Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o egzaminach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Basik
    Senior
    • 06-2006
    • 1308

    Przy piwie o egzaminach

    W związku z tym, że jestem przed kolejnym dużym egzaminem ( a mając na uwadze porę roku i zbliżające się sesje na wyższych uczelniach-pewnie nie ja jedna), chciałam się zapytać, czy macie jakieś sprawdzone sposoby na:

    1. zapamiętanie dużej ilości materiału,
    2. opanowanie stresu na egzaminie,
    3. czy pomagacie sobie w jakiś sposób np. łykając pastylki z ginko itp. ?
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #2
    Plan minimum i dziki fart
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
      Plan minimum i dziki fart
      No, mi sie tak udało całe studia, bez kiblowania, w dodatku czasem 4 i 5 się trafiało na egzaminie

      Ale Basik ma już poważniejsze egzaminy, wypadałoby, żeby wiedza nie umknęła dzień po.

      Na stresa egzaminowego mi najlepiej kiedyś podziałały 3 x gin z tonikiem (4+ z prawa cywilnego, gadane miałam, że hej) ale chyba też nie mogę tego polecić z całkiem czystym sumieniem
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #4
        Mnie teraz czeka egzamin dyplomowy - ma ktoś na to jakiś sposób??
        Na studiach faktycznie czasami pójście na "betona" się sprawdzało, ale na te poważniejsze egzaminy (na które ja sobie wziąłem dodatkowy roczek ) skuteczne jest tylko 2-3 miesięczne przygotowanie - wtedy utrwalało mi się najlepiej.
        A Basikowi życzę powodzenia!
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Na te egzaminy, gdzie potrzebna była "gadana" - szedłem po piwie. Zaś na te, gdzie trzeba było myśleć logicznie - po całej i dobrze przespanej nocce.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • Basik
            Senior
            • 06-2006
            • 1308

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale Basik ma już poważniejsze egzaminy, wypadałoby, żeby wiedza nie umknęła dzień po.
            Dzięki Marusiu, dobra uwaga- potrzebuję sposobu lepszego niż ten, który jest oparty na zasadzie cztery razy "z" .
            Egzamin, który mam przed sobą będzie o tyle prosty, że będzie to test - jednak muszę porządnie powtórzyć plus- minus 33 ustawy.

            Comment

            • huanghua
              Senior
              • 10-2005
              • 1910

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzięki Marusiu, dobra uwaga- potrzebuję sposobu lepszego niż ten, który jest oparty na zasadzie cztery razy "z" .
              Egzamin, który mam przed sobą będzie o tyle prosty, że będzie to test - jednak muszę porządnie powtórzyć plus- minus 33 ustawy.
              Basik, może to Ci pomoże...
              Kobita ma, przygotowując sie właśnie do egzaminu sędziowskiego poprawia swą wydolność, częstym dręczeniem mnie psychicznie, co jak mniemam poprawia jej samopoczucie. Ponoć pomaga to w przedzieraniu się przez KPC.
              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

              Comment

              • Basik
                Senior
                • 06-2006
                • 1308

                #8
                Ja dla dobra związku ograniczyłam kontakty Mam nadzieję, że między jednym a kolejnym spotkaniem moje kochanie już nie pamięta dręczenia z wcześniejszego weekendu ( przynajmniej mam taką nadzieję, bo On generalnie pamiętliwy nie jest).

                To jednak o tyle pomaga w nauce, że faktycznie siedzę i czytam i czas szybciej leci i ....znów nadchodzi weekend i znów mogę się odstresować i dręczyć
                Generalnie jednak tego sposobu nie polecam.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ponoć pomaga to w przedzieraniu się przez KPC.
                  Przy KPC to nic nie pomaga
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przy KPC to nic nie pomaga
                    Święte słowa!!!
                    Dawno, dawno temu "pokonałem" tzw. cywilny postępek po nierównej walce (w poprawce, zmarnowawszy sobie całe wakacje z tzw. nerw... ) tylko dlatego, że prof wyjechał i trafił mi się litościwy asystent... .
                    Generalnie, ja po dłuższym zakuwaniu ostatni dzień sobie zupełnie odpuszczałem - kino, spacer, piwko, etc...
                    W tym roku oswajam się z myślą o podejściu (i zdaniu) pewnego zawodowego egzaminu, ale to cienizna jest, tylko 1000 pytań trzeba obkuć...

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎