Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Skierniewice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Browar Skierniewice

    Trafiła do mnie etykieta z Browaru w Skierniewicach. Domyślam się że był on powiązany z Browarami Łódzkimi. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat?
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Nie ma nic w temacie Skierniewic. Mam tylko jedną etykietę tego browaru. I chciałbym wiedzieć cokolwiek więcej, poza tym, że istniał.
    Pomożecie?
    Last edited by adam16; 09-12-2003, 08:37.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      No Towarzysze? Pomożecie??
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        #4
        znalazłem niewiele:

        "w okresie międzywojennym uruchomiono ponownie browar W. Strakacza"

        za to spory zestawik etykiet:

        (wiadomo na czyjej stronie )
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • kamrat58
          Junior
          • 08-2003
          • 5

          #5
          Mam w tym temacie dużo do powiedzenia. Trudno jednak w kilku słowach o bogatej historii sprzed wielu lat opisać. Mieszkam w Skierniewicach, a jeszcze niedawno pracowałem na terenie dawnego browaru (obecnie Domu Kultury. Interesuje się historią i dziejami browaru skierniewickiego.Do wielu ciekawych pamiątek i informacji udało mi się dotrzeć.Wciąż pojawiają się "nowe" znaleziska z tamtych czasów. Z racji tego, że bardzo mało opublikowanych jest informacji o browarze Wł. Strakacza w Skierniewicach, chciałbym to zmienić. Między innymi za Waszym pośrednictwem, a także strony internetowej, nad którą pracuję.
          Wspomnę też o działalności Skierniewickiego Bractwa Piwnego, założonego pięć lat temu, w grudniu 1998 r., którego mam przyjemność być twórcą. Założeniem jego jest "kultywowane dawnych tradycji skierniewickiego browaru, przyjemne spędzanie wolnego czasu oraz czynienie rzeczy pożytecznych". Spotykamy się na czterech zasadniczych biesiadach w roku, na początku: wiosny, lata, jesieni, zimy.
          Ponieważ nie należę do osób o dużym zasobie dostępnego czasu będę się dzielił informacjami wolnymi chwilami, o ile będziecie zainteresowani. Tyle tymczasem. Serdecznie pozdrawiam.
          Attached Files

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            #6
            Dodam tylko adres (zapewne uprzedzając, za co przepraszam kolegę kamrata58)


            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Witaj Kamrat58. Wielkie dzięki za odezwę. Wreszcie czegoś się dowiadujemy o tym browarze.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • kamrat58
                Junior
                • 08-2003
                • 5

                #8
                Tak więc zaczynam uczestniczyć w szacownej społeczności forum oraz tego portalu. Wcześniej przyznam nie miałem odwagi się odezwać. Wdzięczny jestem kolegom za to, że mnie zmobilizowali wywołując tematykę skierniewickiego browaru.
                Kolega Sopista zlokalizował moją stronę, na której oczywiście zamieszczony został rys historyczny browaru, bractwa. Nie chciałem tak od razu kierować Was na nią, gdyż wymaga jeszcze dopracowania i nie jestem z niej do końca zadowolony. Nie jest też na bieżąco aktualizowana.
                W planach zamierzam oddzielić browar od bractwa i skompletować informacje, przedstawić eksponaty.

                Comment

                • kamrat58
                  Junior
                  • 08-2003
                  • 5

                  #9
                  Chciałbym poinformować zainteresowanych, że od 16 grudnia do końca lutego 2005 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43a czynna jest wystawa poświęcona Władysławowi Strakaczowi (1881-1951) właścicielowi Browaru Parowego w Skierniewicach. Znajduje się na niej wiele ciekawych fotografii i eksponatów. Z okazji tej wystawy powstało też warte polecenia wydawnictwo przybliżające historię Wł. Strakacza i browaru.

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #10
                    Napisz coś więcej o tej publikacji (liczba stron, liczba ilustracji, cena) i czy można o zamówić u Ciebie :-)
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • kamrat58
                      Junior
                      • 08-2003
                      • 5

                      #11
                      Publikacja liczy 46 stron i zawiera 77 ilustracji. Wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach. Miałem przyjemność
                      brać udział w jej powstaniu. Umieszczonych w niej jest także duża ilość moich materiałów.Załączam wygląd pierwszej i czwartej strony okładki. Nie znam jeszcze ceny. Gdy zostanie ustalona wraz ze sposobem jej nabycia- poinformuję. Najskutecznej jest obecnie tu do nas przyjechać. Zobaczyć wystawę i utargować publikację.

                      Pozdrawiam
                      Zbyszek Gradowski

                      PS.Przez jakiś czas będę poza zasiągiem komputera
                      Attached Files

                      Comment

                      • Leszek_Rum
                        Junior
                        • 07-2004
                        • 2

                        #12
                        Browar Skierniewice

                        Co dalej z browarem w skierniewicach założonym w 1862 roli

                        Comment

                        • kloss
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 2526

                          #13
                          O ile kojarzę browar zamknięto w różowych latach 70tych za rządów Pięknego Edzia.

                          Comment

                          • Leonpraga
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 468

                            #14
                            Zobowiazanie i odpis świadectwa pisarza majatku Strobów, Jerzego Gensa, (Strobów majatek pod Skierniewicami w którym zamieszkał W. Strakacz w raz z żoną po przeprowadzce z Warszawy)
                            Attached Files

                            Comment

                            • Leonpraga
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 468

                              #15
                              Z mojego spisu katalogowego, browar w Skierniewicach, w galerii wstawiłem reklamę tego browaru

                              SKIERNIEWICE woj. Łódzkie

                              * Browar – wł. Franciszek Brauliński -1878/88/9/90/2/3/9
                              * Browar – wł. Franciszek Brauliński, S-rowie -1900/1/2/3/4/5
                              * Browar Skierniewicki – wł. Józefa Braulińska (1860)x3(1870) -1904/5/6
                              * Browar – wł. J. Braulinski S-biercy (1865) -1910
                              * Browar i Słodownia – wł. Wł. Strakacz, daw. S-rowie F. Braulińskiego-1911/3
                              * Browar – wł. Władysław Strakacz tel. 26 ul. Przyrynek 36 -1922/7/8
                              * Browar Parowy – wł. Wł. Strakacz -1926/7/8/9
                              * Skierniewicki Browar Parowy, Władysława Strakacza ul. Jagielońska 32 tel. 34 -1928/30/1/4/6/7/42
                              * Skierniewice Brauerei Strakacz Wład. Branereistr 27 -1939/45
                              * Państwowy Browar w Skierniewicach -1950
                              * Łódzkie Zakł. Piw., Browar w Skierniewicach -1980

                              * Biergroβhager. D. Brauerei Strakacz Skierniewice, Inh. Leon Kubiak Harcerska str. 14
                              – Grodzisk Mazowiecki, Skład -1937/9

                              * Skład Piwa ul. Senatorska 1 -1926/8/30


                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎