Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kundmüller, Weiherer Urstöffla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    Kundmüller, Weiherer Urstöffla

    Według RateBeer jest to Dunkel, alk. 5,2%:

    Kolor: Jasny bursztyn, taki polotmavy.
    Piana: Drobnopęcherzykowa, całkiem wysoka. W miarę szybko opada do cienkiej warstwy. Później gruby pierścień i małe wysepki.
    Zapach: Intensywny, karmelowy z mocno śliwkowym tłem. Da się wyczuć również palone, lekko chropowate nutki. Ładny i bardzo bogaty.
    Smak: Treściwy, słodowy początek. W tle owocowe wstawki, podobnie jak w zapachu mocno śliwkowe. Powoli dociera delikatna goryczka, zostawia palony, chropowaty, lekko wytrawny i długi finisz. Bardzo smaczne.
    Wysycenie: Średnie, delikatnie podszczypuje.
    Attached Files
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    #2
    Aromat - słód, lekko podpalany, z akcentami chlebowymi, w tle ciut chmielu
    Barwa - jak na zdjęciu, bardzo jasny ten dunkel
    Piana - dość wysoka, trwałość taka sobie, pozostaje na szkle
    Wysycenie - umiarkowane
    Smak - profil słodowy, nuty chlebowe, dość wyraźnie podpalane, lekko korzenne, w finiszu goryczka, trochę chmielowa, trochę podpalana, zalegająca przyjemnie w ustach, minimalnie ściągająca.
    Treściwość - pełne w smaku

    Zdecydowanie mi smakowało.

    Drink-Hala, Wrocław

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Rodzince-Bis za 7,50 zł.

      Pite 11 lipca 2012 r.

      Kolor: Piękny brązowo-czerwony.
      Piana: Średnio wysoka. Szybko opada niestety do nędznych resztek.
      Zapach: Bardzo frankoński: owoce, orzechy, karmel, ziarnistość. Całość genialna.
      Smak: Solidna treściwość, wyraźne nuty owocowe, przechodzące w przyjemną ziarnistość, leciutka goryczka.
      Tu też bardzo po "frankońsku", łącznie z niskim nagazowaniem.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Kwadriego. Etykieta w stylu innych produktów browaru.
      Uwagi: Kolejny wypity przeze mnie pyszny dunkel z Frankonii, ale chyba szybko mi się nie znudzą.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12203

        #4
        Powrót po latach do tego bio dunkla z Górnej Frankonii.

        Parametry bez zmian (12,6% ekstr., 6,2% alk.)



        Aromat - słodowy, złożony z podpieczonym chlebem/tostem, suszem owocowym, karmelem. Ciut chmielu
        Piana - wysoka, zwarta, raczej trwała z dłuższą koronką
        Barwa - teraz wydaje mi się nieco bardziej ciemna niż na zdjęciu (w kierunku popularnego w tym regionie Bawarii Rotbiera, czyli bursztynowo-miedziana)
        Wysycenie - umiarkowane, musujące
        Smak - słodowy, jest lekko podpieczone pieczywo, susz owocowy z kwaskowym muśnięciem, delikatna goryczka z odrobiną orzechów i lekki chmiel z dłuższym finiszem
        Treściwość - łagodna pełnia. O tej porze roku przydałoby się jej nieco więcej

        Bardzo fajne, różne niuanse w tym łagodnym ciemniaczku. Wciąż bardzo bardzo fajne piwko, choć od jakiegoś czasu ma silną konkurencję (niefiltrowaną) z własnego browaru:

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12203

          #5
          Po latach tylko minimalnie zmieniona eta: Click image for larger version

Name:	P1130311.jpg
Views:	10
Size:	22,4 KB
ID:	2339227

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎