Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Fabryczne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    Konstancin, Fabryczne Mocne

    Hmm nie ma tego piwa w wykazie omawianych piw, ani na liście produktów browaru "Konstancin". Ale znalazło się w butelce i w moim kuflu po nabyciu go za sumę 2,40 zł.
    Parametry tego piwa to ekstr. 15,1% i alk. 7,8%
    Teraz ocena:
    Kolor (3) - złoty kolor poprawnego pilsa. Przy takim ekstrakcie powinno posiadać pełniejszą i ciemniejszą barwę.
    Nasycenie (2,5) - słabsze niż oczekiwałem. Pod koniec konsumpcji schłodzonego piwa zupełnie kiepskie.
    Smak (3) - dałem całą tróję, bo przy takim "Bohunie" to nektar, ale wybitne dzieło piwowarów też nie. Smak bardzo słodowy i słodkawy. Goryczka istnieje i jest nawet wyczuwalna, ale tylko na początku konsumpcji. Później głównie posmak słodowy przełamany taką słodyczą wzmocnioną delikatną nutą alkoholową. Mówiąc uczciwie gorzałą nie wali jak piwa "winopodobne" i nie jest słodkie jak "Warka Strong", ale dla mnie trudno wypijalne.
    Piana (1,5) - biała, średnioziarnista. Niewiele jej było i szybko zniknęła.
    Zapach (2,5) - prosty, słodowy z delikatną nutą alkoholu.
    Opakowanie (3,5) - nawet dość ciekawe, choć nie bardzo czytelne. W ciemnej tonacji z sepiowanym zdjęciem XIX wiecznej fabryki, do tego krawatka, bez kontry. Całość wydrukowana farbą metalizowaną i niemal przyspawana do butelki...

    Łączna ocena - pewnie poniżej trójki. I na tyle zasługuje. Jak Art doda to piwo do asortymentu "Konstancina" to wpiszę cyferki do kalkulatorka i się wyświetli...

    W sumie - nie wrócę do tego piwa, ale zdziwienie, że taki wynalazek dostałem w Łodzi mnie nie opuszcza.
    Dziku


  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    #2
    To piwo było (jest?) robione na zamówienie jednej z firm łódzkich (niestety nie pamiętam jakiej - tą etykietkę dostałem w browarze jeszcze przed giełdą w Zywcu) i sprzedawane tylko w Łodzi.

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      sopista napisał(a)
      To piwo było (jest?) robione na zamówienie jednej z firm łódzkich (niestety nie pamiętam jakiej (...) i sprzedawane tylko w Łodzi.
      Chyba nawet tylko w tym jednym sklepie
      Dziku


      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #4
        Uzasadnienie oceny znajduje się powyżej.

        Moja ocena: [2.675]
        Dziku


        Comment

        • paveuek
          Senior
          • 09-2001
          • 410

          #5
          sopista napisał(a)
          To piwo było (jest?) robione na zamówienie jednej z firm łódzkich (niestety nie pamiętam jakiej - tą etykietkę dostałem w browarze jeszcze przed giełdą w Zywcu) i sprzedawane tylko w Łodzi.
          Widziałem w Warszawie, sklep na rogu Wołoskiej/Woronicza.
          Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
          Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Kolor-prawie złotawy,troszkę za jasny jak na 15.1%ekstraktu.
            Gaz-według mnie akuratny ,drobniutkie bąbelki buszowały w szklance do samego końca.
            Smak-taki miodowo-słodkawy.Nie czuć goryczki absolutnie,ani spirytusu.Im bliżej końca picia tym bardziej czuć intensywny posmak miodowy.Całkiem lekko się pije,czuć smak wyraźnie i moc w głowie też.
            Piana-bardzo obfita,średnioziarnista pozostawia ładny grzybek,jednak później znika pozostawiająć tylko swoje resztki przyczepione na całej szlance.
            zapach-średnio wyczuwalny,ale na pewno słodki.
            opakowanie-dość oryginalna etykieta bez kontry,ale z krawatką.Info niestety na etykiecie mało czytelne.
            W sumie całkiem niezłe piwo.
            Dzięki Dziku!

            Moja ocena: [3.95]


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny, bursztyn [4]
              Piana: i tu jest problem. Zero!!! [2]
              Zapach: słodowo-chmielowy z lekką nutą alkoholu. [2.5]
              Smak: słodowy, z minimalną goryczką, lekko alkoholowy (nie natrętny) [3]
              Wysycenie: słabe. Ani słychu, ani widu. Nic. [2]
              Opakowanie: opakowanie przeciętne. But.0,5lit., etykieta ciekawa lecz mało kolorystyczna, a co za tym idzie wpadająca w oko. Butelka ŻGB. A to znów pomyłka ciekawa. [3]
              Uwagi: Piwko oczywiście od Mste (za co dzięki). Takie sobie. Gdyby był ładny, ciemniejszy kolor, gdyby była piana, gdyby nie było czuć w zapachu i smaku alkoholu, aby gazu było ciut więcej, no i jakieś kuszące opakowanie, to było by to oz lepszych piw mocnych w Polsce. Na razie jest ciut niżej niż przeciętne.
              Wypiłem, w dzienniku odnotowałem. ( dzięki Mste)

              Moja ocena: [2.725]
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎