Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Temperatura przechowywania butelkowanego piwa?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • spider74
    Gość
    • 12-2004
    • 77

    Temperatura przechowywania butelkowanego piwa?

    Moj problem polega na tym ze nie mam piwnicy i osigniecie temperatur 10-15 stopni w mieskzaniu nie za bardzo odpowiada domownikom. Czy lezakowanie piwa w temp. pokojowej po rozlaniu nic mu nie zaszkodzi? Ew. jak wplywa to na walory smakowe?
  • may
    Senior
    • 01-2002
    • 1508

    #2
    Odp: Temperatura przechowywania butelkowanego piwa?

    spider74 napisał(a)
    Moj problem polega na tym ze nie mam piwnicy i osigniecie temperatur 10-15 stopni w mieskzaniu nie za bardzo odpowiada domownikom. Czy lezakowanie piwa w temp. pokojowej po rozlaniu nic mu nie zaszkodzi? Ew. jak wplywa to na walory smakowe?
    Może jakieś zacienione miejsce w mieszkaniu, a najlepiej w szafie.

    Comment

    • spider74
      Gość
      • 12-2004
      • 77

      #3
      Zacienione jest, ciemne tez moze byc. To nie problem. Pytanei cyz temp. pokojowa jest ok.

      Comment

      • dkrasnodebski
        cymbał
        • 05-2003
        • 2316

        #4
        Im niższa temperatura tym lepiej. Skoro jednak nie masz niczego innego to trzymaj w pokojowej. Pamiętaj jednak o tym co pisał May: w zaciemnionym miejscu.
        Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

        www.radoslawstolar.pl

        Comment

        • may
          Senior
          • 01-2002
          • 1508

          #5
          spider74 napisał(a)
          Zacienione jest, ciemne tez moze byc. To nie problem. Pytanei cyz temp. pokojowa jest ok.
          Temp. pokojowa to ile? U każdego termometr pokazuje inną temp. U mnie to jest tak: kuchnia, pod stołem ok.20 st.c. Jest taki pokoik mały i zawsze w nim zimno: powiedzmy 19 st.C.

          Comment

          • spider74
            Gość
            • 12-2004
            • 77

            #6
            W tejc chwili butelki w kupie sztuk ok. 60 stoja na anjnizszej pulce na poziomie podlogi. Sprubuje je moze jeszcze zamknac w szafie.

            Comment

            • Chris
              Senior
              • 05-2004
              • 812

              #7
              spider74 napisał(a)
              W tejc chwili butelki w kupie sztuk ok. 60 stoja na anjnizszej pulce na poziomie podlogi. Sprubuje je moze jeszcze zamknac w szafie.
              Próbuj próbuj FCJP
              Ale pamietaj ,że zapasy w miare warzenia rosną i bedziesz musiał wybrać albo warzyć dalej i robić pułki,albo wypijać w miare szybko zapasy
              chickkiller :)

              Comment

              • Borysko
                Senior
                • 02-2004
                • 1144

                #8
                Chris_1987 napisał(a)
                Próbuj próbuj FCJP
                Ale pamietaj ,że zapasy w miare warzenia rosną i bedziesz musiał wybrać albo warzyć dalej i robić pułki,albo wypijać w miare szybko zapasy
                Przyganiał kocioł garnkowi...FCJP
                Ej panowie, panowie. Się dobraliście ortograficznie.
                A pułk to sobie nie tylko z 60 butelkami poradzi ale i 600 wypije.

                Comment

                • Chris
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 812

                  #9
                  Jaki wstyd.... Gdzie dwóch sie bije tam korzysta denstysta
                  chickkiller :)

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    Chris_1987 napisał(a)
                    Jaki wstyd.... Gdzie dwóch sie bije tam korzysta denstysta
                    Tym bardziej,że już nie ma stomatologów.Zostali tylko dentyści
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • ZIOMEK2
                      Gość
                      • 09-2004
                      • 2523

                      #11
                      Odp: Temperatura przechowywania butelkowanego piwa?

                      spider74 napisał(a)
                      Moj problem polega na tym ze nie mam piwnicy i osigniecie temperatur 10-15 stopni w mieskzaniu nie za bardzo odpowiada domownikom. Czy lezakowanie piwa w temp. pokojowej po rozlaniu nic mu nie zaszkodzi? Ew. jak wplywa to na walory smakowe?
                      Jeśli nie masz piwnicy to proponuję - wystaw za okno...
                      Jak wiem to odpowiednia temperatura dla piw jasnych do spożycia ( i przechowywanie ) waha się w granicach 8 - 12C, zaś dla piw ciemnych 12 - 15C...
                      Temperatura pokojowa ( 18 - 22C ) ekspertom może zaszkodzić, ale proponuję nie bawić się w szczegóły " piwnej masówki "...

                      Pij jak Tobie gardło pozwala.

                      Smacznego !

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #12
                        tyle że chodzi tu o temp. przechowywania a nie spożycia.

                        na balkon bym nie wystawiał ze względu na zyt wysokie wahanie temperatur (i do tego też światło). Sugerowałbym postawić butelki przy ścianie na podłodze - tam masz szanse na najniższą stałą temperaturę. Jednak trzeba zadbać o zaciemnienie.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • ZIOMEK2
                          Gość
                          • 09-2004
                          • 2523

                          #13
                          c.d. ART

                          Uważam, że transport piwa, przechowywanie oraz spożycie w odpowiedniej temp. to czynniki powiązane ze sobą.
                          Chodzi oto aby piwa nie szokować temperaturą ( zimno - ciepło, ciepło - zimno... ) i tak na półce w sklepie bardzo się męczy ( podobnie jak musztarda i majonez ).

                          Częste zmiany temp. ( pseudopasteryzacja ) obniżają wartość piwa jak i zmienia się jego smak ( skład ). Piwo zimne ( poniżej 7 C ) zaczyna mętnieć, trudno powstaje piana, cukry się ścinają i t. d. Piwo ciepłe też zmienia swe wartości smakowe n.p. za duża piana, cierpkość i zgaga piecze...ale to już wyższa filozofia.
                          Przed słońcem chroni piwo butelka ( kolor zielony i brązowy ).Oczywiście nikt trzeżwy nie wystawia piwa na słońce...
                          Z piwnicą nie przesadzajmy, ja przechowuję piwo w lodówce ( dolna część ) tam można wyregulować temp. na około + 10 C ( to temp. piwnicy i mojej też ! ) i jest zaciemnienie - wyjmujesz, otwierasz i pijesz ( oczywiście jasne pełne z pianą na dwa palce lub na koronę ) - smakuje !

                          Może ktoś z browaru wypowie się naukowo ?

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #14
                            tak Ziomku, 60 butelek sobie kolega do lodówki wsadzi.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • spider74
                              Gość
                              • 12-2004
                              • 77

                              #15
                              Tak pojemnej lodowki to nie mam zeby 60 butelek wstawic a za dwa tygodnie dodac tam nastepne 40...Wywiozlem do piwnicy w domku za miastem, a po 10 sztuk sobie zostawilem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎