Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Źle się dzieje w państwie warszawskim

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Źle się dzieje w państwie warszawskim

    Źle, oj źle się dzieje. Browar od dłuższego czasu nie warzy. Nic nie czuć. Kiedyś raz na tydzień – półtora pachniało w całej okolicy. Dziś nie. Smak też jakby gorszy. Nawet osoby nie zastawiające się co i jak – zauważają to. Wczoraj szefostwo Maćka pytało się go, co się stało, że „Piwo Królewskie” przestało smakować...

    Nasze podejrzenia mogą być tylko jedne: od jakiegoś czasu piwo powstaje gdzie indziej (prawdopodobnie w Warce) i powolutku G.Ż. próbuje przyzwyczaić klienta do innego smaku – nie zawsze się im to udaje – na przykład szefowie Maćka zaczną pić „Tyskie” ( ), ale niewątpliwie Browar Warszawski powoli umiera….

  • mapajak
    Senior
    • 12-2002
    • 1187

    #2
    Nie tylko w Warszawie żle się dzieje. Czy zauważyliście , że w sklepach jest coraz więcej Carlsberga a coraz mniej Okocimia. Carlsberg jest eksponowany na pierwszym miejscu a Okocim gdzieś się chowa aby niedługo całkiem ustąpić miejsca temu pierwszemu. Takie odnoszę wrażenie.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Po trochę ekspansję Carlsberga na półkach sklepowych można tłumaczyć promocją Euro 2004. Przynajmniej tak chciałbym to sobie tłumaczyć .

      Comment

      • MAW
        Member
        • 10-2002
        • 78

        #4
        robox napisał(a)
        Po trochę ekspansję Carlsberga na półkach sklepowych można tłumaczyć promocją Euro 2004. Przynajmniej tak chciałbym to sobie tłumaczyć .
        I zapewne faktem, ze na Carlsbergu producent wiecej zarabia niz na Okocimiu.
        Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

        Comment

        • sodom
          Senior
          • 12-2002
          • 351

          #5
          Od pewnego czasu daje się zauważyć ekspansje Carlsberga w Warszawie, polegającą na instalowaniu kasetonów(plafonów) z logo Carlsberga, zwłaszcza przy sklepach spożywczych.

          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            #6
            To, że Carlsberg zalewa całą Polskę - to jedno, a to, że piwo Królewskie prawdopodobnie NIE POWSTAJE w Browarze Warszawskim - to drugie. I szczerze powiedziawszy dla tego drugiego założyłam ten temat...
            Last edited by Małażonka; 04-06-2004, 09:33.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              a może na ten temat Krzysztof by się wypowiedział?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • macmon
                Senior
                • 10-2002
                • 140

                #8
                Do Małażonka
                Jeszcze gotujemy w Warszawie, na razie Królewskiego nie robimy gdzie indziej. W Warce nie robi się piwa Królewskiego (jak na razie), podobnie jak i w innych browarach Grupy Żywiec.
                Patrz na wyniki XVII KPP w Łodzi, "Królewskie" zajęło 1 miejsce w kategorii piw o zawartości 10,0 - 12,0 % e. wag. i to jest piwo robione w Warszawie.
                Jeśli chodzi o transport piwa do Browaru Warszawskiego, to informuję, że jest to piwo bydgoskie, przekazane na naszą puszkownię o 14,5 % e. wag. do rozlewu pod marka bydgoską. Nie ma na razie tematu produkcji piwa Królewskiego gdzie indziej, niż w Warszawie.
                Pozdrawiam

                Comment

                • Krzysztof
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #9
                  no właśnie.............
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • centon
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 03-2004
                    • 575

                    #10
                    Niestety obawiam się, że Browar Warszawski wkrótce przestanie produkować piwo. Byłem 31,04 w Warce na zwiedzaniu browaru. W tej chwili w ten browar "pompowana jest duuża kasa" w modernizację browaru i zwiększenie wydajności produkcji w tej chwili do 2,2 mln Hektolitrów z 200 tys niedawno.
                    Nawiasem mówiąc w czasie zwiedzania rozlewana była Tatra Pils do butelek i puszek.
                    Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                    Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                    https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                    Comment

                    • Maremali
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1953

                      #11
                      Będąc ostatnio w stolicy przejeżdzałem obok browaru na Grzybowskiej i to co zobaczyłem powaliło mnie śmiechem na pobliskim bilbordzie wiszącym na bloku tuż obok wejścia do browaru wisiała reklama Fratera.
                      http://maremali.web-album.org/

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Ja również jestem pewien iż Król jest nadal robiony w Warszawie (może i gdzie indziej ale nie mam możliwości sprawdzenia tego) Fakt faktem że browar w-ski dogorywa i jego dni są już niestety policzone
                        Podobnie jak Centon też byłem 31.05 na wycieczce w Warce (na godz 14.00) i żadnego Króla na taśmie tam nie widziałem choć zdzwiwiła mnie Tatra Pils bo myślałem że robi ją tylko Leżajsk ale widać teraz takie porypane akcje mają miejsce.
                        Witam kolejnego pracownika naszego stołecznego browarku. Macmon - twoje zdrowie
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          macmon napisał(a)
                          Jeśli chodzi o transport piwa do Browaru Warszawskiego, to informuję, że jest to piwo bydgoskie, przekazane na naszą puszkownię o 14,5 % e. wag. do rozlewu pod marka bydgoską. Nie ma na razie tematu produkcji piwa Królewskiego gdzie indziej, niż w Warszawie.
                          Pozdrawiam
                          czyli moje podejrzenia że puszkowy Kuntersztyn jest robiony w Bydgoszczy uzyskało potwierdzenie, tak jest?
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Maremali napisał(a)
                            Będąc ostatnio w stolicy przejeżdzałem obok browaru na Grzybowskiej i to co zobaczyłem powaliło mnie śmiechem na pobliskim bilbordzie wiszącym na bloku tuż obok wejścia do browaru wisiała reklama Fratera.
                            O co ci chodzi?Przecież billbordy nie należą do browaru.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • Maremali
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1953

                              #15
                              kiszot napisał(a)
                              O co ci chodzi?Przecież billbordy nie należą do browaru.
                              Ale co niektórzy mniej zorientowani mogą myśleć, że piwo Frater waży browar na Grzybowskiej. A swoją drogą to mogli te miejsce dla swojej reklamy wykupić.
                              http://maremali.web-album.org/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎