Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego nie można kupić polskiego chmielu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Dlaczego nie można kupić polskiego chmielu?

    Browar Lesia powoli wchodzi na obroty, więc chciałem zrobić zapas chmielu i w żadnym ze sklepów internetowych nie mogę znaleźć szyszek polskiego chmielu. Chodzi mi głównie o Lubelski. W Browamatorze dostępny jest granulat, w piwodzieju tylko drogie zagraniczne chmiele.

    Czy jestem skazany na granulat z BA, a jeśli tak, to dlaczego tak to wygląda w tym roku?
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Na pewno to przez koncerny!
    A wątek Ci się potroił przez PiS!
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Na pewno to przez koncerny!
      a gdzie tam, przez PełO
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        sprawa nie jest do końca taka zabawna Jest kilka firm chmielarskich w Polsce i niestety z każdą z nich trudno jest się porozumieć odnośnie zakupu. Nie piszę już nawet o obecnym okresie, kiedy jest duży deficyt chmielu na rynku i jest jeszcze trudniej, ale i wcześniej niełatwo było zamówić w tych firmach choćby takie ilości chmielu by wstawić do sklepiku ówcześnie BrowarBizowym, potem PiwowarBizowym. Raz mi się udało zakupić chmiel, potem zaczęły się schody.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • coder
          Senior
          • 10-2006
          • 1347

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
          Browar Lesia powoli wchodzi na obroty, więc chciałem zrobić zapas chmielu i w żadnym ze sklepów internetowych nie mogę znaleźć szyszek polskiego chmielu. Chodzi mi głównie o Lubelski. W Browamatorze dostępny jest granulat, w piwodzieju tylko drogie zagraniczne chmiele.
          BA handluje chyba tylko granulatem. W sklepie WES masz szyszki marynki, bywa też na allegro.
          A te z piwodzieja wcale nie są takie drogie.

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            #6
            Na stronie chmielu polskiego można kupić dowolny chmiel w granulacie. Nie rozumiem, co się stało z szyszką w tym roku.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
              BA handluje chyba tylko granulatem.
              Jeśli obecnie tak jest, to jest to tylko dowód na kłopoty z zakupem szyszek.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
              W sklepie WES masz szyszki marynki
              Ze zbiorów 2006.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                A te z piwodzieja wcale nie są takie drogie.
                Dla mnie 120zł za kg chmielu, to drogo, spodziewałem się wydać ok.50zł za tą ilość.
                Jeśli dla Ciebie nie jest to drogo, to może wspomożesz biednego studenta?

                Ale na poważnie, to jeśli ktoś wie gdzie można kupić szyszki Lubelskiego ze zbiorów 2007, albo dlaczego nie można go kupić, to bardzo proszę o wpis w temacie(zdecydowanie nie o pis, czy inne posty polityczne).

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  Jest po prostu za dużo zachodu, nie mam zamiaru się przed kimkolwiek płaszczyć, żeby mi łaskawie sprzedał swój towar. Mam alergiczną reakcję na podejście typu "no wie pan, no niby sprzedajemy, ale na początku duże zamówienia, jak zostanie to tak". Wolę bezproblemowo i w miłej atmosferze ściągnąć zagraniczny chmiel lepszej jakości, niż czekać na ścinki poprodukcyjne.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #10
                    Czyli jeśli będę się płaszczył, to moge gdzieś kupić tak jeden, dwa kilo szyszki lubelskiego?
                    Jeśli tak, to gdzie?

                    Comment

                    • coder
                      Senior
                      • 10-2006
                      • 1347

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla mnie 120zł za kg chmielu, to drogo, spodziewałem się wydać ok.50zł za tą ilość.
                      Jak znajdziesz chmiel lubelski w tej cenie, to upublicznij proszę źródło na forum.
                      W BA jest np. po 11.50 / 100g

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #12
                        Klo/dwa to ja nie wiem czy będą w ogóle chcieli z Tobą rozmawiać, tak szczerze. Odnoszę wrażenie, że Chmiel Polski istnieje tylko i wyłącznie po to, by sprzedawać go browarom.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          #13
                          W zeszłym roku było 4-5zł za 100g szyszki. Dawno nie warzyłem, więc opieram się o stare dane.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Przesada... Jest jeszcze Allegro.
                            Ja kupiłem 1kg Lomika w szyszkach za 34zł/kg.
                            Szefi sprzedałał Marynkę i (chyba) Lubeski za 45zł/kg.

                            Poza tym ja z lubelskiego jestem więc w przyszłym sezonie postaram się ugadać z jakimś miejscowym plantatorem (już mam kontakty).
                            Jakby co mogę się z Wrocławiem na słód wymienić...
                            Last edited by Seta; 22-11-2007, 14:52.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              Klo/dwa to ja nie wiem czy będą w ogóle chcieli z Tobą rozmawiać, tak szczerze. Odnoszę wrażenie, że Chmiel Polski istnieje tylko i wyłącznie po to, by sprzedawać go browarom.
                              Na stronie piszą, że minimalna ilość, to 2,5kg granulatu. Zaraz wyślę maila do chmielu polskiego i zobaczymy, co mi odpiszą.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎