Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co się sprzeda ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DobrePiwa
    Junior
    • 03-2009
    • 7

    Co się sprzeda ?

    Witam, wpadłem na pomysł żeby założyć w Gdańsku sklep z surowcami i sprzętem do produkcji piwa. Bardzo proszę zgłaszać propozycje, co by się najlepiej sprzedawało. Z własnego doświadczenia wiem, że w okolicy nigdzie nie można kupić drożdży piwnych.

    Druga sprawa jacy producenci powinni być brani pod uwagę ? Na pewno Biowin, ale jacy jeszcze?
    Z góry dziękuję
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DobrePiwa Wyświetlenie odpowiedzi
    Na pewno Biowin,
    Na pewno nie
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      No jeśli z producentów surowców wybrałeś Biowin to koniecznie pomyśl też o Centrum Piwowarskim. Produkują słód o doskonałym EBC!
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DobrePiwa Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam, wpadłem na pomysł żeby założyć w Gdańsku sklep z surowcami i sprzętem do produkcji piwa. Bardzo proszę zgłaszać propozycje, co by się najlepiej sprzedawało. Z własnego doświadczenia wiem, że w okolicy nigdzie nie można kupić drożdży piwnych.

        Druga sprawa jacy producenci powinni być brani pod uwagę ? Na pewno Biowin, ale jacy jeszcze?
        Z góry dziękuję
        Kolega chyba za mało zgłębił temat. Sklepów internetowych jest bez liku. 5 stricte piwowarskich, a w kilku innych winiarsko-piwowarskich i na allegro dostaniesz resztę.
        Sklep stacjonarny ma rację bytu w mieście gdzie nie ma jeszcze siedziby sklepu internetowego, jest duża grupa warzących a ty masz dużo pieniędzy na promocję i dużo cierpliwości przez pierwszy 6 miesięcy, jak nie rok.

        Comment

        • DobrePiwa
          Junior
          • 03-2009
          • 7

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolega chyba za mało zgłębił temat. Sklepów internetowych jest bez liku. 5 stricte piwowarskich, a w kilku innych winiarsko-piwowarskich i na allegro dostaniesz resztę.
          Sklep stacjonarny ma rację bytu w mieście gdzie nie ma jeszcze siedziby sklepu internetowego, jest duża grupa warzących a ty masz dużo pieniędzy na promocję i dużo cierpliwości przez pierwszy 6 miesięcy, jak nie rok.
          To nie oto chodzi, czy są sklepy czy nie. Chodzi o to, czy gdańszczanin ma szansę uzyskać potrzebny towar w kilka godzin od zajścia takiej potrzeby. Bo ja ci gwarantuję, że np. drożdży piwowarskich albo pirosiarczynu nie da rady. Tzn kupić tak, w sensie zapłacić, ale zanim dojdzie poczta, to minie kilka dni.
          Pytanie moje ma na celu ustalenie, czego jeszcze brak w 3mieście :-)

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DobrePiwa Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)
            Pytanie moje ma na celu ustalenie, czego jeszcze brak w 3mieście :-)
            Przedewszystkim na trójmiejskim rynku, chronicznie brakuje dobrego piwa.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • ados
              Member
              • 12-2006
              • 94

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DobrePiwa Wyświetlenie odpowiedzi
              To nie oto chodzi, czy są sklepy czy nie. Chodzi o to, czy gdańszczanin ma szansę uzyskać potrzebny towar w kilka godzin od zajścia takiej potrzeby. Bo ja ci gwarantuję, że np. drożdży piwowarskich albo pirosiarczynu nie da rady. Tzn kupić tak, w sensie zapłacić, ale zanim dojdzie poczta, to minie kilka dni.
              Pytanie moje ma na celu ustalenie, czego jeszcze brak w 3mieście :-)
              Problem w tym, wg mnie, że sklep stacjonarny zarobi na zakupach właśnie tylko wtedy gdy zajdzie komuś nagła potrzeba (czyli rzadko). Dla mnie przykład dla celów regularnych zakupów (robię co jakiś czas na zapas) wystarczy istnienie sklepów internetowych, nie chciałoby mi się gdzieś jechać (po co mi to?),

              Comment

              • ados
                Member
                • 12-2006
                • 94

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolega chyba za mało zgłębił temat. Sklepów internetowych jest bez liku. 5 stricte piwowarskich, a w kilku innych winiarsko-piwowarskich i na allegro dostaniesz resztę.
                Sklep stacjonarny ma rację bytu w mieście gdzie nie ma jeszcze siedziby sklepu internetowego, jest duża grupa warzących a ty masz dużo pieniędzy na promocję i dużo cierpliwości przez pierwszy 6 miesięcy, jak nie rok.
                ja myślę, że ma sens tam, gdzie nie ma internetu a jest duża grupa warzących ... czyli nigdzie

                Comment

                • noodles
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 700

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ados Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla mnie przykład dla celów regularnych zakupów (robię co jakiś czas na zapas) wystarczy istnienie sklepów internetowych, nie chciałoby mi się gdzieś jechać (po co mi to?),
                  A ja wolałbym zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym. Pooglądać, pomacać, poczytać informacje na opakowaniu, pogadać ze sprzedawcą. Nawet jeśli trzeba pojechać do sąsiedniego miasta bo jazda samochodem też nie sprawia mi przykrości. Właściwie wszystko wolałbym kupować osobiście i jestem dziwnie pewien, że nie jestem ostatnim dinozaurem preferującym takie zakupy.
                  Moja kolekcja podstawek

                  Comment

                  • ados
                    Member
                    • 12-2006
                    • 94

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja wolałbym zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym. Pooglądać, pomacać, poczytać informacje na opakowaniu, pogadać ze sprzedawcą. Nawet jeśli trzeba pojechać do sąsiedniego miasta bo jazda samochodem też nie sprawia mi przykrości. Właściwie wszystko wolałbym kupować osobiście i jestem dziwnie pewien, że nie jestem ostatnim dinozaurem preferującym takie zakupy.
                    rozumiem, że za setnym razem przy kupnie słodu pilzneńskiego też chcesz poczytać opakowanie i pogadać ze sprzedawcą o nim , oczywiście, każdy ma swoje preferencje, polecam, aby kolega otworzył ten sklep i zobaczymy czy przetrwa, czego osobiście życzę

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DobrePiwa Wyświetlenie odpowiedzi
                      To nie oto chodzi, czy są sklepy czy nie. Chodzi o to, czy gdańszczanin ma szansę uzyskać potrzebny towar w kilka godzin od zajścia takiej potrzeby. Bo ja ci gwarantuję, że np. drożdży piwowarskich albo pirosiarczynu nie da rady. Tzn kupić tak, w sensie zapłacić, ale zanim dojdzie poczta, to minie kilka dni.
                      Pytanie moje ma na celu ustalenie, czego jeszcze brak w 3mieście :-)
                      Nie wiem jak inni. Ale ja na początku sezonu obmyślam co chcę zrobić, zliczam surowce i zamawiam. Więc taki sklep jest mi zbędny.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Taki sklep ma rację bytu, jeśli produkty dla piwowarów ma obok innych produktów, tak jak sklep Piwowar w Warszawie. Oczywiście ceny tych produktów muszą być odpowiednio wyższe - czynsz, te sprawy. W innym wypadku - plajta murowana.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • ados
                          Member
                          • 12-2006
                          • 94

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Taki sklep ma rację bytu, jeśli produkty dla piwowarów ma obok innych produktów, tak jak sklep Piwowar w Warszawie. Oczywiście ceny tych produktów muszą być odpowiednio wyższe - czynsz, te sprawy. W innym wypadku - plajta murowana.
                          tu się zgodzę, ale wówczas produkty piwowarskie będą raczej w ramach uzupełnienia asortymentu a nie jako podstawa działalności, z drugiej strony pytanie czy jeżeli ich ceny będą wyższe (a jak widać powinny być?) to po co je tam kupować w innej, niż awaryjna, sytuacji?

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Ja to widzę, że tylko w awaryjnych. Ale musisz wziąć pod uwagę, że są ludzie, którzy mają dużo pieniędzy i lubią chodzić do sklepów pooglądać i kupić na miejscu i dla nich taki sklep jest jak w sam raz Tylko to taka niszowa nisza w niszy
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • ados
                              Member
                              • 12-2006
                              • 94

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja to widzę, że tylko w awaryjnych. Ale musisz wziąć pod uwagę, że są ludzie, którzy mają dużo pieniędzy i lubią chodzić do sklepów pooglądać i kupić na miejscu i dla nich taki sklep jest jak w sam raz Tylko to taka niszowa nisza w niszy
                              No właśnie, nisza w niszy, do tego proponuję policzyć, chociażby z istniejących serwisów internetowych, ile jest w okolicach Gdańska, piwowarów domowych. Na tle na przykład południa Polski to malutko, wniosek na temat powodzenia sklepu się nasuwa sam .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎