Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brakujące kraje w Piwo - Konkretnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    Brakujące kraje w Piwo - Konkretnie

    Od kilku miesięcy w kontynentach brak jest założonych krajów: Dominica, St. Kitts & Nevis, Papua Nowa Gwinea, Angola. Malawi, Gabon.
    Zgłaszałem te kraje do moderatora (maile i PW do sibarha) ale on odpisał mi, że nie ma takich możliwości, aby dodać nowe kraje.
    Napisał że zgłaszał te kraje do ART-a, ale niestety bez odzewu.
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Ale po co założyłeś ten temat? Chciałeś zwrócić uwagę Admina na tę kwestię, to trzeba było mu wysłać PW, albo zgłosić to w odpowiednim miejscu, wreszcie opisać piwo w osobiście założonym "pod kontynentem" temacie – tak, jak to zrobił (np.) Kloss dla Dominiki.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale po co założyłeś ten temat? Chciałeś zwrócić uwagę Admina na tę kwestię, to trzeba było mu wysłać PW, albo zgłosić to w odpowiednim miejscu, wreszcie opisać piwo w osobiście założonym "pod kontynentem" temacie – tak, jak to zrobił (np.) Kloss dla Dominiki.
      Horse ma rację, ja już co najmniej dwukrotnie zgłaszałem potrzebę utworzenia nowych krajów. Ostatni raz w tym tygodniu.
      Przykład Dominiki który podajesz ok, tylko ile ona ma tak wisieć? 2 lata? Bo rok już prawie wisi i przez rok nie można kraju utworzyć.
      Poza tym zgłaszałem potrzebę utworzenia kolejnego kraju - Grenlandia, bo to obciach, że grenlandzkie piwa są opisywane jako Dania.
      Jeśli ART nie daje rady czasowo to niech umożliwi dodawanie nowych krajów modowi działu czyli w tym wypadku Sibarhowi
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        A jest sens dodawania nowego działu dla dwóch piw? Bo moim skromnym zdaniem nie ma.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
          A jest sens dodawania nowego działu dla dwóch piw? Bo moim skromnym zdaniem nie ma.
          Każdy może uważać jak chce. Ty chcesz mieć misz masz piw poza działami bo nie zasługuja na swój oddzielny tylko dlatego, że z danego kraju są opisane jedno-dwa piwa. Ja ( i duża ilość innych forumowiczów) uważa, że każdy kraj, bez wyjątku powinien mieć swój dział, tak jak jest już kilka działów mających po jednym piwie, czy nawet dwa. Jest nawet jeden gdzie żadne piwo nie jest opisane (Gwadelupa).
          Zawsze możesz zgłosić do ARTA wniosek o usunięcie działu z jednym - dwoma piwa by wrzucić je do jednego wora - z argumentem - dla jednego piwa nie opłaca się tworzyć działu .
          Last edited by becik; 12-10-2013, 18:29.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
            A jest sens dodawania nowego działu dla dwóch piw? Bo moim skromnym zdaniem nie ma.
            Rozumiem, że to taki był, nieco prowokacyjny, ale żart
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Nie, to nie był żart. Ani trochę nie widzę powodu, żeby dla trzech tematów w dziale "Ameryka Północna i Środkowa" zakładać dwa nowe działy; trzy luźne tematy to żaden misz-masz, naprawdę. Idąc tym tropem, to w "Piwo-Gdzie" trzeba by pozakładać osobne działy dla każdego miasteczka…

              Praktycznie rzecz biorąc, to osobny dział dla 3/4 tych krajów nie ma sensu; o, np. w Puerto Rico jest jeden jedyny post od 10 lat (i pewnie przez najbliższe 10 niewiele w tych tematach przybędzie). Ale nie zamierzam tego (ani Gwadelupy) zgłaszać do usunięcia, bo dla mnie nie ma to większego znaczenia; tak jak i dokładanie nowych. Po co ART miałby dorabiać funkcjonalność dodawania krajów przez Moda, skoro jest to kawałek konkretnej roboty, a przyda się raz na 10 lat, bo nowe kraje nie powstają specjalnie często.

              Tak swoją drogą, to bardzo by się tu sprawdził system tagów – każdy temat oznaczany jest tagiem danego kraju i wtedy zamiast listy działów z jednym postem, jest lista tagów, z której można wyszukać pożądany kraj jednym kliknięciem. I tak samo w "Piwo-Gdzie" z "mniejszymi ośrodkami".

              A i nadal nie rozumiem, po co Horse założył ten temat. Żeby naskarżyć na niedobrego ARTa, bo nie chce dodać kraju, gdzie przez 50 lat powstał jeden browar, a przez najbliższe 100 nie powstanie kolejny?
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie, to nie był żart. Ani trochę nie widzę powodu, żeby dla trzech tematów w dziale "Ameryka Północna i Środkowa" zakładać dwa nowe działy; trzy luźne tematy to żaden misz-masz, naprawdę. Idąc tym tropem, to w "Piwo-Gdzie" trzeba by pozakładać osobne działy dla każdego miasteczka…

                Praktycznie rzecz biorąc, to osobny dział dla 3/4 tych krajów nie ma sensu; o, np. w Puerto Rico jest jeden jedyny post od 10 lat (i pewnie przez najbliższe 10 niewiele w tych tematach przybędzie). Ale nie zamierzam tego (ani Gwadelupy) zgłaszać do usunięcia, bo dla mnie nie ma to większego znaczenia; tak jak i dokładanie nowych. Po co ART miałby dorabiać funkcjonalność dodawania krajów przez Moda, skoro jest to kawałek konkretnej roboty, a przyda się raz na 10 lat, bo nowe kraje nie powstają specjalnie często.

                Tak swoją drogą, to bardzo by się tu sprawdził system tagów – każdy temat oznaczany jest tagiem danego kraju i wtedy zamiast listy działów z jednym postem, jest lista tagów, z której można wyszukać pożądany kraj jednym kliknięciem. I tak samo w "Piwo-Gdzie" z "mniejszymi ośrodkami".

                A i nadal nie rozumiem, po co Horse założył ten temat. Żeby naskarżyć na niedobrego ARTa, bo nie chce dodać kraju, gdzie przez 50 lat powstał jeden browar, a przez najbliższe 100 nie powstanie kolejny?
                Panowie o czym my tu pier...my (gadamy).
                Sprawę kolejnych nowych krajów mamy od kilku lat.
                Ja mam monity od różnych forumowiczów (na maile i PW) na ten temat od kilku dobrych miesięcy. Sam nie mam uprawnień do założenia nowego kraju.
                Piszę o tym do Arta.
                Odzewu brak.
                Widocznie na ważniejsze sprawy.
                ART zakłada je z dużym opóźnieniem.
                Faktycznie trwa to czasami zbyt długa.

                Ale sugestia że nie ma problemu, bo konkretny wątek "wisi" poza konkretnym brakującym krajem np.1 czy 2 lata, jest bez sensu.
                Czy nie prościej byłoby założyć wątki dla wszystkich krajów. Nawet tych w których nie warzy się teraz piwa. Za rok czy pięć zaczną warzyć. Będziemy mieli w dziale Piwo-Konkretnie, wszystkie aktualne kraje. Nie będzie problemu z założeniem nowego wątku w konkretnym kraju.
                Czy tak nie będzie prościej ???????????
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                  A jest sens dodawania nowego działu dla dwóch piw? Bo moim skromnym zdaniem nie ma.
                  Ale za to jest otwarty dział Gwadelupa, gdzie nie ma żadnego piwa.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Przykro mi, zakładanie tych działów nie jest priorytetem (prze)życiowej wagi. Sibarh mi zgłasza, co jakiś czas wprowadzam, jak się uzbiera parę nowych tego typu spraw i gdy akurat mogę się tym zająć. Poza tym, praktyka jest taka, że gdy brakuje danego kraju, piwo należy opisać w dziale kontynentu z nazwą odpowiedniego kraju przed nazwą browaru i piwa.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale za to jest otwarty dział Gwadelupa, gdzie nie ma żadnego piwa.
                    Był zgłoszony do dodania, to go dodałem kiedyś tam wstecz.
                    Last edited by ART; 14-10-2013, 07:47.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przykro mi, zakładanie tych działów nie jest priorytetem (prze)życiowej wagi. Sibarh mi zgłasza, co jakiś czas wprowadzam, jak się uzbiera parę nowych tego typu spraw i gdy akurat mogę się tym zająć.
                      A czy gdybym zrobił Ci listę wszystkich brakujących krajów, z których piwa mogą zostać opisane, a których brakuje, to zasiadłbyś wieczorem przy smacznym piwku, pieczonej kaczuszce w śliwkach z kluseczkami i dodał je?

                      Temat byłby załatwiony na długie lata o ile nie powstałby jakis browar w kolejnym nowym kraju na mapie

                      Druga altarnatywa, dałbyś komuś możliwość dodawania krajów i byłby porządek.

                      Wszyscy by się cieszyli
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        To ja chciałbym mieć możliwość dodania kraju ale w knajpach zagranicznych, tak bym mógł posegregować jak u nas na województwa.
                        Last edited by Pendragon; 24-10-2013, 11:22.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          To ja chciałbym mieć możliwość dodania kraju ale w knajpach zagranicznych, tak bym mógł posegregować jak u nas na województwa.
                          Ja w ogóle kiedyś zgłaszałem ART-owi propozycję uporządkowania knajp zagranicznych po krajach, właśnie jak i Ty chcesz ale...to była kilka lat temu
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Kilka lat temu to może nie było jeszcze takiej konieczności, ale teraz to już jest 40 stron po 25 wpisów, czyli 1000 nieposegregowanych tematów.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              I cisza......
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎