Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2012 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #76
    Ewidentnym przegranym Plebiscytu dla mnie jest Amber. Rokrocznie któreś z ich piw zdobywało pierwsze miejsce w którejś z kategorii. Dożyłem więc chwili, gdy jeden z pewniaków Plebiscytu został strącony z najwyższego stopnia pudła. Czyżby zaważyła sprawa z Kopyrem?
    Last edited by docent; 08-02-2013, 17:49.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #77
      bez przesady. Na Ambera można głosować jedynie za Granda i za nic więcej.
      Last edited by jacer; 08-02-2013, 17:48.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #78
        Amber nie ma za bardzo czym powalczyć. Z jasnych żadne nie jest powyżej średniej, wyróżnia się w zasadzie tylko Grand i Koźlak, ale bardziej na tle pozostałych Amberów niż piw innych producentów. Pszenica jeszcze jest niezła, chyba nawet trafiła u mnie na pudło.
        Last edited by żąleną; 08-02-2013, 17:49.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #79
          Niewywołany odpowiem na pytanie Docenta, bo przyznaję, że liczyłem na taki obrót spraw. Dla mnie bardziej niespodziewny był fakt, ze przez szereg lat Żywe i Koźlak okupowały czołowe lokaty niz to, ze z nich spadły. Wystarcy prześledzić wątek o Żywym w poszukiwaniu pozytywnej opinii - mylę, ze trochę stron należałoby przewertować. Sprawa Kopyra ma tutaj raczej drugorzędne znaczenie, Pszeniczniak wszak zajął drugie miejsce w swojj kategorii, więc jak coś się browarowi udało to konsumenci umieli to docenić.

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Ewidentnym przegranym Plebiscytu dla mnie jest Amber. Rokrocznie któreś z ich piw zdobywało pierwsze miejsce w którejś z kategorii. Dożyłem więc chwili, gdy jeden z pewniaków Plebiscytu został strącony z najwyższego stopnia pudła. Czyżby zaważyła sprawa z Kopyrem?
            Kopyr nie ma tu nic do rzeczy.

            Amber robi piwa słabsze niż wymaga tego konkurencja i koniec.

            Pamiętam Złote Lwy sprzed czterech lat, normalnie niebo w gębie. Grand też też był świetny. Pijąc te dwa piwa w zeszłym roku rozczarowałem się strasznie. Złote Lwy metaliczne, jak cholera, Grand sztuczny co nie miara. Kiepsko.

            Jedyne co im wyszło to Pszeniczniak, jest piwem na poziomie i plebiscyt to potwierdził.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • zohan666
              Senior
              • 11-2012
              • 259

              #81
              bez przesady. Na Ambera można głosować jedynie za Granda i za nic więcej.
              Raczej tylko na koźlaka i pszenicę, bo porterów lepszych od GIP jest więcej jak 3. (co nie oznacza, że ten koźlak jest jakiś szczególnie dobry - świadczy to o tym, że z koźlakami jest u nas marnie)

              Zapomniałem jeszcze o jednym:
              Podium dla Lagerowego w kategorii piwo roku ... a poza podium (całe top 10) same pyszności ... ehhhh
              Last edited by zohan666; 08-02-2013, 17:57.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #82
                Cieszą wygrane Manufakturowego Pilsa, Lagerowego z Ciechana i Porteru Warmińskiego. Ale Rowing Jack (właśnie otwieram ) piwem roku? Myślałem, że tak będzie, ale ja głosowałem na Imperium Atakuje. I chętnie teraz bym wypił, ale nigdzie nie ma.

                Comment

                • Browar_Jezyce
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 131

                  #83
                  Generalnie wyniki do bólu przewidywalne. Gdyby Pinta miała swoich reprezentantów w każdej z kategorii, to chyba wygrałaby wszystko dla zasady
                  Birofile - vlog o piwie
                  Birofile na Facebooku

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                    Generalnie wyniki do bólu przewidywalne. Gdyby Pinta miała swoich reprezentantów w każdej z kategorii, to chyba wygrałaby wszystko dla zasady
                    Sugerujesz, że Pinta zwyięża bo ma u forumoiczów fory? Poza tym w czterech ważnych z punktu widzenia Pinty kategoriach (górna femrentaca pon/pow 13 blg jasne/ciemne) wygrał Alebrowar...

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zapomniałem jeszcze o jednym:
                      Podium dla Lagerowego w kategorii piwo roku ... a poza podium (całe top 10) same pyszności ... ehhhh
                      To wypadkowa smaku, dostępności i ceny. Oprócz tzw. specjałów (nie ujmując niczego Lagerowemu) potrzebne jest również dobre, goryczkowe piwo na co dzień, co zresztą było wielokrotnie dyskutowane na forum.

                      PS Dlaczego piotrkowski pszeniczniak rozbity jest na dwa piwa?

                      Comment

                      • Browar_Jezyce
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 131

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sugerujesz, że Pinta zwyięża bo ma u forumoiczów fory? Poza tym w czterech ważnych z punktu widzenia Pinty kategoriach (górna femrentaca pon/pow 13 blg jasne/ciemne) wygrał Alebrowar...
                        Generalnie tak uważam, ale dobrze, że wspomniałeś AleBrowar - chodzi mi w sumie o browary kontraktowe jako takie Nie jestem do nich w żaden sposób uprzedzony - dwóm piwom z Pinty i AB przyznałem bardzo wysokie pozycje w rankingu. Można wszakże odnieść wrażenie, że część osób w swoich ocenach kontraktowych trunków kieruje się pewnym środowiskowym snobizmem. To powoduje, że pewne rzeczy, które mogłyby przeszkadzać w przypadku piw o "gorszym" rodowodzie w kontekście Pinty czy AB nie przeszkadzają. Bogate literacko opisy na etykietach zawsze są obśmiewane - za wyjątkiem etykiet browarów kontraktowych, tam zawsze wszystko jest na najwyższym poziomie

                        Szanuję bardzo te piwne projekty, ale robienie z nich ikon i pierniczenie o "piwnej rewolucji" to przesada. Z dość obiektywnych powodów żadnej rewolucji w stylu ejlowo-stoutowym nie będzie - nie na tym rynku. Na dziś to źródło frajdy dla fanatyków wyspiarskich gatunków, co jeszcze bardziej spycha browary kontraktowe w wąską niszę.
                        Birofile - vlog o piwie
                        Birofile na Facebooku

                        Comment

                        • Brat_Piwny
                          Senior
                          • 01-2009
                          • 685

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale Rowing Jack (właśnie otwieram ) piwem roku? Myślałem, że tak będzie, ale ja głosowałem na Imperium Atakuje. I chętnie teraz bym wypił, ale nigdzie nie ma.
                          Złote słowa. Imperium Atakuje według mnie też było piwem roku

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            PS Dlaczego piotrkowski pszeniczniak rozbity jest na dwa piwa?
                            Dobre pytanie, swego czasu toczyła się rozmowa na temat tego weizena i sam nawet sugerowałem, żeby w DP zaznaczyć coś w stylu Cornelius weizen bier/ Cornelius pszeniczny.

                            Być może to zwykłe przeoczenie, bo widzę, że w przypadku Pinty Wesołych Świąt problemu nie ma.
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #89
                              Dwa ciekawe wyniki - Pszekoźlak i Bury Kocur. Może browary się zastanowią nad wznowieniem tych piw bo jak widać osiągają świetne wyniki.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • Chmielnicki
                                Senior
                                • 07-2012
                                • 324

                                #90
                                Co do sukcesu PINTY i AleBrowaru (moim zdaniem absolutnie zasłużonego) - to dowodzi, że lud pragnie nie tylko piwa dobrego, ale też - ktoś ukuł kiedyś takie trafne słówko - "hecnego". Jest w stanie wybaczyć gęstwę, brak piwa na premierze, problemy z dystrybucją niektórych piw, czy nawet "aromat asfaltu i spalonego kabla" w nadchodzącym Smoky Joe. Z drugiej strony, mamy wcale nie mniejszy sukces Ciechanowa, którego marketing i cała towarzysząca temu browarowi otoczka jest - w porównaniu z AleBrowarem - do bólu tradycyjna, żeby nie powiedzieć "oldskulowa". Jak widać, dla każdego coś miłego. To cieszy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎