuwalny, pszenica przefermentowana, czyli lekko zjełczały zapach gotowanego zboża [2.5]
    Smak: rozwodnione, jałowe, rzadkie, zbyt wodniste, w smaku lekko kwaskowate nuty przeplatane z mało wyraźnym bananowym posmakiem, gdzieś tam w tle daleko lekko chlebowe nuty [2]
    Wysycenie: zdecydowanie za duże, nieprzyjemnie się piło [2.5]
    Opakowanie: brak tylko podanego firmowego wafla [4.5]
    Uwagi: Zdecydowanie nieudana warka, dobrze że miałem tylko kufelek 0,3 wiec mogłem na dwa łyki dopić. Czekam na kolejna warkę tego piwa w browarze

    Moja ocena: [2.35]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, do weizenowego pomarańczu sporo mu brakuje. Poza tym piwo było tylko minimalnie mętne i wyglądało jak słaby, niefiltrowany, jasny lager. [2]
      Piana: Niska, szybko opada do smętnych resztek, trochę osadza się na szkle. [3]
      Zapach: Zapach akurat był całkiem fajny, świeży, ze sporą ilością bananów. Orzeźwiający i zachęcający do konsumpcji. [4]
      Smak: Niestety z samą konsumpcją było już gorzej. Piwo miało lekką tylko treściwość, wyraźny kwasek i nieśmiałą nutę bananową, potem zaś wszystko rozpłynęło się we wrażenie potężnej wodnistości.
      Nie jest to piwo niedobre. Po prostu jest zdecydowanie zbyt wodniste i za mało pszeniczne. [2.5]
      Wysycenie: Wysokie i tak być powinno. [4.5]
      Opakowanie: Odpowiednie szkło, wafel, cały wygląd lokalu. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.275]

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Piłem nową warkę. Za mało tu treści (zwłaszcza bananów), do tego zupełnie niepotrzebna goryczka. Piwo samo w sobie nie jest niedobre, a po prostu słabe jako pszenica.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Dla mnie piwo gładkie, rześkie i bez obcych akcentów. fakt, może aromaty mało wyraziste, ale piwo smaczne.

          Comment

          • mrkowal
            Senior
            • 03-2009
            • 155

            #6
            za mało pszenicy w pszenicy

            Tutejsza pszenica pita jako 2 nie powaliła oględnie to ujmując. Zbyt kwaśna, za mało nut bananowo cytrusowych i znowu jak pils za ciepła i za mało wysycona CO2. Niby ta sama receptura co w Łodzi a to było na drugim miejscu na ostatnich Chmielakach ale jak dla rezydenta Bierhalle to ten napój to jak na pszenicę to cienkusz.
            Ultima forsan

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #7
              wizyta nr 2

              Ponieważ smak jest subiektywny i zależny od zmiennych czynników dziś dałem im drugą szansę. A że przyszedłem w piękne słoneczne popołudnie w świetnym nastroju i z pozytywnym nastawieniem to dziś doznania z gruntu inne. Po pierwsze odpowiedni niska temperatura, po drugie fantastyczne wysycenie a co za tym idzie i piana. W smaku i zapachu ciągle ciut przymało pszenicy ale nie będę wybrzydzał. Nie wiem czy to inna warka ale dziś jest o niebo lepiej.
              Ultima forsan

              Comment

              • PiwoFann
                Junior
                • 07-2011
                • 11

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Akuaratny - i złoty i mętny, taki jak na pszenicę przystało [5]
                Piana: Może bya przy nalewaniu bo podane piwo raczej piany nie miało [2]
                Zapach: drożdże, potem banany, ale brak harmonii [3]
                Smak: przyjemny, w sam raz jak dla piwa pszenicznego, dobrze dobrane ilość słodu, bo smak jest idealnie wyważony, ani za mocny, ani za słaby [5]
                Wysycenie: Za mało, po kilku minutach woda [3]
                Opakowanie: FaTALNA OBSŁUGA. Kelner nic nie wiedział na temat piwa, nie ma mozliwości zobaczyć instalacji (tak powiedział) żle dobrane szkło, ALE ZA TO KELNERKI MAJĄ TYŁKI PRAKTYCZNIE GOŁE [2]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwoFann Wyświetlenie odpowiedzi
                  ALE ZA TO KELNERKI MAJĄ TYŁKI PRAKTYCZNIE GOŁE [2]
                  To za opakowanie powinna być chyba 5.

                  Odwiedziłem wczoraj GdB i pszenica wydała mi się najsłabsza z podawanych piw, mało treściwa i kwaskowa. Obsługa faktycznie dość zakręcona.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    To za opakowanie powinna być chyba 5.

                    Odwiedziłem wczoraj GdB i pszenica wydała mi się najsłabsza z podawanych piw, mało treściwa i kwaskowa. Obsługa faktycznie dość zakręcona.
                    Piwo piwem, zakręcenie zakręceniem, ale jak tyłki?!!
                    Pytam niecierpliwie, bo w czwartek się pierwszy raz wybieram!

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwo piwem, zakręcenie zakręceniem, ale jak tyłki?!!
                      Pytam niecierpliwie, bo w czwartek się pierwszy raz wybieram!
                      E tam się wybiera - jak zwykle na minutkę
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Tyłki i poniżej nieźle, powyżej troszkę gorzej.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. Trochę za jasny, taki bardziej "witowy". [3.5]
                          Piana: Średniodrobna, biała, niezbyt trwała. Ale może to wina naczynia... [2.5]
                          Zapach: Najpierw słodowy, potem dochodzi grejpfrut i banan. Może być - chyba najmocniejsza strona tego piwa. [4]
                          Smak: Wyczuwalne drożdże, potem grejpfrut, dalej śladowy słód i jakieś owoce. Troszku plaskaty. [3.5]
                          Wysycenie: Średniowysokie, ale w sumie - jak dla browaru restauracyjnego - może być, OK. [3.5]
                          Opakowanie: Zwykły (nie "weizenowy") kufel 0,33 z logo browaru, keine waflen . [3]
                          Uwagi: W sumie wypijalna pszenica, może nieco zawyżyłem ocenę, ale po całym dniu w fabryce było to pierwsze piwo...
                          Choć, jak na pszenicę restauracyjną, szału generalnie nie ma.

                          Moja ocena: [3.55]

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Te drożdże moim zdaniem mocno wyczuwalne. Do tego nadmierna kwaskowość i mało treści - w zeszłym tygodniu było lepiej.

                            Comment

                            • Nesca
                              Member
                              • 11-2010
                              • 38

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasno żółty, mętny, odpowiedni dla tego typu piwa [4]
                              Piana: biała, średnia, bardzo szybko zanikająca, nieco jej pozostało na kuflu [2]
                              Zapach: na początku czuć wyraźne drożdże, ale po chwili jakby zapach gdzieś się ulatniał i słabł [3]
                              Smak: wytrawne i orzeźwiające, chociaż jak dla mnie nieco wodniste, w miarę wyczuwa się drożdże i owoce, ale po połowie piwa w zasadzie zapomina się, że to pszenica [3.5]
                              Wysycenie: trochę za niskie jak dla tego rodzaju piwa [3.5]
                              Opakowanie: kufel + wafel, bo to restauracja [4]
                              Uwagi: Wyraźnie czuć, że jeszcze się uczą.

                              Moja ocena: [3.225]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎